5 veidi, kā iepakot sūtījumu videi draudzīgā veidā

Daudzi cilvēki jauno gadu nereti sāk ar kādu apņemšanos. Kādēļ šo tradīciju neieviest arī savā ikdienā? Nenoliedzami – pareiza sūtījumu iepakošana nodrošinās, ka sūtījums droši sasniegs savu galamērķi. Tomēr tas nenozīmē, ka Tev ir jāizmanto metriem burbuļplēves. Drošs iepakojums var būt arī videi draudzīgs. Šeit būs daži padomi, kā iepakot sūtījumus drošā un videi draudzīgā veidā:

  1. Lielāks nav labāks

600x300iepakojums

Labākais veids, kā iepakot sūtījumu, ir pārliecināties, ka tas ir ievietots pareizā izmēra iepakojumā. Nebūs pareizi telefona vāciņu iepakot kurpju kastē, nebūs arī pareizi sūtīt vairākas ievārījuma burkas mazā kartona kastītē. Izmantojot pārāk lielu iepakojumu, jūs izniekojat materiālus, visticamāk samaksājat vairāk (jo lieli iepakojumi maksās vairāk) turklāt sūtījums var tikt sabojāts. Savukārt, ja Tu izmanto pārāk mazu iepakojumu, tas var tikt bojāts piegādes laikā, kā rezultātā tas var tikt piegādāts bojāts vai netīrs.

  1. Saburzīts papīrs ir jaunā burbuļplēve

IEPAKOSANA_600x300_FILLER3

Lai gan burbuļplēve un polistirola putas ir lieliski piemērotas iepakošanai, tās ir kaitīgas videi. To vietā Tu vari izmantot saburzītu papīru vai pārstrādātu kartonu un sasniegt to pašu rezultātu. Nav labāka veida, kā pārstrādāt, piemēram, veco presi, kā izmantojot tās polsterējumam sūtījumiem.

  1. Nesaplēs iepakojumu

IEPAKOSANA_600x300_FILLER2

Bieži vien, kad tiek saņemts sūtījums, saņēmējs jūtas tik priecīgs, kavēlas to atvērt pēc iespējas ātrāk. Iepakojuma saglabāšana visbiežāk ir pēdējā lieta, kas viņam tajā brīdī ir prātā.

Tomēr, ja vēlamies dzīvot videi draudzīgi, iesakām iepakojumus nesaplēst. Iepakojums, kurā tiks saņemts sūtījums, visticamāk būs perfekti piemērots, lai  to izmantotu atkārtoti. Tādēļ atver sūtījumu uzmanīgi un centieties nesabojāt iepakojumu. Šis sūtījuma atvēršanas veids arī noteikti radīs papildu prieku, jo sūtījuma atvēršana var būt arī sava veida rituāls!

  1. Pārstrādā, pārstrādā, pārstrādā!

IEPAKOSANA_600x300_FILLER1

Kā jau iepriekš minēts, Tu vari izmantot vecas avīzes kā polsterējumu sūtījuma pasargāšanai. Tāpat Tu vari vairākkārt izmantot iepakojumu vai kartona kastes. Nesens eksperiments pierādīja, ka jauna kartona kaste joprojām ir ļoti labā stāvoklī pat pēc tam, kad tā ir tikusi izmantota desmit reizes. Lai pārliecinātos, ka Tavs sūtījums droši nonāks galamērķī, ir svarīgi pārbaudīt, ka otrreiz izmantotais iepakojums nav bojāts.

  1. Izvēlies videi draudzīgus materiālus

parstrada

Iepakošanai pieejami daudzi dažādi materiāli: drošas aploksnes, gofrēts kartons, iepakošanas plēve, brūnais papīrs, plastmasas iepakojums, burbuļplēve u.c. Daži no iepakojumu veidiem ir videi draudzīgāki nekā citi.

Izvēloties iepakojuma materiālu, ņem vērā sūtījuma izmēru un formu, un vienmēr dod priekšroku videi draudzīgiem materiāliem. Neizmanto plastmasas iepakojumus – tā vietā apsver citus pārstrādājamus risinājumus.