Omniva apgrozījums Latvijā pērn audzis par 46%

Latvijā e-komercija vēl nav sasniegusi savas kapacitātes robežas un turpina strauju attīstību. To apliecina Omniva pērnā gada rezultāti, kam salīdzinājumā ar 2017. gadu pakomātu sūtījumu ieņēmumi pieauguši par 48% savukārt kurjeru sūtījumu ieņēmumi par 43%.

Izaugsmi lielā mērā veicinājusi patērētāju paradumu maiņa, arvien aktīvāk iepērkoties gan Latvijas, gan ārvalstu internetveikalos. Taču tā nebūtu iespējama bez sakārtota un ērta loģistikas pakalpojuma risinājuma, sniedzot iespējas pircējiem preces saņemt arī attālākos Latvijas reģionos.

Beate_600x300_FILLER_Investicijas.png

Šim mērķim Omniva 2018. gadā investējusi vairāk nekā 1 miljonu eiro pakomātu tīkla paplašināšanā, uzstādot tos vairāk nekā 25 jaunās apdzīvotās vietās, kā arī papildus pakomātus pilsētās, kurās tie līdz šim jau veiksmīgi darbojušies, tādējādi nodrošinot visplašāko pakomātu tīklu Baltijā. Latvijā Omniva pakomātu skaits 2018. gadā sasniedza 139, bet līdz šī gada otrajam ceturksnim tiks palielināts jau līdz 161.

Beate_600x300_FILLER_Merki

2018. gada laikā pilnībā atjaunots arī Omniva autoparks. Lielāko daļu no tā šobrīd veido pilnīgi jauni Renault Master kravas mikroautobusi. Turklāt papildus klāt nākušas 15 jaunas automašīnas un kurjeri.

Pieprasījuma izaugsme prognozējama arī 2019. gadā, taču aug arī klientu prasības

Redzam, ka arī 2019. gada janvārī pakomātu sūtījumu skaits turpina strauji palielināties, pieaugot par 48%, salīdzinājumā ar 2018. gada janvāri. Vienlaikus aug arī klientu prasības pret piegādes ātrumu un kvalitāti. To apzinoties, ikvienam uzņēmumam, plānojot savu attīstību, jādomā par arvien draudzīgākiem e-risinājumiem un ātrāku piegādes servisu.

Arī darba tirgū ir jūtams darbinieku trūkums, turklāt prognozes liecina, ka situācija tuvākajā laikā nemainīsies. Tādēļ arvien vairāk uzņēmumiem būs nepieciešams investēt automatizētos risinājumos, efektivizējot iekšējos procesus un ļaujot strādāt produktīvāk bez papildus darbaspēka iesaistes.

Apzinoties tirgus situāciju un prognozes, lielākais Omniva mērķis 2019. gadā ir jaunā loģistikas centra būvniecības uzsākšana un līguma noslēgšana par automatizētas šķirošanas līnijas iegādi. Līdztekus tuvāko 2 gadu laikā plānota arī pakomātu tīkla vēl lielāka paplašināšana, lai Omniva pakomāti būtu pieejams katrā Latvijas apdzīvotā vietā, tādējādi sniedzot iespēju ērti iepirkties un saņemt sūtījumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga