Vai zinājāt, ka līdz pat 90% gadījumu ātro pirkumu lēmumu tiek pieņemti krāsas ietekmē?

Šī gada martā veiktajā pētījumā Impact of color on marketing, noskaidrots, ka līdz pat 90% gadījumu preces pirmais novērtējums tiek veikts, pamatojoties tikai uz tās krāsu. Turklāt zinātniski pierādīts arī fakts, ka cilvēki ierauga krāsu vēl pirms viņi sāk uztvert citu informāciju. Krāsu psiholoģija ir pilnīgi patstāvīga zinātnes nozare. Tas savukārt rada jautājumu – cik būtiski ir prast krāsas pareizi pielietot, lai izmantotu to potenciālu sava uzņēmuma interesēs un kā to darīt?

Omniva pakomāti

Krāsu psihologi apgalvo, ka katrai krāsai ir sava emocionālā, attieksmes un vērtību nozīme. Pazīstot šīs nozīmes, var veiksmīgi nodot vēlamās emocijas un vēstījumu – 80% zīmola atpazīstamību nodrošina tieši krāsa, bet 73% tā palīdz zīmola uztverei.

Tomēr, analizējot krāsu nozīmi, nedrīkst aizmirst, ka krāsu izjūta vienlaicīgi var būt arī ļoti individuāla, un asociācijas katram var radīt dažādas izjūtas, jo balstās uz personas iepriekš gūto pieredzi. Piemēram, daudzi atceras skolotājas pildspalvas sarkanās tintes krāsu – citiem tās ir pozitīvas atmiņas, jo vienmēr tika saņemts augstākais vērtējums, taču citiem ne tik pozitīvas, jo nozīmēja kārtējo kļūdu labojumu. Tāpat nedrīkst aizmirst arī par dažādās kultūrās pastāvošajām atšķirībām. Piemēram, Ķīnā, kas ir Omniva pastāvīgs sadarbības partneris, sarkanā krāsa ir laimes krāsa, kas sargā no ļaunuma, savukārt baltā – nāves un bēru krāsa.

Apzinoties, ka pamatkrāsu skaits ir ierobežots un, piemēram, oranžā krāsa jau ir diezgan plaši izmantota, rodas jautājums – cik būtiski ir atšķirties no pārējiem?

Omniva pakomāti

Protams, izcelties uz kopējā fona ir būtiski, taču tas ir jādara prātīgi, patiesi un saglabājot uzticību savām vērtībām. Izcelieties ar savu identitāti – zīmolu, misiju un veidu, kādā uzņēmums darbojas, ļaujot krāsai to papildināt!

Kā mēs nonācām pie Omniva zīmola krāsām un logotipa?

Omnivat

Omniva nosaukums ir cēlies no latīņu valodas vārda omni, kas nozīmē „visaptverošs, viss vienā, viss”. Tas izvēlēts, lai paustu mūsu uzņēmuma politiku – nodrošināt klientiem pieejamus, daudzveidīgus, inovatīvus un ērtus pakalpojumus „visu vienā“.

Omniva zīmola simbols ir aplis, kas vizuāli redzams arī mūsu uzņēmuma pirmajā burtā „O”, simbolizējot mūžīgu kustību un iespēju neierobežotību. Tas saskan ar mūsu mērķi – nodrošināt nepārtrauktu kustību. Aplis ir noslēgts simbols, tomēr mūsu zīmolā tas ir sadalīts atsevišķās sastāvdaļās un tad kombinēts jaunā veselumā. Tādējādi paužot, ka, savu klientu vajadzību nodrošināšanai, mēs spējam savienot dažādus informācijas un preču kustības kanālus, no atsevišķajām sastāvdaļām, kombinējot katram klientam piemērotākos un efektīvākos risinājumus.

Mūsu apli veido četri simboli – smaidi –, kas ir mūsu zīmola solījums – mēs esam šeit, lai nestu prieku! Mēs katru dienu piegādājam prieku saviem klientiem, darbiniekiem, sadarbības partneriem un sabiedrībai kopumā.

Katrs šis smaids ir dažādās krāsas, un katrai krāsai šajā aplī ir sava noteikta nozīme. Pirmkārt, mūsu aplī ir redzama oranžā krāsa. Tā simbolizē mūsu draudzīgumu un enerģiju. Oranžajai krāsai blakus ir nedaudz spilgtāka oranžā toņa simbols, kas ir kā iepriekšējā toņa jaunākais “radinieks” un simbolizē mūsu uzticamību. Kā stipram un augošam uzņēmumam mums nepieciešams radošums, lai būtu augšanas spars. Tieši to simbolizē sarkanā krāsa mūsu zīmolā. Savukārt sarkanīgais tonis (Ruby Red) ir jaunākais krāsu gammas tonis, tas simbolizē mūsu jauneklību un svaigumu.

Omniva pakomāti

Tādējādi mūsu zīmols pilnībā simbolizē Omniva vērtības un pašu uzņēmumu, kas pastāvīgas attīstības un izaugsmes procesā, spējot izmantot savu pieredzi un sasniegumus, šobrīd ir paku sūtījumu nozares līderis Latvijā un Baltijā ar visaptverošāko pakomātu tīklu, kas ikvienam ir pieejams 24 stundas diennaktī.

Katra zīmola izvēlē vissvarīgākais ir apzināties tā stāstu. Tādēļ rūpīgi jāpārdomā, vai attēla un grafiskā dizaina valoda, kā arī zīmola tonalitāte nodos jūsu klientiem, darbiniekiem un sadarbības partneriem to vēstījumu, ko vēlaties sniegt. Un vai zīmols spēs sniegt tādu kopējo pieredzi, kādu nesniedz Jūsu konkurenti. Tikai pēc pamatota un apzināta simbola izvēles spēlē var iesaistīt arī krāsas, kas ir kā papildinājums un līdzeklis šīs vīzijas sasniegšanai. Šis elements ir nozīmīgs, jo tā uzdevums ir sekmēt zīmola sniegto solījumu turēšanu. Un noslēgumam – uzņēmuma cilvēki ir zīmola vēstnieki!