Kuidas hoida kokku aega ja raha, kui ostled e-poodides?

Millal Sina viimati poes käisid? Millal Sa aga viimati e-poes käisid? E-poest saab täna osta nii leiba, piima, riideid, pileteid, elektroonikat kui ka kinnisvara broneerida.

Veel kümme aastat tagasi ei osanud ilmselt enamik meist ette kujutada, et aastal 2019. saavad inimesed soetada kogu garderoobi, kodusisustuse, toidukaubad, elektroonika ja isegi uue kodu või puhkuse soetada veebipoest paari hiireklikiga.

Kantar Emori uuring näitas, et kuigi täna on kontserdi-, kino-ja teatripiletite puhul tegemist ainsa kategooriaga, mida ostetakse veebist rohkem kui tavapoest, siis on ka teistes sektorites e-poest tellimine kasvutrendis.  Tõsiasi on see, et veebipoest tellimine muutub üha populaarsemaks.

Miks eelistatakse e-poodi tavapoele?

Mida rohkem areneb ja muutub e-kaubandus, seda mugavam on inimestel oma oste sooritada kodust väljumata.

E-poest tellimine on mugav

E-poest tellimise kõige suuremaks plussiks on mugavus. Ostelda saad sõltumata asukohast ja ajast – kasvõi ühistranspordiga sõites, jooksulindil sporti tehes või õhtul enne magamaminekut. Kuna pakiautomaatide võrk laieneb üha kiiremini, siis saab ostu mugavalt koduteel juba paari päeva pärast kätte, mõnel juhul kiireminigi. Tihti asub pakiautomaat  õues ja on 24/7 kättesaadav, seega ei sõltu kauba kättesaamine enam poodide lahtiolekuaegadest.

Online shopping and delivery service concept. Paper cartons in a shopping cart on a laptop keyboard, this image implies online shopping that customer order things from retailer sites via the internet.

E-poest tellides hoiad raha kokku

E-poest tellides on võimalik mitmel moel raha kokku hoida. Esiteks – enne ostuotsuse kinnitamist on võimalik endalt rahulikult küsida – kas mul on seda eset ikka vaja? Teiseks – E-poest tellides on lihtne võrrelda erinevate pakkujate hindu. Tasub uurida lehekülgi, kus on võimalik toodete hindu ja omadusi võrrelda, näiteks hinnavaatlus.ee elektroonikahindade võrdlemiseks. Mõnikord on veelgi soodsam  tellida kaup välismaisest e-poest nagu Amazon, eBay või AliExpress. E-poest tehtud ostu üle on ka suurem kontroll, sest juhul kui sulle toode ei sobi, on e-poest ostes võimalik see teatud aja jooksul müüjale tagastada. Tavapoest ostes tarbijal selliseid õiguseid aga pole. PS! Üha enam veebipoode võimaldab kaupa tagastada ka pakiautomaadi abil.

Valik on suurem

See võib tunduda uskumatu, aga tihtipeale on e-poes suurem kaubavalik kui sama pakkuja füüsilises poes. Samamoodi on võimalik e-poest leida isegi rohkem sooduspakkumisi kui tavapoes. Pealegi on kogu maailma e-poed vaid paari kliki kaugusel. Veebist leiad ka need tooted ja brändid, mis Eesti kaubandusse veel jõudnud pole.

Background_0007_Layer-1

Hoiad kokku aega

Kas mäletad, millal sa viimati e-poest tellides järjekorras seisma pidid? Mitte kunagi! E-poe suurimaks plussiks on see, et seal pole järjekordi! Ka pakiautomaati kaubale järele minnes võid kindel olla, et seal pole järjekordi, mis kestaksid kauem kui paar minutit. Lisaks leiab e-poest soovitud kauba ka kiiremini ja lihtsamalt üles, kui suurest kaubanduskeskusest. Kokku hoitud aega saad kasutada märksa kasulikumalt – näiteks veeta aega lähedastega või tegeleda oma hobidega.

IMG_2883