6 Omniva teenust, mille kasutamiseks on vajalik kehtiv ID-kaart

ID-kaart on Eestis elavale kodanikule ainus kohustuslik dokument ning sobib paljudeks asjadeks – nii füüsiliseks kui elektroonseks isikutuvastuseks. Muuhulgas on ID-kaart oluline dokument ka posti ja pakkidega seotud toimingute tegemiseks.

Paneme kirja 6 Omniva teenust, mille kasutamiseks on kindlasti vaja kehtivat ID-kaarti ning anname nõu, kuidas aegunud ID kaardi puhul endale kerge vaevaga uus vormistada.

Omniva teenused, mille jaoks vajalik ID-kaart:  

  1. Kui sulle on saabunud postkontorisse pakk, on sellele järele minnes kindlasti vaja kaasa võtta kaasa isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart. Isikut tõendava dokumendi põhjal väljastatakse pakk isikule, kes selle saama peab.
  2. Ka pakiautomaadiga tellitud pakkide puhul võib e-pood kasutada lisateenust ID-kaardiga tuvastamine. See tähendab, et pakki on pakiautomaadist võimalik kätte saada vaid selle isiku ID-kaardiga, kelle isikukoodi on saatja Omnivale edastanud.
  3. Kui sulle on saadetud tähitud kiri või menetlusdokumendid, on võimalik neid sulle üle anda vaid ID-kaardi alusel. Kui saadetis on kulleriga saadetud, siis isikut tõendava dokumendi alusel kontrollitakse, kas vastuvõtjaks on sama isik, kellele saadetis adresseeritud.
  4. ID-kaardi abil on sul võimalik logida sisse Omniva e-teenindusse, kus saad mugavalt vormistada pakke ning nende saatmise eest maksta. Kuigi pakke on võimalik vormistada ka ilma sisselogimata, on konto loomisega eeliseks see, et sinu aadressandmed ja eelistused salvestatakse. Järgmine kord sisse logides ning pakki vormistades kulub oluliselt vähem aega.
  5. ID-kaardiga Omniva e-teenindusse sisenedes on võimalik erakliendil määrata, millisesse kanalisse soovib ta oma arveid saada. Arvete halduse funktsioon võimaldab näiteks erakliendil suunata kõik talle saadetavad ettevõtete arved otse internetipanka. Sobivasse kanalisse saab suunata kõigi nende ettevõtete arved, kes on liitunud Omniva Arvekeskusega.
  6. Samuti on ID kaardi abil võimalik tõestada oma vanust – kui saatja on kasutanud lisateenust “Väljastamine vanusele 18+”, kontrollitakse enne saadetise väljastamist saaja täisealisust just näiteks ID kaardi abil.

Kui Sinu ID kaart on kehtivuse lõpetanud või lõpetamas, saad uue ID kaardi mugavalt vormistada Politsei- ja Piirivalveameti e-keskkonnas oma kodust lahkumata. Täpsema info selle kohta leiad www.politsei.ee

ID-kaardi taotlemine Omnivale