Samm uude sajandisse

Taaskord oleme jõudnud järjekordse sammu võrra lähemale uuele etapile Omniva ajaloos – selgunud on meie uue logistikakeskuse ehitajad. Uue maja ehitus algab lähinädalail ning valmib aasta pärast. Viimati toimus see täpselt kakskümmend aastat tagasi, kui 1998. aastal koliti Pallasti tänavale. Tookord sai uus maja ning võimsam tehnoloogia soetatud suuri kirjamahtusid silmas pidades. Ka pakisorteerimisliin oli võimsam kui varem. Suure uuendusena võeti siis esmakordselt kasutusele triipkoodi trükkimise ja lugemise süsteemid, mis kiirendasid postivahetust ning võimaldasid saatedokumentide väljastamist ka elektroonilisel teel.  Tänaseks on aga nii praegune hoone kui ka sorteerimistehnika ajale jalgu jäänud.

välisvaade2

Postitöötlemiskeskusest logistikakeskusesse

Nüüd, ligi kakskümmend aastat hiljem astume täiesti uude ajajärku – pakkide ajajärku. Juba kaks aastat tagasi möödus märgiline hetk, mil Omniva vahendatud pakimahud ületasid esmakordselt kirjamahtusid. Olenemata langevatest kirjamahtudest ei kao postiäri kuhugi, vaid saab uute teenuste ning tehnoloogiate toel hoopis hoogu juurde. Uue logistikakeskuse rajamisel peetigi silmas nii kasvavaid pakimahtusid kui ka eesmärki tegutseda kiiremini, kaasaegsemalt ja tõhusamalt.

Erinevalt tänasest sorteerimiskeskusest, mis on kandnud ajalooliselt postitöötlemiskeskuse nimetust,  on uus Pähklimäele rajatav keskus juba asukoha valimise ning planeerimise etapist loodud kui logistikakeskus, mis teenindaks kasvavat pakiäri ja elujõulist postiäri.

välisvaade1

Esiteks on uus keskus logistiliselt heas asukohas nii Tallinna linna, ülejäänud Eesti kui ka lennujaama suhtes. Uue keskuse leivanumbriks saab aga hoopis logistikakeskuse süda – uus sorteerimisliin. Kui tänasel liinil jaotuvad pakid 33 eri piirkonna mahutitesse, siis uus liin jagab pakid 400 erinevasse mahutisse. Lisaks täpsemale jaotamisele teeb uus liin seda kõike ka kolm korda kiiremini. Loomulikult on uues majas koht ka kirja ning otseposti sorteerimisel. Needki töötavad varasemast efektiivsemalt kuna kogu sorteerimine toimub samal tasapinnal.

Vaadates tagasi viimaste aastate jõulumahtudele ning tänavusele mahuprognoosidele, on selgemast selgem, et uue keskuse rajamine on õigustatud otsus. Tänane maja Lasnamäe serval jääb lihtsalt liiga väikeseks.

0A6B6921

Sajandi jagu kogemustega uude ajastusse

Viimased aastad on meie ettevõtte jaoks olnud märgilise tähendusega. Seda aega tähistavad nii uue kaubamärgi kasutuselevõtt 2014. aastal, laienemine Baltikumi (2011-2012) ja mujale maailmasse ning selge pakiärile orienteeritus. Novembriks oleme tegutsenud 99-aastat, suurem osa sellest peamiselt kirjade, telegrammide, ajalehtede ja ajakirjade kojutoomisega. Uus logistikakeskus valmib järgmisel sügisel ehk sisuliselt meie saja-aastaseks sünnipäevaks ning saab olema lävepakuks uude ajastusse sisenemisel, sest järgmine sada algab Omnival juba arvestatava logistikaettevõttena.

 

 

 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga