Omniva kasvab!

Rindereporterite nali ütleb, et konfliktipiirkonnast lahkuda kohe kui tulistamine vaibub:  kohalejäänud korrespondente sunnitakse muidu kirjutama edaspidi nii igavaid asju nagu majandusuudised. Aga olgu rindereporteritega kuidas on, majandusuudised on tegelikult täiesti põnevad ja numbritest saab palju huvitavat välja lugeda.

Omniva esimese poolaasta majandustulemused näiteks näitavad, et:

  • inimesed on e-kaubanduse omaks võtnud ja tellimine-pakkide saa(t)mine kasvab
  • laienemine Lätti ja Leetu on olnud õige otsus
  • Omniva kasvab juba päris mitmendat kvartalit järjest sellise tempoga nagu kiirelt arenev idufirma
  1. aasta esimesel poolaastal olid Omniva kontserni äritulud 51,8 miljonit eurot, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 25 protsenti. Ja sellist kasvu on Omniva näidanud juba 2015. aasta algusest peale! Pidevalt ja nii kiiresti kasvamine on pigem omane idufirmadele ja väikeettevõtetele, enam kui saja miljonilise käibega ettevõtte puhul on see tõepoolest märkimisväärne!

E-kaubandus kasvab, traditsioonilise postiteenuse osakaal kahaneb

Omniva grupil on neli ärisuunda: postiäri, pakiäri, rahvusvaheline äri ja infoäri. Esimesel poolaastal kasvasid need kõik. Huvitav aga on jälgida ärivaldkondade osakaalude muutust ettevõtte käibes.

2015 2016 1.poolaasta 2017
Pakiäri 36% 33% 32%
Postiäri 42% 32% 30%
Infoäri 1% 2% 2%
Rahvusvaheline äri 18% 30% 34%
Muud 3% 3% 2%

Nagu näha, on viimastel aastatel kõige suuremad muutused toimunud postiäris ja rahvusvahelises äris, millest esimese osakaal on kahanenud, teisel aga jõudsalt kasvanud.

E-kaubandus on kasvumootor

Kõige enam vedas kasvu e-kaubanduse kiire areng, mis kasvatas nii Omniva rahvusvahelise äri kui koduturul Baltikumis osutatava pakiäri tulusid.

Jätkuvalt kasvas Omniva kontsern 2017. aasta esimesel poolaastal kõige enam rahvusvahelises äris, kus kasv oli 76 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Rahvusvahelise äri sisuks on eeskätt Hiina e-kaubanduse pakkide logistika üle kogu maailma.

Globaalse e-kaubanduse kasvu iseloomustab Alibaba suuromaniku Jack Ma hinnang, et praeguse 80 miljoni paki asemel päevas ületab 7-8 aasta pärast Hiina e-kommertsi pakkide arv miljardi piiri. See on üks pakk nädalas kõigi maailma elanike kohta – ja Omniva plaanib selles äris kindlasti kohal olla!

Pakiäri ja infoäri Baltikumis

Omniva koduturg on Baltikum, sest osutame teenuseid nii Eestis, Lätis kui Leedus. 2011.aastal alanud laienemise põhjuseks oli eelkõige kliendivajadus:  suured rahvusvahelised kliendid käsitlesid Baltikumi ühtse turuna ning soovisid ühe teenusepakkuja käest teenust kõigis kolmes riigis. Aga ka Omnivale endale hakkas Eesti turg kitsaks jääma, sest kasvuvõimalused olid ammendumas. Nii saigi laienetud naaberriikidesse, kus kontsern osutab pakiäri ja infoäri teenuseid.

Baltikumis kasvasid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kontserni pakiäri tulud 14%. Eriti märkimisväärselt, 65%, kasvas pakiäri Lätis ning Leedus 25%. Lätti ja Leetu laienemine on olnud õige otsus!

Infoäri teenuste tulud kasvasid Baltikumis 35% võrreldes 2016. aasta esimese poolaastaga. Infoäri kasvuvõimalusi toetab e-arvete levik nii Baltikumis kui kogu Euroopas. Seetõttu töötaksi infoäri esimesel poolaastal aktiivselt Euroopa Liidu üleste e-arve formaatide toe rakendamisega ning suurima e-arvete ja e-dokumentide vahetamise keskkonnaga PEPPOL liitumisega. Sammud tulevikku!

Postiäri Eestis: traditsiooniliste teenuste langus, kasv uutest lahendustest

Traditsioonilise postivaldkonna teenuseid osutab Omniva ainult Eestis ning traditsiooniliste siseriiklike postiteenuste tulud on jätkuvalt langustrendis. Postiäri valdkonna tulud tervikuna 2017.aasta esimesel poolaastal küll tõusid (eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 1%), aga seda uute segmentide ja lahenduste leidmisest väljaspool traditsioonilisi postiteenuseid.

Kontsern investeeris esimesel poolaastal eeskätt infotehnoloogiasse, jätkates uue logistika infosüsteemi arendamist, ning tegi ettevalmistusi uue logistikakeskuse rajamiseks. Nende kohta on varsti ka juba uusi põnevaid uudiseid oodata!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga