Postiteenused kodust lahkumata

Postimaailm muutub – postihobuste asemele on ammu tulnud autod ning pakke toimetatakse kätte juba ka droonide ja robotitega. Paindlikumaks ja moodsamaks on muutunud ka vanade heade postiteenuste osutamine. Paljud ei oska võibolla oodatagi, et postiteenuseid saab kasutada postkontorisse minemata, isegi kodunt lahkumata.

Kirjakandja toob teenuse koju või kontorisse

Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas postiasutusest kaugemal kui 5 km, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada postiteenuseid oma elu- või asukohast lahkumata. Naljaga pooleks võib öelda, et kirjakandjast saab üha enam postikuller, kes toimetab kohale ka pakke, müüb marke ja ümbrikuid ning võtab vastu saatmist vajavaid kirju.

12Maapiirkonnaks on küla, aleviku või alevi territoorium. Neis piirkondades on kirjakandja kohalekutsumine tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleks maksta ka postkontoris.

Kuna kirjakandja osutab teenust oma igapäevase kanderingi käigus, on ainsaks piiranguks teenuse osutamise aeg. Teenust osutatakse tööpäeviti kella 8:00-16:00, kuid muidugi ei pea nii pikka aega kodus kirjakandjat ootama. Pärast tellimuse vormistamist võtame Sinuga ühendust ning lepime kokku täpse teenindamise päeva ja aja.

Kirjakandjat saab kohale kutsuda kodulehel oleva vormi kaudu või telefonil 6616616.

Kiri paberi, margi ja ümbrikuga mässamata

Kuna paberkirjade saatmine muutub üha haruldasemaks, on kindlasti nii mõnigi arvutikasutaja olnud paberkirja saatmist plaanides olukorras, et kiri on arvutis valmis kirjutatud – aga kuidas see digitaalsest maailmast füüsilisse saada? Printimine, ümbrik, mark, kirja ümbrikusse panek, aadressi kirjutamine, margi kleepimine ja lõpuks kirja postkasti viimine… Pole just kontimurdev, kuid kiiretel hetkedel siiski tüütu ajaröövel. Ja kui koduprinterist on tint otsas või pood või postkontor, kust ümbrikku ja marki osta, õhtul juba suletud, võibki kiri lõpuks saatmata jääda.

Lahenduseks on kirja saatmine Omniva e-teeninduses. Kirjuta kiri (salvesta igaks juhuks pdf-i, et väljatrükkimisel säiliks Sinu tehtud kujundus), lae see e-teenindusse üles, lisa saaja aadress – ning jäta kõik ülejäänu meie hooleks. Prindime kirja välja, paneme selle ümbrikusse ja viime kohale!

E-teeninduses saad saata kirju nii Eestisse kui välismaale ning ka riigisiseseid tähtkirju ja e-tähtkirju. See tähendab, et saad valida, kas viime kirja postkasti või anname üle käsitsi kirjutatud või digitaalse allkirja vastu.

IMG_1029.JPG

Kuidas teenuse eest maksta? Eks ikka pankalinkide kaudu. 1-7 leheküljeline kiri maksab 55-76  senti ning hinna sees on printimine, ümbrik, kirja ümbrikusse panek, adresseerimine ja postitus. Seega võib e-teenindusest kirja saatmine olla odavamgi kui ise paberit, ümbrikku ja marki ostes!

Muidugi saab saata ka pikemaid kui seitsmeleheküljelisi kirju, kuid see on mõnevõrra kallim. Hinnad pikemate kirjade jaoks leiab hinnakirjast.

Saaja saab kirja mugavalt postkasti ning Sina ei pea aega kulutama printimise, ümbrikustamise, margistamise ja kirjakasti viimise peale. Vajadusel saad saata sama kirja mitmele saajale ning lisaks kõigele on Sul alati ülevaade, kellele ja mis sisuga kirju oled aasta jooksul saatnud.

Kui soovid, et kiri oleks kirjutatud Sinu käekirjaga, mitte arvutis, on seegi võimalik – tõsi, mõningase lisategevusega Sinu poolt. Kirjutad kirja käsitsi valmis, skaneerid, salvestad pdf- i ja saadad.

Tähitud kirjad arvutist postkasti või saaja arvutisse

Nagu juba eelpool viidatud, saab e-teenindusest saata ka tähitud kirja. Eesti-sisene tähitud kiri maksab 2.77 (hind koos käibemaksuga) eurot, seejuures sisaldub hinnas kõik, mis lihtkirja puhulgi. Pikemate kui seitsmeleheküljeliste kirjade eest tuleb maksta täiendav tasu.

Veel moodsam variant on e-tähtkiri ehk tähitud kirja edastamine saajale elektrooniliselt. E-tähtkiri on võrdne paberkandjal tähtkirjaga, kuid mugavam välja saata ja vastu võtta.

Saatja poolt vaadatuna käib tähtkirja saatmine e-teenindusest täpselt samamoodi kui tavalist kirja saates, ainult saatmisviisiks tuleb valida e-tähtkiri ning saaja aadressi asemel tuleb sisestada tema isikukoodi ja e-posti aadressi. See tähendab, et e-tähtkirja saad saata ka inimesele, kelle täpset elukohta ei tea, kuid tead tema isikukoodi ja meiliaadressi.

E-tähtkirja puhul saadame saajale e-kirjaga lingi, mille kaudu ta pääseb pärast digiallkirja andmist dokumendile ligi. Saaja saab digiallkirja anda kas ID-kaardi või Mobiil-IDga. Kiri jõuab kohale hetkega ning neid võib saata nii eraisikutele kui ettevõtetele. Ettevõte saab e-tähtkirja asutuse e-posti aadressile ning e-tähtkirja saab vastu võtta isik, kellel on volitus tähtkirjade vastuvõtmiseks.

E-tähtkirja hind on 1,19 (koos käibemaksuga).

Saadetud kirjade staatust ja saajapoolset avamist saab ka elektrooniliselt jälgida, seega saab tõendada konkreetse kirja või dokumendi väljasaatmist saajale. Samuti võib kindel olla, et dokument on kättesaadav üksnes kindlale inimesele.

E-tähtkiri on mugav variant ka ettevõtetele ja omavalitsustele, kellel on vaja inimesteni toimetada ametlikke kirju ning tõendada nende edastamist.

19

Pakiautomaat lihtsustab pakkide saatmist

Muutused on toimunud ka pakisaatmises, kus mugavaimaks võimaluseks on kujunenud pakiautomaat. Paki saab ära vormistada kodus arvuti taga ja siis lihtsalt pakiautomaati panna, aga saaja ja saatja andmete sisestamise võimalus on ka pakiautomaadi juures. Tõsi, nii kaua kuni füüsilisi esemeid digitaliseerida ja 3D printerist saajale välja printida ei saa, tuleb paki teele panemiseks veel ise pakiautomaadi juurde minna.

Meeldivat moodsate postiteenuste kasutamist!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga