Sina ostsid, Omniva maksis

Millised on eesti elanike ostuharjumused e-kaubanduses? Uurisime seda märtsis toimunud ,,Sina ostad, Omniva maskab’’ kampaania kaudu ning panime peamised suundumsed kirja.

E-kaubandus on Eestis ning ülemaailmselt suur ja aina kasvav trend. Inimeste ostuharjumuste muutumist näitavad iga aastaselt suurenevad pakimahud. Sellest kannustatuna võtsime eelmisel aastal kasutusele uue logistikakeskuse ning suurendame pidevalt oma pakiautomaatide võrgustikku. Võib öelda, et e-kaubanduse edu on meile eeskujuks, sest nii nagu kõik e-poed on ka pakiautomaadid avatud ööpäevaringselt.

„Sina ostad, Omniva maksab“ kampaania eesmärgiks oli hoogustada Eesti e-kaubandusmaastikku veelgi, tuues e-poe kaubad lisaks suurematele linnadele ka väiksematesse küladesse ning asulatesse. Kahe nädala jooksul iga päev loosisime kahele õnnelikule e-ostlejale osturaha tagasi. Kampaaniaperioodi jooksul, mis kestis 4.-17. märtsini, loosisime välja 28 õnnelikku e-poodlejat, kes võitsid tagasi kuni 100€ väärtuses osturaha.

,,Sina ostad, Omniva maksab’’ numbrites:

Omniva maksis osturaha tagasi 28 inimesele koguväärtuses 1160€

Suurima ostusummaga registreeritud ost oli 261.49€

Väikseima ostusummaga registreeritud ost oli 10.79€

Kõige pikema teekonna Omniva sorteerimiskeskusest pakiautomaadini läbis pakk, mida ootas kampaania võitja 246km kaugusele Räpina Maxima pakiautomaati.

Mida e-poodlejad tellisid?

Kevad on üks e-kaubanduse tipphooaeg, kui valmistutakse eesootavaks suveks. Kantar Emori andmetel oli eelmise aasta seisuga 70% Eesti inimestet ostnud veebist tooteid ja teenuseid ning 34% teeb seda sagedasti. E-poest ostlemist eelistatakse, kuna see säästab aega, hindu on lihtsam võrrelda ja internetikeskkond annab parema ülevaate tootest. Üldiselt ostetakse kõige sagedamini kontserdi-, kino- ja teatripileteid kui ka elektroonikat, rõivaid, parfürmeeriat ja raamatuid.

Kampaania käigus kasutasid šoppajad head võimalust täiendada kevadgarderoobi ja soetada muid tarbekaupu. Samuti valmistuti ette kevadhooajaks aias ning telliti hulgaliselt erinevaid õuetööriistu ning elektroonilisi kodutarbeid. Populaarsed olid ka kosmeetikatooted, läätsed, lemmikloomadele mõeldud kaubad, vitamiinid ja toiduained. Seega vastas ,,Sina ostad, Omniva maksab’’ kampaanias osalenud inimeste ostuprofiil suures joones Eesti keskmisele.

Millistest e-poodidest inimesed kaupa tellisid?

Eelpool mainitud Kantar Emori uuringu andmetel eelistavad tarbijad enamus kaubagruppide puhul kodumaiseid e-poode, kuid eranditeks on rõivad, spordikaubad ja mänguasjad. Nende tootegruppide puhul tehakse ligi pooled ostud välismaistest e-poodidest.

,,Sina ostad, Omniva maksab’’ kampaanias osalenud inimesed ostsid kaupu nii kodu- kui ka välismaistest e-poodidest. Esindatud olid Avon, Breden, Läätsemaailm, Valgekihv, Cellbes, 1A, Rahva Raamat, Kaup24, Aliexpress, BeUnique, RDE,  Luku Expert, E-tekstiil jne.

E-kaubandus on nii tänane hitt kui ka ostlemise tulevik. Kasutajamugavus muutub tihedas konkurentsis aina tähtsamaks. Seda mitte ainult visuaalse poole pealt, vaid kogu teenuseahela perspektiivis. Alates kliendisuhtlusest kuni makse- ,transpordi- ja tagastuslahendusteni. Omnival on hea meel aidata e-kaubanduse arengule kaasa Baltikumi kõige ulatuslikuma pakiautomaatide võrgustikuga.