Kuidas sündisid Omniva värvid ja logo?

Uuringu “Impact of color on marketing” läbiviijad tuvastasid, et kuni 90% kiiretest hinnangutest toote osas tehakse ainuüksi värvi mõjul. On teada fakt, et inimesed näevad värvi enne, kui muud infot omandama hakkavad. Värvipsühholoogia on omaette teadus. See toob meid küsimuseni – kui oluline on eristuda ja kuidas seda teha?

Värvipsühholoogia ütleb, et igal värvil on oma emotsioonide, hoiakute ja väärtuste tähendused. Neid teades on võimalik soovitud emotsioone ja sõnumeid edukalt edasi anda juba ainuüksi õige värvi valikuga.

Punane: põnev, energiline, kirglik, julge. On populaarne valdkondades: toitlustus, tehnoloogia, autod.

logod_punane

Oranž: rõõmsameelne, sõbralik, enesekindel, nooruslik. On populaarne valdkondades: tervishoid, tehnoloogia.

logod_otanž

Kollane: soe, optimistlik, energiline, rõõmus, kerge. On populaarne valdkondades: toitlustus.

logod_kollane

Roheline: rahulik, tervislik, kasvav, tasakaalukas. On populaarne valdkondades: toitlustus, finants, energia, keskkond, majapidamistooted.

logod_roheline.jpg

Sinine: usaldus, jõud (strength), rahulik, stabiilne, tark. On populaarne valdkondades: tehnoloogia.

logod_sinine.jpg

Lilla: Loominguline, tark, kuninglik, müstiline, luksuslik. On populaarne valdkondades: tehnoloogia, tervishoid, finantsteenused.

logod_lilla.jpg

Must: prestiižne, väärtuslik, ajatu. On populaarne valdkondades: autod, mood.

logod_must.jpg

Värvitunnetus on samal ajal aga ka väga personaalne ning igaühe isiklik assotsiatsioon mõne värviga võib viia selle hoopis teistsuguse tunnetuseni. Mäletame kõik õpetajate punaseid pastakaid oma kirjatöödel. Samuti tuleb silmas pidada ka kultuurilisi erinevusi. Näiteks Hiinas, kellega Omniva tihedalt koostööd teeb, on punane õnne värv ning hoiab kurjust eemal, samal ajal kui valge on surma ja matuste värv.

Kui peamiseid värve on loetud arv ja me teame, et näiteks oranži põhivärvina kasutavaid firmasid on Eestiski juba rohkelt, siis kui oluline on eristuda? Minu jaoks on oluline olla eripärane ja eristuda, kuid tehes seda autentselt ja olles truu oma juurtele. Eristu enda looga, enda missiooniga ja viisiga kuidas ettevõte tervikuna toimetab. Ja laske värvil sellest kõigest enda eest rääkida.

Kuidas me Omniva brändi luues oma värvide ja logoni jõudsime?

Meie brändi nimi Omniva tuleneb ladinakeelsest sõnast omni, mis tähendab kõikehõlmavat, kõik ühes, kõike. Sellega soovime väljendada oma võimet pakkuda klientidele kõik-ühes-lahendusi, olla oma kanalite võrgustikuga digitaalse ja füüsilise maailma ühendaja. Meie sümbol on meie nime algustähest “O” tulenev ring, mis sümboliseerib igavest liikumist.

Ring sümboliseerib samuti kõiksust ja kõiki võimalusi. Igavest ringkäiku, algust ja lõppu korraga. Ka meie eesmärk on, et asjad liiguvad. Kuid samas on ring suletud sümbol. Meie aga suudame oma klientidele panna kokku erinevaid info ja kauba liikumise teid. Seda meie logo lahendus sümboliseeribki: selles on ring võetud lahti eri osadeks ja kombineeritud uueks tervikuks. Neist tükkidest paneme igale kliendile kokku just talle sobiva lahenduse. Meie ring koosneb erivärvilistest sektoritest ja igal värvil selles ringis on oma kindel tähendus.

Esiteks on meie ringis oranž värv. See on Eesti Posti värv ja kannab endas meie ajalugu, mille üle me uhkust tunneme. Oranž tähistab meie sajandipikkust tarkust ja kogemust. Juba tuttava oranži kõrval on pisut erksam oranž , mis on justkui eelmise noorem sugulane. Erksam oranž tähistab meie värskust ja nooruslikkust. Et olla tugev ja kasvav ettevõte, on meil vaja jõudu ja kasvuenergiat. Just seda tähistab meie logos punane värv. Roosakas toon, õige nimega Ruby Red, on üks uuemaid toone värvigammas ja tähistab uuenduslikkust. Omnivas oleme pidevas arengus ja kasvus, samal ajal teame oma tugevusi ja ajalugu, mis on meid õpetanud ja suunanud. Just sellega me võtamegi kokku oma brändi lubaduse – toome rõõmu. Me anname iga päev endast parima, et tuua rõõmu kõikidele oma klientidele, töötajatele ja ühiskonnale.

Kõige olulisem on mõelda oma brändi loo peale – miks Te eksisteerite ning mis tunnet Te soovite oma klientidele edasi anda. Samuti, kuidas terviklikult pakkuda kliendikogemust, mis eristub konkurentidest. Värvid tulevad mängu alles seejärel viisina, kuidas seda kõike saavutada. Otseloomulikult on värvide kõrval oluline mõju ka pildi- ja graafilise disaini keelel ja brändi tonaalsusel: need elemendid on sama tähtsad ning peavad samuti toetama tervikuna brändi lubadust. Ning lõpetuseks – inimesed Teie ettevõttes on brändisaadikud!

Värviküllast suve!