Piesaistiet jaunus klientus ar radošām mārketinga aktivitātēm

Nav pārsteigums, ka arī 2019. gadā, tāpat kā katru gadu, uzņēmumi vēlēsies iegūt vislielāko ROI no saviem reklamēšanās izdevumiem. Mārketinga nozare, iespējams, ir viena no komplicētākajām un sarežģītākajām, jo jauni mārketinga instrumenti un metodes tiek ieviestas samērā reti, taču to dažādie un radošie pielietojumi var ienest jaunas tendences vai ik dienas. Esam apkopojuši mārketinga trendus, kas noteikti būs aktuāli arī 2019. gadā, tādēļ būtu jāņem vērā ikvienam uzņēmējam.

Zinot, cik ļoti mūsdienu biznesa vide ir mainīga, vēlamies jums sniegt apkopotu ieskatu tajā, kas notiek mārketinga nozarē šodien un kas var palīdzēt jūsu biznesam jau rīt.

Personalizēšana

IMG_8363

Ja vēlaties izcelties 2019. gadā, jums ir nepieciešams personalizēt mārketingu – tas nozīmē personalizētu saturu, produktus, e-pastus un daudz ko citu.

Izmantojot jūsu rīcībā jau šobrīd esošos datus, piemēram, pirkumu vēsturi, patērētāju uzvedību un klišķu skaitu uz precēm, jūs varat veidot brīnišķīgas un veiksmīgas kampaņas, kas patiesībā ir ļoti vienkārši izdarāms un neprasa lielus finansiālus līdzekļus. Personalizācija var veicināt tuvākas attiecības ar ikvienu jūsu klientu.

Tādi veiksmīgi uzņēmumi, kā, piemēram, Netflix un Spotify, jau kādu laiku atpakaļ uzsākuši izmanto mārketinga kampaņas, kas vērstas tieši uz klienta personalizāciju. Kurš gan nav pamanījis eleganto Spotify mārketinga kampaņu, kas tiek balstīta uz pašu datiem par klausītājiem.

Ieskats vienā no Spotify piemēriem, kā izmantot sava uzņēmuma datus:

Be as loving as the person who put 48 hours Ed Sheeran songs on their “I love Ginger” playlist”. Lūk – fantastisks piemērs, kā ar uzņēmuma datiem var izveidot veiksmīgu mārketingu un aizraujošu saturu.

Chatbots

Chatbots joprojām būs viena no svarīgajām digitālā mārketinga daļām arī 2019. gadā. Šī AI tehnoloģija izmanto tērzēšanas iespējas, lai komunicētu reāla laikā, dienā vai naktī ar saviem klientiem vai mājas lapas apmeklētājiem. Lai arī Omniva mājas lapā šobrīd nav sastopams Chatbots, tomēr nenoliedzam, ka jau tuvākajā nākotnē arī mēs domājam par šādu opcijas ieviešanu. Tā ne tikai atvieglo komunikāciju ar klientu, bet arī personalizē to. Tādēļ iesakām šo iespēju izmantot arī jums, protams, skatoties, kādu nozari jūs pārstāvat un kādas ir šīs nozares specifikas.

Video mārketings

Video mārketings vairs nav tikai YouTube ievietots videoklips. Lai veicinātu augstāku iesaisti jūsu video satura mārketingā, jāsāk izmantot mūsdienīgi un pieprasīti instrumenti, kas nemanot klientu ierauj uzmanības lokā. Kā labs piemērs, ko savā uzņēmumā varat izmantot vai turpināt izmantot, ir sociālo tīklu Facebook vai Instagram tiešraides. Šāda veida video Latvijā kļūst arvien populārāki, jo ļauj radīt aizraujošu saturu. Uzņēmumiem tiek sniegta iespēja ne tikai vieglāk pastāstīt par jaunākajiem produktiem, bet arī veidot intervijas, demonstrācijas, parādīt aizkulises, kas atspoguļo notikumus uzņēmumā, piemēram, dzīvi birojā vai produktu ražošanas procesu u.tml. Turklāt, attīstoties mūsdienu tehnoloģijām, arvien zemākas kļūst arī filmēšanas izmaksas. Ja vēlaties ikdienā izmantot video mārketingu, kas paredzēts konkrēti sociālajiem tīkliem vai dažādu stāstu veidošanai, dažkārt mēdz pietikt vien ar augstas kvalitātes viedtālruņu kamerām.

Tāpat joprojām turpina pieaugt arī 360 grādu video satura īpatsvars, kas klientiem sniedz lielāku interaktivitāti. Atcerieties, ka klienta iesaistīšana jebkāda veida saturā, jums vienmēr sniegs lielāku “engagemnet”.

Influencer Marketing

Influencer marketing jeb ietekmju mārketings ir ļoti efektīvs mārketinga instruments, kas darbojas, lai netieši piesaistītu klientus. Ietekmētājs var būt ikviens – vai tā ir slavenība, emuāru autors, pat žurnālists, kurš palīdz izplatīt saturu par jūsu uzņēmumu vai produktu, izmantojot savus sociālo tīklu kontus.

Nesenie pētījumu rāda, ka cilvēki biežāk uzticas tuvu draugu vai paziņu viedoklim vai atsauksmēm, kas tiek dēvētas arī par “mouth to mouth”, nevis korporatīviem paziņojumiem, par to cik uzņēmuma piedāvātais pakalpojums vai produkts ir labs. Lai arī Influencer marketing šobrīd Latvijā turpina strauji attīstīties, un mūsu vidū jau sastopami daudzi populāri blogeri ar vairāk nekā 50K sekotāju, tikmēr citviet pasaulē parādās jauna tendence. Slaveni zīmoli priekšroku sāk dot mazāk zināmiem blogeriem, kuru sekotāju skaits pat var nepārsniegt 10K slieksni. Tādejādi konkrēts cilvēks var popularizēt uzņēmuma produktus vai pakalpojumus, nodrošinot vēl tiešāku un galvenais – patērētāja ieskatā uzticamāku – reklāmas pasniegšanas veidu.

AI tehnoloģiju attīstīšanās

Balss meklēšana un viedie skaļruņiAmerikas Savienotajās Valstīs un nu jau arī Eiropā šīm tehnoloģijām tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Ja esat Apple Iphone īpašnieks, arī jūs visticamāk esat teicis šo maģiskos vārdus – Hei Siri!

Balss meklēšanas opcija ir jauns mārketinga instruments, ko 2019. gadā būtu nepieciešams pārdomāt ikvienam uzņēmumam, kurš savā darbībā mārketingu papildina ar digitālām aktivitātēm. Prognozes liecina, ka līdz 2020. gadam 50% no visiem meklējumiem, būs tieši balss meklēšana. Jau šobrīd novērojams, ka 20% no mobilajām ierīcēm, izmantojot Google Search ienāk no balss meklēšanas. Jūs jautāsiet kāpēc? Atbilde ir pavisam vienkārša – ātri un ērti!

Mākslīgajam intelektam kļūstot aizvien gudrākam, ikviens uzņēmums var pārdomāt, kā šo iespēju iekļaut savā digitālā mārketinga stratēģijā. Ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību jūs varat piegādātu vērtīgu saturu saviem klientiem, un balss meklēšanas opcija ir viens no instrumentiem, kā to realizēt. Piemēram, ārzemēs uzņēmums Domino`s Pizza izmanto balss meklēšanas tehnoloģiju, kā veidu, lai palielinātu pārdošanas apjomus, ļaujot klientiem pasūtīt picas.

Balss meklēšana ir svarīga. Tā var sniegt visu attiecīgo informāciju, ko cilvēki meklē, tādēļ būtiska ir pareiza attiecīgo atslēgas vārdu izvēle!