Kuidas oma pakid turvaliselt teele panna?

Koos e-kaubanduse levikuga on üha enam populaarsust kogumas ka inimeste vaheline kaupade vahetamine ja pakkide saatmine. Kogu maailma pakiliiklus on aina enam hoogu kogumas. Moodsate pakiautomaatide abil on võimalik pakke postitada mängleva kergusega. Kuid nagu ikka, leidub inimesi, kes teenusega päris rahule pole jäänud, kuna saadetud pakk on teekonnal kahjustada saanud.

Tegelikult ei põhjusta kahjustusi mitte postiteenus või transport, vaid ebasobiv pakend. Õigesti valitud pakend aitab kaitsta paki sisu transpordi käigus tekkida võivate vigastuste ja määrdumise eest ning garanteerib paki turvalise jõudmise saajani.

Seega kõige lihtsam on oma paki sisu kaitsta just saatjal endal! Seda saab teha pidades kinni alljärgnevatest nõuannetest.

 1. IMG_2601

9 nõuannet paki turvaliseks saatmiseks:

 1. Kasuta pakendamiseks sobivaid materjale! Vali pakendamismaterjal paki suuruse ja kuju järgi. Sobivateks materjalideks on näiteks turvaümbrikud, lainepapp, pakkekile, jõupaber ja tihe plastikpakend.  Pakendimaterjal vali selline, et aadresskaart sinna kindlasti kinni kleepuks. Näiteks tekstiililt võib aadresskaart ära tulla.
 2. Kata pakendi põhi täitematerjaliga! Kindlasti kasuta vajadusel ka pehmendavat pakitäidet, näiteks mullikilet või pakkegraanulid. Täitematerjalide kasutamisel jälgi, et pakendi sisepõhi oleks vähemalt 5 cm kõrguses polstermaterjaliga täidetud. Muude vahendite puudumisel võib paki sisu pehmendada isegi hulga kokkukortsutatud ajalehepaberiga.
 3. Sulge pakend hoolikalt! Paki sulgemiseks kasuta tugevat pakketeipi. Tavaline kleeplint või pael on liiga habras ning võib transpordil või sorteerimisel puruneda või lahti tulla.  Lisaks annab pakendile tugevust ka paki servade ületeipimine. Juhul, kui on soov mitu pakki ühe suure pakina saata, siis tuleks kindlustada, et saadetised on tugevalt ning kindlalt üheks pakiks kokku teibitud.
 4. Kontrolli, et pakend kataks kogu saadetise sisu! Oluline on jälgida, et pakendi sisu ei liiguks ega ulatuks pakendist välja.
 5. Vali pakend vastavalt saadetise suurusele! Liialt suured, kuid vähese sisuga kastid võivad lömastuda, liigselt täistopitud kastid aga lahti rebeneda. Pakendis olev sisu ei tohi raputamisel loksuda, samas pakend ei tohi olla ka liiga tihedalt ümber saadetise sisu. Samuti arvesta materjali valikul ka paki sisu raskusega, et see transpordil vastu peaks.
 6. Õrn ese pakenda nii, et see ei puutuks vastu pakendi sisekülgi! See kehtib näiteks klaasi, keraamika ja elektroonika puhul. Eriti oluline on nende puhul kasutada ka täitematerjali ning ettevaatlikult käsitlemise lisateenust.
 7. Õrna eseme puhul kasuta lisateenust „Ettevaatlik käsitlemine“! Siis sorteeritakse su pakki käsitsi. Pakke sorteerivad ja käsitlevad tihtipeale robotid ja masinad omatehtud märgiseid välja lugeda ei suuda. Muidugi ei asenda lisateenus nõuetekohast pakkimist.
 8. Alati, alati pakenda! Isegi, kui saadad näiteks raamatu, mis esmapilgul vaadates pakendit ei vaja. Transpordi käigus võib tekkida olukordi, mida sa ette ei näe.

Õiges pakendis võib saata peaaegu, et kõike! Viimasel hetkel meenunud sünnipäevaüllatust kaugel elavale kallimale, moosipurk teises linnas õppivale lapselapsele ja nii edasi…

 1. IMG_2650

Lisaks tasub meeles pidada, et kui saatja järgib pakendamise nõudeid, siis transpordi ja saadetise käsitlemise käigus tekkivate kahjude eest vastutab teenusepakkuja. Muuhulgas on võimalik pakendeid ja pakkematerjale soetada ka Omniva e-poest.

Kui kõiki nõuandeid järgida, siis võib paki saatmisesse suhtuda südamerahuga ja olla kindel, et kõik jõuab saajani täpselt sellisena, nagu see pakki sai pandud.

One comment

 1. Tere lp. Mattias Kaiv.

  Olen saatnud meiliaadressile info@omniva.ee kolm kirja, sest minu , Anu Laarmanni poolt 14.12.2017 Mõisaküla postipunktist lähetatud eelvormistatud pakk CE721800116EE, saajaks Anett Laarmann, kättesaamiskoht Tartu Kesklinna Keskuse pakiautomaat, pole tänase päeva hommikuse seisuga veel kliendini jõudnud.
  Töötasin ise Mõisaküla pp töötajana 1,5 aastat ja mind valiti 2017.aasta Viljandi maakonna üheks parimaks töötajaks. Seetõttu olen väga hästi teadlik nii paki vormistamise, vastuvõtmise ja ärasaatmise kohta.
  Mulle saadetud ühes kirjas palus Omniva firma klienditeenindaja mul kirjeldada paki välimust ja sisu!!!! Kuigi sisu on ju isiklik ja ei sisaldanud midagi keelatut, ma tegin ka seda.
  22.12.2017 kl 16.00 paiku helistati mulle klienditeenindusest ja väideti, et pakk jõuab sama päeva õhtul sihtkohta ja 23.12 on kliendil kindlasti paki kättesaamise võimalus.
  Seda aga pole tänase, 27.12.2017 kella 10.00 seisuga toimunud.
  Teavitan Teid antud ebameeldivast olukorrast isiklikult, sest klienditeeninduse kirjad ei pruugi Teieni jõuda.
  Ma ei tunne end antud olukorras süüdi, sest postitasin jõuluaega arvestades Eesti – sisese paki varakult. Kahjuks pole saadetis Mõisakülast 2 nädala jooksul Tartusse jõudnud. Mõistaksin olukorda, kui oleksin saatnud jõuluajal paki Uus-Meremaale vm. Eestist väljapoole.
  Kirjades soovisin mulle antud ebameeldiva olukorra tekitamise eest kahjuhüvitist. Kirjades olen ära märkinud oma konto numbri. Seda, et Eesti-sisese saadetise üle nädala pikkuse teekonna korral on võimalik kahjuhüvitist taotleda, sain teada meie piirkonna Omniva esindaja külastuse ajal 22.12.2017 Mõisaküla pp.
  Ajakirjanduse poole ma hetkel pole pöördunud.
  Soovin, et olukord saaks Omniva-poolse lahenduskäigu.

  Lugupidamisega,
  Anu Laarmann
  tel. 58 500 561

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga