Omniva pakimahud kasvavad kosmilistesse kõrgustesse

On juba iga-aastaseks traditsiooniks kujunemas, et november ja detsember mööduvad Omnivas uute rekorditega. Jõulud kipuvad pakimaailmas iga aasta üha varem saabuma. Kui möödunud aastal algasid need oktoobris, siis tänavu võis eelmise aasta jõuludega võrreldavaid pakimahtusid näha juba septembris. Sellest saati on pakimahud aga sujuvalt kasvanud ning jätkavad kasvamist ka jõuludeni.

Omniva jaoks tähendavad jõulud tohutult töist aega. Rohkem pakke tähendab ainult rohkem rõõmu, mida inimesteni toimetada. Seetõttu pole jõulud meie jaoks mitte probleem, vaid toredalt tegus aeg. Pealegi ei tule jõulud meile üllatusena. Teame, et jõulud tulevad igal aastal, mõnikord varem, mõnikord hiljem. Olenemata hiigelmahtudest oleme oma töö ja tööjõu korraldanud niimoodi, et kõik õigel ajal teele pandud pakid jõuavad enne jõule saajateni.

Nii nagu laulupeo ajaks pole võimalik ümberkaudseid teid ajutiselt kolm korda laiemaks ehitada, pole ka võimalik pakikanaleid jõuludeks topeltsuureks paisutada. Küll aga oleme abiks võtnud rohkem kui sada abitöölist, kes suurte pakimahtudega toime aitavad tulla. Lisaks käivad ka Omniva kontoritöötajad pakitulva leevendamas.

0A6B6921

Olenemata meie maksimaalsetest pingutustest ei pruugi jõulude eel kõik pakid jõuda automaatidesse hommikul kella 10ks nagu Omniva puhul muidu tavapärane on. Seepärast täidame ja tühjendame detsembrikuus pakiautomaate mitu korda päevas. Populaarsemate pakiautomaatide juures jagavad klientidele ülejäänud pakke kätte ka abikullerid.

Selleks, et pakk enne jõule saajani jõuaks on muidugi oluline roll ka paki saatjal ja saajal.  Mida varem minnakse pakiautomaadi juurde oma pakile järgi, seda varem saavad järgmise kliendi pakid pakiautomaati ladustatud. Liiga hilja teele pandud pakk jääb jällegi pakiautomaati pühi pidama ning saab liikvele alles pärast jõule, 27. detsembril.

Kui pakk saab meile üle antud hiljemalt 22. detsembri hommikul, siis jõuab see veel enne jõule saajani. Kui on karta, et 23ndal ei jõua pakisaaja jõulutuhinas enam pakile järele minna, siis tasub pakk varem teele panna. Loomulikult on enne jõule pakiautomaati kohale toimetatud pakid kättesaadavad ka kogu pühade jooksul. Seega kohalejõudnud pakile võib järele minna kas või jõuluööl.

Detsembris läbib Omniva sorteerimiskeskust ligi 300 000 pakki nädalas. Novembrikuus ületasime möödunud aasta jõulumahtusid juba ligi 10%-ga. Viimase kuu aja jooksul on aga pakimahud veel poole võrra kasvanud. Jõulueelne nädal, ehk pakimahtude tipphetk saabub alles järgmisel nädalal. Täna tundub Omniva sorteerimiskeskus justkui ehe jõuluvana töökoda. Ringi vaadates on selgemast selgem, et e-kaubandus on tulnud, et jääda. Üle miljoni paki kuus pole enam ulme vaid tegelikkus.

omniva_t2histaevas_1920x1080px_tekstiga

4 comments

 1. Omniva võiks teha andmebaasi kus on inimese nimi ja mobiili nr. või email. Pakil on midagi ikka kirjas, kas nimi või nr jne, et siis ühendust võtta.

 2. Ostan tihti netist ja siiani on Omniva SMS ja/või e-posti vahendusel alati paki saabumisest mind teavitanud ning olen saadetised korralikult kätte saanud.
  Aga seekord ei teavitatud mind kahe saadetise (Aliexpressist) postiasutusse saabumisest. Väidetavasti ei olnud pakil minu telefoni numbrit ja mind ei saanud teavitada. Võimalik, et etiketil puudus või ei olnud loetav tel nr kuid saaja nimi ja saadetise jälgimisnumber olid ju loetavad.
  Selle asemel, et Omniva süsteemist minu nime juures olevat telefoni numbrit kasutada, otsustas muidu inimlik ja usin postitöötaja(Tondi Postkontor) pakid 30 päeva möödumisel lihtsalt saatjale tagasi saata. Nii oli ilmselt lihtsam. Aasta lõpus ju niigi palju tööd. Omnival läheb hästi.
  Küsimus Omnivale:
  – mida tegi Omniva, et saadetis paki saajani jõuaksid?

  Pakis olid lastele mõeldud Jõulukingid.
  Tunne on nagu oleksin oma silmadega näinud, kuidas Omniva kirjadega veoauto teeääres seisnud Päkapikust ja tema kingikotist lihtsalt üle sõitis. Pelgalt sellepärast, et oli kiire aeg ja kõik teeääred on ju niigi päkapikke täis.
  Kingitustest ilmajäänud lastele pean mingi muu loo välja mõtlema.
  Abiks oleks ka vabandus Omniva poolt aga vot see oleks juba Jõuluime.

 3. Minu saadetud pakk on juba eelmisest neljap2evast teie k2es. Eesti on ju nii v2ike, et ei v6ta nii kaua aega et pakk kohale toimetada. Eelmine aasta oli sama jama, pakk oli 2-3 n2dalat kadunud ja siis uueks aastaks ikka viitsisite kohale viia.

 4. Äärmiselt silmakirjalik positus, kuna te jätate ütlemata, et juba neil päevil on teil terminalis 2 või rohkem päevi pakiautomaati hilinenud pakke.

  Palun tehke avalik teade, kus kirjeldate tänaseid reaalseid olusid ja seda, et teie pingutustest hoolimata, te ei täida klientidele antavaid lubadusi.

  Kujutage ette, kui praamijärjekorrad või bussijaama järjekorrad oleks nii pikad, et mingitele liinidele ei saa veel ei täna ega homme nii ehk naa kohta ja nad ütleks, et pole hullu, meil läheb hästi saame hakkama, teeme lisareise. Tulge! Meiega saab täna Hiiumaale sõita. Ja siis kui klient on raha ära maksnud ja 2 päeva praamijärjekorras seisnud, siis ütlete neile, et tegelikult me ei tea, millal Hiiumaale saab. Aga oodake. Üks hetk kindlasti saab.

  See on täpselt see, mida täna teie klienditeenindus kõigile hilinenud pakkide ootajatele ütleb. Mitte kuskil ei ole pakki saates kirjas, et muide täna saates see ei jõua homme nagu siin kirjas on, vaid ülehomme või üleülehomme või siis tegelikult ei teagi, millal see jõuab. 0 hoiatust.

Comments are closed.