6 sammu korrektse postkastini

Eestis on ligikaudu 600 000 postkasti. Keskmiselt postitatakse ühte postkasti üle kümne saadetise nädalas, sh näiteks ajalehti, ajakirju, otseposti, pisipakke ja kirju.

Postkastide olukord Eestis on iga aastaga märkimisväärselt paremaks muutunud ning korrektsed postkastid teevad ka kirjakandjate töö lihtsamaks ja kiiremaks. Samas on Eestis veel mitukümmend tuhat postkasti, mis ei vasta korrektsetele nõuetele ning mis teevad kirjakandja töö raskeks, kui mitte võimatuks.

Selleks, et meil oleks võimalik kõik Sinu tellitud ajalehed, ajakirjad ning kirjad Sinu postkasti toimetada, veendu, et Sinu postkast oleks mahukas ning vastaks kõikidele nõuetele. Siin on kuus nippi, mida uue postkasti ehitamisel või ostmisel silmas pidada või mille järgi oma vana postkasti tuunida.

  1. Enne uue postkasti paigaldamist kooskõlasta see Omnivaga. Selleks täida meie kodulehel postkasti paigaldamise vorm ning me võtame sinuga esimesel võimalusel ühendust, et postkasti asukoht kinnitada või selle paigaldamist täpsustada. Kindlasti on oluline postkasti asukoht meiega läbi rääkida, sest kahjuks ei ole meil võimalik posti toimetada nendesse postkastidesse, mille asukohta me ei tea.
  2. Paiguta postkast kergesti ligipääsetavasse kohta. Kui elad eramajas või ridaelamus, paiguta postkast maja ette tänavapoolse aia külge. Kui aeda pole, paiguta postkast tänavapoolse välisukse lähedusse valgustatud kohta. Kortermaja puhul peavad postkastid olema esimese korruse valgustatud eesruumis. Maakohtades ning külades tuleb postkast asetada paika, mis on meie kirjakandjale aastaringselt ligipääsetav – see võib olla maja juures või grupipostkast näiteks külatee alguses. Grupipostkasti soovist saab teada anda siin.
  3. Tähista oma postkast korrektselt. Igal postkastil peab olema selgelt ja loetavalt märgitud korteri, eramu number või talu nimi. Vajaduse korral tuleb märkida ka tänava nimi. Juriidilise isiku postkastile tuleb mäkirda ka juriidilise isiku nimi, nt firma nimi.
  4. Ehita oma postkast korrektsetes mõõtudes. See on vajalik selleks, et postkasti mahuksid sisse nii ajalehed, ajakirjad, otsepost kui ka muud kirjad. Postkasti minimaalsed mõõtmed võivad olla 25x35x6 cm ning oluline on, et postkasti ava oleks piisavalt suur, vähemalt 23×3 cm. Samas tuleb kindlasti jälgida, et ava poleks sedavõrd suur, et võõras käsi sealt sisse mahub.
  5. Postkast peab tagama saadetiste säilivuse ja turvalisuse. See tähendab, et postkast peaks olema lukustatav ning ilmastikukindel, et saadetised ei satuks võõrastesse kätesse ning ei saaks loodusjõudude poolt kahjustada.
  6. Lõpetuseks – tühjenda oma postkasti regulaarselt. Kui postkasti regulaarselt ei tühjendata, pole kirjakandjal võimalik sinna rohkem posti ära mahutada.

Uue ning korrektsetes mõõtudes postkasti võid meisterdada endale ise, ent ühtlasi saad selle mugavalt osta endale Omniva e-poest, kust saab novembri alguseni endale postkasti ka 20% soodsamalt. Metallist postkasti on väga lihtne enda meele järgi värvida ja kujundada, seega ei pea kindlasti piirduma e-poes müüdavate värvidega.

Mõnusat meisterdamist!