Puust ja punaseks: Kuidas lahendada Aliexpressi pakiprobleemi!

Miks näitab jälgimissüsteem, et mu saadetis on väljastatud hoopis teises linnas? Kuidas tehingut vaidlustada? Kui palju aega selleks on antud? Mida tähendab ostja kaitse?

 

Mu pakikood näitab, et pakk on väljastatud hoopis teises linnas ja hoopis kellelegi teisele! Kuidas nii?

Kahjuks on AliExpressist tellides tõesti üsna sagedased juhtumid, kus erinevatele ostjatele kuvatakse AliExpressi ostu juures sama vöötkoodi. Nii võibki juhtuda, et jälgid oma saadetise liikumist ning ühel hetkel näed, et saadetis on väljastatud hoopis kellelegi teisele.

Allolevas näites on AliExpressi lehel näha, et vöötkood LA5148xxx27CN (paki täpsed andmed on andmekaitse huvides varjatud) peaks saabuma aadressile Pallasti 28, kuid selle vöötkoodiga jõudis Eestisse hoopis teisele kliendile adresseeritud pakk.

AliExpressi info, mis on edastatud ühele ostjale:

order info

Alumiselt pildilt on aga selgelt näha teise ostja saadetis, mis liikus sama vöötkoodiga, aga suundus teisele aadressile:

paki_label

Mida sellisel puhul teha, kui minu pakikoodiga on veel kellegi teise pakk / sama pakikoodiga pakk on välja antud kellelegi teisele?

Sellistel juhtudel on tegu müüja eksimusega ning oluline on sellest kohe müüjale teada anda (Contact Seller). Kui see anna tulemust, siis ava vaidlus (Open Dispute).

contact open dispute

Kui kaua on mul aega, et tehing vaidlustada?  Ja kuidas seda teha?

Tellimuse kohta näed ka lisainfot, kui klikid detailvaatel (View Detail). Siis näed, milline on eelduslik saadetise kulgemise aeg (alates tellimuse eest tasumisest) ning mis on viimane tähtaeg vaidluse avamiseks, kui saadetis pole kohale jõudnud ja soovid osturaha tagasi saada.

view detail

Oluline on jälgida tähtaega, millal Su tellimus suletakse (order will be closed in: ….) ning kui Sa pole saadetist kätte saanud, siis 10 päeva enne tähtaja saabumist saad taotleda ostja kaitse (Buyer Protection) pikendamist. Kui müüja sellele ei reageeri, siis 5 päeva enne tähtaja saabumist tuleks avada vaidlus ja taotleda raha tagasi.

AliExpressist Eestisse tellides on vaikimisi maksimaalne tarneaeg 60 päeva ning sel perioodil kehtib ka ostja kaitse. Eeldatakse, et selle aja jooksul jõuavad saadetised kohale. Kui 60 päeva on täis ning müüja pole ostja kaitse perioodi pikendanud (ega ka ostja selle pikendamist taotlenud), suletakse tellimus automaatselt – isegi siis, kui jälgimissüsteemist on näha, et saadetis on alles teel.

Hea uudis on, et AliExpress on oma reegleid veidi leevendanud ning vaidlust saab avada ka 15 päeva jooksul peale tellimuse sulgemist. Kuid kui ka see aeg on möödas, ei ole enam võimalik kohale jõudmata paki eest müüjalt raha tagasi nõuda.

Nt AliExpressi mobiiliäpis on suletud tellimus näha järgnevalt:

order completed

On kuvatud tellimuse kuupäev, all viimane sündmus ja selle toimumise kuupäev. Antud juhul ongi viimaseks sündmuseks tellimuse sulgemine, 60 päeva pärast tellimust ehk et 19.01.2019. Noolele klikkides avanevad ka vahepealsed sündmused saadetise teekonnal.

Loe juurde AliExpressi enda lehtedelt!

Info ostja kaitse kohta: https://sale.aliexpress.com/__pc/buyerprotection-seller_guaranteed.htm#1

Paki jälgimiseks suunab AliExpress kohati kliente kasutama 17Track lehekülge. Ka sellel lehel on juhend, mida paki staatused tähendavad:

https://help.17track.net/hc/en-us/articles/228084227-What-s-the-definition-of-each-package-status-