Mänguasjadele aitavad uut kodu leida ligi tuhat inimest ning tosin ettevõtet

Omniva „Leiame mõmmikule uue kodu“ heategevuskampaaniaga on esimese pooleteise nädalaga liitunud üle 800 heategija ning mitu ettevõtet üle kogu Eesti.

„Eesti inimesed armastavad head teha. Meil on kirjeldamatult hea meel, et kampaania on osutunud veelgi populaarsemaks kui möödunud aastal ning inimesed sellise taaskasutusideega kaasa on tulnud,“ ütles Omniva vastutustundlikkuse juht Kristina Seema.

Mõmmikute ja muude mänguasjade kogumisega heategevuslikul eesmärgil on hoogsalt kaasa läinud ka mitmete ettevõtete kollektiivid. Telia personalidirektor Janika Kuusiku sõnul soovib Telia ettevõttena panustada sellesse, et Eesti oleks parem paik nii elamiseks kui töötamiseks ning Mõmmiku kampaaniaga liitumine annab selleks suurepärase võimaluse igale töötajale. ,,Vastutustundlikkus ja keskkonnasäästlikus ei ole Telia jaoks paberile kirja pandud moodsad lubadused, vaid need on väärtused, mis on iga meie töötaja DNA-s ning mille järgi me ettevõtte ja inimestena igapäevaselt ka päriselt toimetame,’’ ütles Kuusik.

600x300iepakojums

Salongiketi Salon+ juhi Helena Lõhmuse sõnul haakub Omniva heategevuslik ettevõtmine nende peamise märksõnaga – hoolivus. Idee leidis kohest positiivset vastukaja, kui mõeldi sellele, palju lapsi on kollektiivi ligi 100 töötajal ja kui palju rõõmu on nemad erinevatest kingitustest ja mänguasjadest tundnud. Paljudest varasemalt rõõmu toonud mänguasjadest ollakse aga juba välja kasvanud, kuigi nendega võiks veel aastaid koos veeta. ,,Nii nagu kingi saamine on suur rõõm, on ka kingi tegemine suur rõõm – jagame rõõmuga seda rõõmu,’’ sõnas Lõhmus.

Selleks, et teele pandud mänguasjad just kõige õigema lapseni jõuaks, on Omniva jõud ühendunud organisatsioonidega MTÜ Naerata Ometi, Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Aarete Laegas ja Lasnamäe Sotsiaalkeskus.

Paljud lapsed saavad jõulude ajal rohkelt kingitusi, sealhulgas ka mitmeid uusi mänguasju. Selleks, et endised lemmikud ei jääks kasutult seisma on Omniva ellu kutsunud projekti, mille raames leitakse kasutuseta jäänud mänguasjadele uued omanikud.