Omniva ei ole ainult töökoht, vaid elustiil – meie kullerid

Sellel nädalal tähistame Omnivas kullerite nädalat, mille raames tunnustame töökaid ja tublisid kullereid. Meil on rõõm tutvustada teile lähemalt (posti)kullerite tööd läbi nelja rõõmsa kulleri, keda ühendab ühine ametikoht ja soov valmistada klientidele rõõmu – Paul (Omnivas 1a), Kristin (Omnivas 5k), Elli (Omnivas 1a ja 9k) ja Egor (Omnivas 3a).

Elli Rüütel 2
Elli, Hiiumaa postikuller

Miks otsustasid just Omnivasse tööle tulla? Kuidas sa sellest tööst kuulsid?

Paul: Kuna eelmisest töökohast koondati ja naaber rääkis, et: „Kuule, Paul, mul sõber otsib kullerit,“ siis mõtlesin, miks mitte kätt proovida ja nii see läks.

Elli: Olin töötu ligikaudu poolteist kuud kui nägin Töötukassa kodulehel Omniva kuulutust, et otsitakse postikullerit ja just minu elukohas. Mulle on alati meeldinud inimestega suhelda ning antud töökoht tundus samuti huvitav. Paraku tegid sõbrad ja tuttavad selle töö maha pikkade ja väsitavate päevade ning raskete pakkide tõttu. Seda huvitavam see töö aga tundus, sest mulle meeldivad väljakutsed. Töö, mis vajab õppimist ja pingutamist, on just mulle. Mul on väga hea meel, et mind teiste kandidaatide seast välja valiti.

Mis on sinu jaoks kõige ägedam asi kulleri töö juures?

Paul: Arvan, et kõige ägedam selle töö juures on see, et kohtud uute inimestega. Olgu need kohtumised positiivsed või natuke negatiivsed, aga välise kesta järgi ei saa kedagi hukka mõista. Mulle meeldib inimestega suhelda ja seepärast mulle meeldib seda tööd hullult teha!

Elli: Kõige ägedamad on inimesed. Pensionäride tänulikkus ja klientide naeratus pakki saades on see, mis mind iga päev tööle ajab. Ma ei saa unustada ka toredat kollektiivi.  Lisaks meeldib mulle, et kunagi ei tea, mis homne toob. See, kui palju on pakke ja kellele need kuuluvad, selgub alles hommikul.

Paul Hering
Paul, Rakvere kuller

Kas sul on tööl juhtunud mõni naljakas seik?

Paul: Paar korda on juhtunud, et olen tänavad segamini ajanud ja helistanud inimesele, et olen teie maja ees. Selle peale on klient vastanud, et: “Ma ei näe küll kedagi.” Järsku tuleb aga meelde, et tegu on vale tänavaga. Hiljem kliendiga muigasime, et tegijal ikka juhtub!

Kristin: Üks pakiomanik oli andnud meile vale telefoninumbri. Olin juba pika jutu maha rääkinud ja siis avastasin endamisi, et peaksin rääkima hoopis naisterahvaga, aga telefonis vastas mees. Tol hetkel oli see minu jaoks natuke hirmus. Õnneks vabandasin ennast välja, aga tagantjärele on see naljakas lugu.

Elli: Eks neid äpardusi ikka juhtub. Tihti tuleb ette poe ees seistes, et inimesed tulevad ja küsivad oma posti. Nii tuli üks vanahärra ja küsis oma lehti. Nime ta ei öelnud ja mina ei küsinud ka. Naeratasin ja andsin talle rahumeeli lehed kätte. Järgmine päev tõi härra lehed tagasi. Nimelt olin kaks vanahärrat omavahel sassi ajanud. Õnneks ei olnud ta pahane, minul aga oli piinlik kuna tean ja tunnen teda. Siiani ajab see seik mind naerma, kuid sain ka õppetunni – Ära igaks juhuks usalda ennast täielikult. Naerata ja küsi nime isegi siis, kui tead inimest juba lapsepõlvest. Tööd on palju ja vahel lipsab mõni viga tahtmatult päeva.

Mis on olnud raske? Mis on üldse kulleri töös keeruline?

Kristin: Minu kõige peadmurdvam ülesanne on olnud ringide õppimine ja nende kokku panemine. Samuti arvan, et see on ka kõige keerulisem kulleri töös, kuna see võtab hommikuti päris kaua aega.

Elli: Algus oli raske, eriti esimene päev, kui peale õppimist üksi ringile läksin. Võrreldes kogenud postikulleriga oled alguses aeglasem ning siis poeb ebakindlus sisse. Korra tekkis ka tunne, et ma ei saa hakkama, aga alla ei tohi anda. Saavad teised hakkama, siis saan ka mina! Minu arvates on postikulleri töös kõige keerulisem aeg talv – teed on libedad ja külad on lumest lahti lükkamata. Olen mitmeid kordi saanud oma autot lahti kaevata, kuna olen hinnanud lume rohkust teel valesti.

Mis on sinu töö juures erilisemat, kui teiste ametite juures? Miks soovitaksid ka teistel kulleriks hakata?

Paul: Eriliseks teeb selle töö see, et saad ise olla oma aja peremees. Kui inimene soovib ennast proovile panna logistiliselt, ajalises täpsuses ja mälu treenimises, siis on just see töö õige koht nende külgede arendamiseks.

Egor: Antud töös on väga oluline hoolitsev suhtumine saadetistesse, tähelepanelikkus ja korrektsus. Samuti on oluline see, kuidas kliendiga suhelda. Klient on alati erinev (noor, vana, kuri, lahke jne), aga lugupidamisega tuleb suhtuda kõikidesse. Seal hulgas ka kaaskolleegidesse.

Elli: Mul on võimalus klientidega suhelda ja nende päev rõõmsamaks teha. Autoga sõites näed sa iga päev muutuva looduse ilu. Selles töös on väljakutseid, vastutust ja õppimisvõimalusi. Omnivas töötades, saad sa kasutada töötajatele mõeldud soodustusi, nt toetab Omniva sportimist.

Egor-Fantasov.png
Egor, Narva postikuller

Räägi mõnest toredast kliendist. Mis teeb kliendi toredaks?

Paul: Mul on mõned kliendid, kellele viin regulaarselt pakke, kes aeg-ajalt annavad mulle meeneid hea teeninduse eest ning tänulikkusest, kui pakk õigel ajal talle sobival kellaajal kohale tuuakse.

Elli: Teate, kui tänulikud on pensionärid, kui me neile pensioni viime. Ma leian nende kuulamiseks alati mõne hetke. Nad on siirad ja julgevad seda välja näidata. Tihti on nad postiljoni tulekuks ettevalmistunud. Nende head soovid teele kaasa annavad energiat terveks kuuks. Aitäh teile.

Milline peaks olema ideaalne kuller või postikuller?

Kristin: Ideaalne peaks olema veatu. Oluline on, et kõik asjad oleksid tehtud korralikult, sest lehtede pealt näpuga järge ajada järgmise paki asukoha kohta on paras katsumus. Vahel juhtub ka see, et oled juba asukohast möödas ja avastad, et seal kuskil oli mõni pakk ja pead tagasi sõitma.

Elli: Ideaalne postikuller on positiivne. Ta peab oskama suhelda ka keeruliste klientidega, sest alati on olemas lahendus, samuti olema abivalmis ja naeratav. Ta oskab jätta kodused mured väljapoole tööd. Ta on valmis oma tegude eest vastutama, oskab ja tahab töötada meeskonnas ja mis kõige tähtsam, ta peab tahtma töötada postikullerina. Omniva ei ole ainult töökoht, vaid elustiil!

Kui sul on veel midagi, mida soovid oma tööst rääkida – siis lisa julgelt!

Paul: Mina alustan oma tööd kell 5 hommikul, vahel ka varem ja lõpetan üldiselt kell 17:30 aga võib juhtuda, et ka 19:30. Kõik selle nimel, et klient saaks oma paki kätte soovitud ajal, sest kõige tähtsam on kliendi rahulolu.

Elli: Omnivas töötamine on muutnud mind palju paremaks inimeseks. Oskan rohkem näha head, olla tänulik ja naeratan rohkem. Eriti tahan tänada oma õpetajat ja mentorit Märti, kes alati aitab ja on valmis kuulama ning leiab igale probleemile lahenduse.

btf
Kristin, Paide postikuller

Kui Sinulegi meeldivad uued väljakutsed, liikuv töö ja suhtlemine uute inimestega, siis liitu Omniva mitmekülgse meeskonnaga! Omniva ootab sind! Lisainformatsiooni vabadest töökohtadest leiab Omniva kodulehelt.