Pakiautomaadid paisuvad kui pärmitaigen

Omniva on tänavu huvitavas olukorras, kus pakiautomaatidele uute asukohtade otsimise kõrval tuleb tugevalt keskenduda populaarseimate pakiautomaatide laiendamisele. E-kaubanduse kiire kasv on kasvatanud pakkide arvu ning kõige enam just neis kohtades, kus tellimusi oli ennegi palju. See kinnitab veel kord, et inimene, kes on kord hakanud e-kaubandusest tellima, teeb seda ka edaspidi. Ja tõenäoliselt “nakatab” ta oma soovituse ja kogemusega ka teisi.

Seetõttu paigaldabki Omniva sügisel Baltikumi 65 uut pakiautomaati. Lisaks laiendame olemasolevaid automaate, nii et ettevõtte pakiautomaadivõrgustik suureneb kokkuvõttes pea poole võrra suuremaks.

Sügisese laienemise käigus paigaldab Omniva Eestisse 10, Lätti 30 ning Leetu 25 uut pakiautomaati. Ja Eesti uutest pakiautomaatidest lähevad tõenäoliselt pooled sellistesse kohtadesse, kus üks pakiautomaat juba on, kuid klientide soove ja vajadusi on rohkem kui see jõuab ära teenindada.

Täiendav pakiautomaat populaarsetesse kohtadesse

Pakiautomaati ei saa lõpmatuseni laiendada – puudu võib jääda ruumi pakiautomaadi ümber ning mingil hetkel hakkab kannatama ka kliendi mugavus, kui avanev lahter jääb ekraanist liiga kaugele.

Omniva Baltikumi suurim pakiautomaat asub Riias. See 272 lahtriga Rīgas Stacijas laukuma pakomāts on 12 meetri pikkune. Eesti pikimad masinad on 260 lahtriga ja 12,5 meetri pikkused Kristiine keskuse ja Viru bussiterminali pakiautomaadid. (Lätis on L lahtrite asemel rohkem M lahtreid, mis annab neile väiksema pikkuse juures rohkem lahtreid). See on aga ka enamvähem optimum, kui laiaks pakiautomaat saab minna, nii et selle käsitlemine klientidele veel hoomatav oleks.

Kui automaati laiusse ja kõrgusse enam laiendada ei saa, tuleb samasse piirkonda – näiteks sama kaubanduskeskuse juurde – paigaldada täiendav pakiautomaat.

Muidugi nõuab olukord, kus ühe kaubanduskeskuse juures on mitu Omniva automaati, ka kliendilt mõnevõrra suuremat tähelepanelikkust. Kuidas kliendile arusaadavalt öelda, et sinu pakk on automaadis 1 või 2? Kindlasti on lahenduseks see kliendile saadetavasse sõnumisse selgelt kirja panna ning pakiautomaadi nime ja/või numbri suurelt pakiautomaadi peale kirjutamine.

ülemiste keskus closeup 2

Laiendused sinna, kuhu veel mahub

Samuti laiendame olemaolevaid pakiautomaate ja paigaldame paljudele pakikappe juurde. Eestis saab kappe juurde tervelt 45 automaati – ikka neis kohtades, kus pakimaht on kasvanud pakiautomaadi senisest mahust üle.

Kuhu need uued automaadid ja laiendused siis täpselt lähevad? Kuigi laienemise mahud on paigas, ei saa uute automaatide asukohtadest ega laiendatavatest automaatidest veel konkreetselt rääkida, sest potentsiaalsete asukohtade omanikega käivad veel viimased läbirääkimised ja lepingute sõlmimised. Loodame nendega ühele poole saada sügise esimeses pooles. Seejärel saame koheselt asuda automaate paigaldama või neile pakikappe lisama, et 11.11 ostupäeva ning jõulumahtude jaoks valmis olla.

Kindlasti tulevad uued automaadid ja laiendused kohtadesse, kus nende järgi kõige suurem nõudlus on. Jõulude eel vajavad täiendust rahvarohked ning tiheda pakiliiklusega piirkonnad, kus on oodata suuri ülemahtusid.

IMG_8705

Uut tüüpi automaadid maapiirkondadesse

Inimesed, kes elavad kohas, kus pakiautomaati veel pole, ütlevad nüüd tõenäoliselt, et populaarsetes asukohtades asuvate pakiautomaatide laiendamine või dubleerimine on küll tore, aga millal tuleb pakiautomaat ka meie juurde?

Tulevad, tulevad, ega nad tulemata ei jää! Lõppjärgus on Omniva kevadel algatatud rahvusvaheline riigihange eritüübiliste pakiautomaatide soetamiseks. Plaan on hakata ostma erinevatelt pakkujatelt erinevaid pakiautomaate, nende seas just selliseid, mis sobivad ka väiksematesse kohtadesse. See aitab teenusega inimestele veelgi lähemale jõuda. Lähima viie aasta jooksul investeerime pakiautomaadivõrgustikku üle 20 miljoni euro, mille tulemusena pakiautomaatide arv mitmekordistub nii Eestis kui terves Baltikumis.

2 comments

 1. I have noticed you don’t monetize your website, don’t waste
  your traffic, you can earn additional cash every month because you’ve got hi quality content.
  If you want to know how to make extra money, search for:
  Ercannou’s essential adsense alternative

 2. I have checked your website and i’ve found some duplicate content,
  that’s why you don’t rank high in google, but there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for:
  Boorfe’s tips unlimited content

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga