Četras lietas, ko Tu, iespējams, nezināji par Omniva pakomātiem

1. Kāpēc vislielākie nodalījumi ir pakomāta augšdaļā?

pm1

Omniva lielāko (L) izmēru sūtījumu nodalījumi atrodas pakomāta augšējā daļā. Klienti mums nereti jautā, kādēļ tā ir, jo cilvēkiem, sūtot smagākus sūtījumus (pieļaujamais svars ir līdz 30kg), vieglāk tos būtu ievietot pakomātā, ja šie nodalījumi būtu zemāk. Īpaši augumā īsākiem sūtītājiem.

Tomēr tā iemesls ir ļoti vienkāršs. Ja augšējā rindā tiktu izvietoti mazākie nodalījumi, tad augšējās rindas nodalījumu durtiņas atrastos ievērojami augstāk, nekā lielāko sūtījumu nodalījumu gadījumā. Tas nozīmē, ka īsākiem cilvēkiem būtu praktiski neiespējami saņemt sūtījumus bez palīdzības, jo mazāko izmēru skapīšu durtiņu augstums sasniegtu līdz pat 2 metriem. Tomēr lielākie nodalījumi ļauj augšējās rindas durtiņas novietot ievērojami zemāki (par vairāk nekā 30 cm).

Alternatīva būtu iespēja ražot augstumā zemākus pakomātus, taču tas nozīmētu, ka vienā pakomātā būtu iespējams ievietot mazāku skaitu sūtījumu, līdz ar to nebūtu pietiekami daudz vietas sūtījumiem visiem mūsu klientiem. Tātad jāsecina, ka šī brīža risinājums pašreizējo sūtījumu izvietojumā ir optimāli labākais.

2. Kādēļ pakomātu ekrāns saules ietekmē mēdz kļūt tumšāks?

pm6

Pretēji izplatītajam uzskatam, Omniva pakomātu displeji nav tradicionālie skārienjutīgie ekrāni, kā, piemēram, viedtālruņiem vai planšetdatoriem. Omniva pakomātu ekrāni tiek pārklāti ar infrasarkano staru sensoriem, tāpēc spilgtas saules ietekmē šie ekrāni dažkārt var aptumšoties.

3. Kādēļ nav jābaidās nosūtīt paciņu arī bez adrešu kartes uzlīmes, ja pakomāts to neizdrukā?

pm5

Tehnika ir tehnika un diemžēl reizēm nākas konstatēt gadījumus, kad pakomāts neizdrukā adrešu karti. Lielākoties tas pamatojams ar vienkāršu papīra izbeigšanos, taču ir arī gadījumi, kad notikusi printera tehniska kļūda, kā rezultātā adrešu karte nav izdrukājusies.

Lai cik pārsteidzoši tas nebūtu, šajos retajos gadījumos, kad kaut kādu iemeslu dēļ adrešu karte nav izdrukājusies, bet Tu esi pārliecinājies, ka pakomātā ievadītie dati ir korekti un tie ir apstiprināti ar pogu „Apstiprināt“, sūtījumu pakomātā vari ievietot arī bez adrešu kartes, un tas joprojām sasniegs attiecīgo sūtījuma saņēmēju.

Tas iespējams, jo ikdienā Omniva kurjeriem apkalpojot pakomātus un izņemot sūtījumus no pakomāta, ir jānoskenē ikviens sūtījums. Kad kurjers konstatē, ka uz sūtījuma nav pielīmēta adrešu karte, kurjers pēc sistēmā ievadītiem datiem, to izdrukās un pievienos sūtījumam, tādā veidā nodrošinot sūtījuma piegādi.

!!! Tomēr – lai sūtījums tiktu piegādāts pareizajam adresātam, pat tad, ja uz tā nav uzlīmēta adrešu karte, Tev ir tiešām jāpārliecinās, ka pakomātā ievadītie dati ir korekti un tie ir apstiprināti ar pogu „Apstiprināt“.

4. Pakomāti ir noturīgi pret dažādiem laikapstākļiem

pm4

Nav noslēpums, ka Omniva pakomātu viena no lielākajām priekšrocībām ir to pieejamība 24 h diennaktī. Lai to nodrošinātu, pakomātiem jābūt novietotiem publiski pieejamās vietās, piemēram, ārpusē pie veikaliem, nevis tirdzniecības centru telpās, kas tiek slēgtas pēc to darba laika.

Tādēļ Omniva pakomāti jau ražošanas procesā tiek izstrādāti tā, lai laikapstākļi to darbību neietekmētu. Tas attiecas arī uz katra atsevišķa nodalījuma ūdensizturības apstrādi, lai tie vienmēr būtu sausi un mitruma izturīgi, neatkarīgi no mainīgajiem laikapstākļiem.