Meie erilised naised ja nende teod

Sellel nädalal on naistepäev, mis annab võimaluse pöörata tähelepanu just naistele, nende tegudele ja saavutustele. Omnivas hindame kõiki oma töötajaid võrdselt ja väärtustame neid igapäevaselt, kuid sellel nädalal on fookuses paratamatult naised.

iStock-170137878.jpg

Miks räägime naistepäeval töökeskkonnast?

Kas teadsid, et naistepäev sai alguse 1848. aasta USA reformidega, mille läbi said naised mitmeid õiguseid ja vabadus. Hiljem 1908. aastal korraldasid New Yorki tekstiilivabriku töötajad streigi, et nõuda endale paremaid töötingimusi. Sellest ajast on naiste õigused kõvasti edenenud ning naistel on ühiskonnas palju parem roll.

1918. aastal sündis Eesti Post ning esimese Eesti Vabariigi ajal olid naised tööl põhiliselt telegrafistidena. Näiteks 1923. aastal avaldati ajalehes Riigi Teatajas tollase Teedeministri  järgmine määrus

Posti-telegraafi-telefoni ameti ja mehaanika õpilaseks wõib wõtta igat Eesti Wabariigi kodanikku, usu, sugu ja rahwuse peale waatamata. Mehaanika õpilasteks wõetakse ainult meesterahwaid, telefoniwõrkudesse telefoni õpilasteks aga ainult naisterahwaid.

Tänapäeval selliseid piiranguid ega ameteid enam ei eksisteeri ning naised töötavad Omnivas kõikidel ametipositsioonidel – nii kullerite, kirjakandjate kui ka tippjuhtidena. Kusjuures Eesti Posti juhtkonna liikmeks võeti esimene naine 15 aastat tagasi. Nüüdseks on juhtkonnas kokku 5 naist.

Milline on töökeskkond tänavu Omnivas?  

Omniva jaoks on oluline, et Eesti tööturul koheldaks naisi ja mehi võrdselt ning õiglaselt. Karjääriredelil liikumine ja töötasu ei tohi oleneda töötegija soost. Hindame kõrgelt töötajate soovi ennast arendada ning pakume selleks erinevaid võimalusi läbi lisahüvede ja soodustuste. Spordihuvilistele on loodud Omniva spordiklubi, mille kaudu saavad kõik töötajad ja koostööpartnerid oluliselt soodsamalt kasutada pea 200 spordirajatist Eestis, Lätis, Leedus. Lisaks sellele oleme peresõbralik tööandja – pooldame pere- ja tööelu tasakaalu ning soodustame kaugtööd. Töötame pidevalt töökultuuri paindlikumaks ja peresõbralikumaks muutmise nimel.

ornella-binni-224982-unsplash

Mida arvavad Omniva naised naistepäevast?

Küsisime Omniva naistöötajatelt, mida tähendab naistepäev nende jaoks ja millist üllatust ootavad nad naistepäevaks või milline on kõige ägedam üllatus, mis nad saanud on. Enda mõtteid ja juhtumisi jagasid e-kirja teeninduse grupijuht Jaanika, kelle igapäevatööks on on oma meeskonna toetamine kliendi pöördumiste lahendamisel; Klienditoe konsultant Janell, kes tegeleb igapäevaselt klientide pöördumiste lahendamisega; Teeninduskvaliteedijuht Katrin, kes töötab selle nimel, et meil oleksid selged kliendilubadused ja efektiivne teenindusprotsess; Personalipartner Riina, kelle peamine roll on olla partneriks juhtidele kõiki personaliteemasid puudutavates küsimustes; Andmesisestaja Galina, kelle ülesandeks on ärikliendile tähitud saadetiste vormistamine  ja turundusosakonna praktikant Hanna, kes on ülikooliõpingutele lisaks kogumas praktilisi teadmisi turundusest.

Mida tähendab naistepäev Sinu jaoks?

Jaanika meenutab aega, mil töötas aastaid floristina ja toona oli naistepäeva kõige töisem ja kiirem päeva aastas – võrreldav Omniva jõuluperioodiga. Koheselt meenus talle ka lustakas seik, kui üks noormees, kes oli enne lillepoodi tulekut  ja pruudi juurde kiirustamist, uued riided selga pannud, aga unustanud hinnasildid suure ähmiga ära lõigata. “Kui tema tähelepanu sellele juhtisime saime kõik koos naerda,” meenutab Jaanika. Katrinil meenuvad kohe seigad kooliajast, kus klassivennad tulid lillede ja naljakate kingitustega ning oli hiiglama põnev ootus, kes kellele lille annab, loodetavasti ikka see “õige”.

Millist üllatust ootad naistepäeval?

Janell peab lugu heast ilmast, et koos perega midagi toredat ette võtta. Hanna hindab aja maha võtmist koos klaasikese punase veini ja oliividega. Riina loodab suu magusaks teha sefiirikorvikestega ja Katrin poja küpsetatud koogiga. Kõigi kolleegide jaoks on siiski olulisel kohal ka silmailu pakkuv klassika – lillekimp.

Milline on kõige meeldejäävam üllatus?

Galina jaoks oli ühel aastal naistepäev kui muinasjutt. Ta meenutab päeva, kui välismaal töötav poeg saatis talle kulleriga töö juurde ilusa roosikimbu, mille küljes oli ka postkaart. Ka Janellil mõlgub meeles päev, kui peale tööpäeva lõppu koju minnes avastas, et tema auto esiklaas on elukaaslase poolt kaetud kümnete ja kümnete tulpidega.

Mida arvavad Omniva mehed naistepäevast?

Rahvusvahelise äri valdkonna peakasutaja Mihkli jaoks on naistepäev isiklikus ideaalis päev, kus naised saavad tulla välja igapäeva rutiinist ja nautida seda, mis neile meeldib. Mehe roll on sellel päeval seda võimaldada ehk võtta antud päeval kõik igapäeva toimetused ja kohustused enda kanda. “No stress ladies,” tuletab Mihkel kõigile naistele meelde. Mihkel on Omnivale väga tänulik, et töökoht võimaldab teha tööd kodukontorist, mis on suureks abiks perega aja veetmisel.

Kõige silmapaistvam saavutus Omniva naiste poolt?

Mihkli arvates on kõiki naiskolleege silmas pidades keeruline ühte silmapaistvat saavutust välja tuua, sest neid on palju ja iga saavutus on oluline. Küll aga imetleb ta kolleege, kes on professionaalsed, kaasamõtlevad, inspireerivad, töökad, kohusetundlikud ja uuendusmeelsed. Kõige silmapaistvamateks peab ta aga kõiki neid naisi, kes panustavad füüsiliselt sellesse, et saadetist punktist A jõuaks punkti B.

Family with baby and pet dog

Soovime kõigile kaunist naistepäeva!