Otseposti staarid rambivalguses

14.-15. märtsil toimus 21. korda Eesti turundusmaastiku suursündmus – Kuldmuna loovusfestival. Sel korral oli Omniva esindatud otsepostile pühendatud installatsiooniga „Otseposti staaride paraad“, kus oli prožektorvalguses välja toodud valik kaupadest, mille müügikõverad on tänu otsepostile oluliselt tõusnud. Kuigi installatsioon rõõmustas turundustegelasi vaid ühel õhtul, siis rambivalgus otseposti staaride pealt langenud ei ole. Millistest toodetest on otsepost teinud müügihitid? Kuidas otseposti sihtida? Mis imeloom on loominguline reklaampostilahendus?

Nutikad otseposti saadetised

Kui mõelda otsepostile, siis tulevad suurele osale meist silme ette super- ja hüpermarketite paarileheküljelised reklaamlehed. See teada-tuntud lahendus toob head müügitulemused, kui eesmärgiks on teavitada klienti soodsatest hinnapakkumistest igapäevastele toodetele. Kui reklaamleht ei ole sinu ettevõtte ega klientide vaates ’’see õige’’ lahendus, siis tasub sihtrühma tähelepanu võitmiseks kaaluda erinevaid nutikaid ja loovaid võimalusi.

Reklaamposti lahendus võib kaasata inimesi kõiki meeli – lõhna-, kompamis- ja miks mitte ka maitsemeelt. Just see annabki otsepostile lisaväärtuse võrreldes järjekordse e-kirjaga. Võimalusi on mitmeid – kaart, kingitus, ettevõtte eriajakiri, volditav mõistatus või isegi lilleseemned.

Selle aasta Kuldmuna loovkonkursil said otsereklaami kategoorias nomineeritud ja auhindadega pärjatud mitmed põnevad lahendused, millest inspiratsiooni ammutada. Näiteks Instrumentariumi silmanägemistest (vaata SIIT), Bang & Bonsomeri sinine šokolaad (vaata SIIT), Pakendikeskuse jõulukuusk (vaata SIIT) ja Leiburi šikk Rukkipala ridikül (vaata SIIT).

pakendikeskus
Foto: http://defol.io/kuldmuna/2019-’lohnakuusk
Foto: http://defol.io/kuldmuna/2019-otsepost-mis-paastab-elusid-3
Foto: http://defol.io/kuldmuna/2019-otsepost-mis-paastab-elusid-3

Foto: http://defol.io/kuldmuna/2019-bang-and-bonsomer-sinine-armastus
Foto: http://defol.io/kuldmuna/2019-bang-and-bonsomer-sinine-armastus
Foto: http://defol.io/kuldmuna/2019-rukkipala-ridikul-duplicate-1
Foto: http://defol.io/kuldmuna/2019-rukkipala-ridikul-duplicate-1

 

Millised on otseposti müügihitid?

Läbi aastate oleme näinud mitmete toodete ja teenuste tähelendu tänu otsepostile. Siin on vaid väike valik meeldejäävamatest hittidest: toidukaubad, majapidamis-, kodu- ja aiatarbed, tööriistad, erinevad elektroonikatooted, mööbel ja palju muud. Linna peal räägitakse legende sellest, kuidas otseposti hilinemine tingis olukorra, kus poemüüjatel tekkis küsimus ’’Kus kliendid on?’’, sest soodushinnaga forellifilee ootas nukralt kalaletis ostjaid.

Otsepost aitab inimestel leida tee ka kohalike teenusepakkujateni nagu näiteks juuksurisalong, autoremonditöökoda, apteek, kingsepp või kohvik. Tihtilugu on taoline reklaam ka võimalus leida ümbruskonnasat uusi töökäsi.

Otseposti täpsus sihtrühmas

Otseposti puhul on tegu suurima katvuse ja madala kontakthinnaga reklaamiliigiga. Otsepost jõuab pea 550 000 postkastini ehk 92% Eesti elanikkonnani. 2018. aasta Viilup Uuringud AS läbiviidud uuringust selgus, et parimate postiga saadetavate reklaamide märgatavus on üle 83%. Turu-Uuringute AS 2017. andmete järgi eelistavad 58% tarbijatest otsepostiga saabunud reklaami e-postiga saadetud reklaamile.

Rahvastiku- ja Äriregistrist saab teha päringu ettevõtte jaoks oluliste klientide kõnetamiseks täpselt õiges piirkonnas. Selleks, et sihitud reklaami efektiivselt teha tuleks oma klient täpselt ära kaardistada. Seda aitavad teha järgnevad küsimused: Milline on keskmine klient? Millised on tema huvid? Kus ta elab? Kas ta elab üksi või on ta perekonnas väikseid lapsi? See on lõputu ja väga põnev küsimuste maailm, mis aitab otseposti kampaaniat tõhustada ning oma kliente paremini tundma õppida.

Vii müüginumber tõusuteele

Kui kahtled, kas Sinu pakutud toode või teenus võib saada järgmiseks müügihitiks, siis julgustame Sind proovima otseposti lahendust, sest täpselt sihitud ja hästi läbimõeldud reklaamsaadetis viib müüginumbrid tõusuteele. Keeruta kokku otseposti staarid ja loe rohkem www.omniva.ee/otsepost.