Eile postkasti, täna kulleriga koju ja homme pakiautomaati – mis läheb kuhu?

Kui Eestist tellitud kaupade puhul on enamasti arusaadav, kuhu Sinu pakk saabub, siis välismaalt tellides on olukord segasem. Tavaliselt on valida mitme erineva tarnekiiruse vahel (näiteks Standard, Express, Express+), kuid kunagi ei ole täpsustatud asukoht, kuhu pakk reaalselt saabub. Jõuab see kulleriga koju, läheb postkontorisse, tuuakse pakiautomaati või pistetakse koguni postkasti?

Postkasti saabub tellitud pakk vähestel juhtudel. Selleks peab see olema piisavalt väike (maksimaalselt 23cm x 33cm x 2cm). Selliste saadetiste hulka kuuluvad tihtipeale pisikesed ja odavad nipsasjakesed – ehted ja väiksemad aksessuaarid, mõnikord ka telefonikatted. Postkasti jõudvale pakile on iseloomulik ka see, et enamjaolt ei ole selle liikumine elektrooniliselt jälgitav.

Kui pakk on mõõtmetelt suurem või tegemist on registreeritud ehk jälgitava saadetisega, jõuab see postkontorisse. Sel juhul saab pakisaaja teavituse mobiilile, et talle on saabunud pakk postkontorisse. Isegi kui saadetis on oma mõõtmetelt väike, aga tegemist on registreeritud pakiga, tohib seda väljastada ainult allkirja vastu.

Samas tuleb tähele panna, et mõnikord jõuavad väikesed ja postkasti mõõtmetele vastavad lihtsaadetised ikkagi postkontorisse, kuna saaja postkast on täis või ei vasta ettenähtud nõuetele (näiteks ei taga saadetise turvalisust).

IMG_1426.jpg
Sobivate tingimuste korral võib mõni pakk kliendini jõuda koguni robotiga.

Esineb ka olukordi, kus samast e-poest ning sama transpordiviisi valikuga tellitud kaup tuleb kord postkontorisse, kord postkasti ning kord kulleriga koju. Selline anomaalia on tingitud eelkõige kauba maksumusest ning saatja otsusest erineva väärtusega kaupade puhul erinevaid tarneviise kasutada.

Kuldne reegel on järgmine – välismaisest e-poest tellides määrab saatja tarneviisi enamasti kauba väärtusest lähtudes. Nii võibki juhtuda, et kord liigub pakk liht- ja kord registreeritud saadetisena, kord postkontorisse ning teinekord kulleriga koju.

Paki toob kuller koju siis, kui saatja on paki edastamiseks valinud kullerteenuse. Paljudes e-poodides on kliendil võimalik lisatasu eest tellida ka ekspresstarne. Sel juhul tähendab see enamasti, et pakk jõuab kulleriga koju.

5.jpg

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga