Tangot tantsitakse kahekesi – 5 küsimust Beritile

On neljapäeva pärastlõuna. Õues on ilm vihmane ning endamisi arutledes leidsin, et parim viis tööandja turunduse ja brändingu intervjuu läbiviimiseks on istuda kolleegiga hubasesse kööginurka, haarata tass kohvi ning uurida lähemalt Omniva tegevustest selles valdkonnas. Sellel teemal oskab kõige paremini infot anda Berit Grossberg, kes oligi lahkesti nõus oma kogemusi ja teadmisi jagama.

Sinu ametinimetus on Omniva brändi ja ürituste koordinaator. Tundub, et Sul on väga lõbus ametikoht. Mis see täpsemalt endast kujutab?

Igav minul ei ole kohe kindlasti, seda võin öelda. Oma töös puutun kokku väga paljude inimestega ja erinevate valdkondadega üle organisatsiooni – see on üks põhjustest, miks minu amet lõbus on. Kokkuvõtlikult olen toeks kõiki meie brändi puudutavatel teemadel ja selles, mis puudutab meie nähtavust, kas siis autopargis, postkontorites või muudel pindadel.
Kõige selle juures, et me kenasti välja paistaksime, tegelen ka sisemise sära loomise ja hoidmisega.  Korraldan suuremaid üritusi meie oma töötajatele ning klientidele.
Hetkel just olingi rakkes märtsis toimunud Omniva „Ühendades Tähti“ gala aftermovie mudimisega, mida kõik meie inimesed põnevuses ootavad.

Kas tegeled ka tööandja brändinguga? Kuidas oled seotud Omniva personaliosakonnaga?

Jah, olen Omniva tööandja turunduse vedaja. Kuna üks ei välista teist, siis teengi tihedat koostööd meie personaliosakonnaga, et leida lahendusi, kuidas olla hea tööandja nii ettevõttesiseselt kui ka väljapoole.

Mis see tööandja turundus täpsemat on?

See on üks põnev ja aina enam pead tõstev valdkond, mis minule väga-väga meeldib ja siinkohal on minul au töötada ettevõttes, kus peetakse väga oluliseks tööandja brändi ja turundusega tegelemist.
Edukaks tööandja turunduse aluseks saabki olla ainult ettevõtte juhatuse, personaliosakonna ja turunduse koostöö. Just sellist koostööd nii mõneski ettevõttes ei ole.

Kõige üldisemas võtmes on see Omnivas töötamise väärtuste kuvamise, maine ja ühise arusaama loomine ning seda nii ettevõttesse sisse kui ka välja.

Pilkupüüdvaid reklaamikampaaniad on lihtne teha, kuid tööd tuleb ka teha majas sees olemasolevate töötajate ning keskkonnaga.

Intervjuu käigus helistas Berit Hillar Mattole (Omniva värbamisjuht) ja kutsus ta pilti tegema intervjuu tarbeks. Kuna neil on palju erinevaid projekte koos tehtud ja tegemisel, siis Berit arvas, et oluline on tema hea kolleeg samuti pildile saada. Kasutan võimalust ja küsin ka Hillari arvamust.

image00001.jpeg

Hillar, kuidas Sina näed turunduse- ja personaliosakonna koostööd?

Värbamine = turundus + müük. Ainult silmapaistva turundusega õnnestub värvata tublisid tegijaid. Turundus toob lauale teadmised kanalitest ja sihtrühmadest ning pakub lahendusi, millele värbamine ja ka HR (Human Resources) laiemalt saab tugineda. Koostöös peitub palju võimalusi, mille peale ise pusides ei pruugi tullagi – turundus on siinjuures heaks sparringupartneriks, kes aitab mõelda kastist väljapoole.

Berit, mis on Sinul hetkel käsil?

Olen selline inimene, et võtan kätte tihtipeale rohkem, kui kätte mahub. Siis osad asjad kukuvad sülle ootele ja osadega tegelen siis aktiivselt ning hoian südamele lähemal.

Otsime suveks abilisi Omnivasse ja tõmbame käima tegevusi nendeks aktsioonideks. Lahe on ka see, et töökogemust võivad tulla omandama alates 15. eluaastast noored. Omnivasse on võimalik tulla ajutiselt tööle suveks ja seda üle Eesti erinevates paikades ehk hea võimalus teenida lisaraha kas siis suve pikendamiseks kuskile reisile sõitmiseks või mõne muu vajaliku soetamiseks.
Huvi korral soovitan vaadata https://www.omniva.ee/toopakkumised

Lisaks on meil hetkel käimas ettevõttes sees Omniva väärtuspakkumist tutvustavad workshopid juhtidele, mille eesmärk on saada eelkõige tagasisidet ning tõsta teadlikkust väärtuspakkumise sisust.
Oleme Omniva väärtuspakkumisega pikalt tööd teinud ning oluline on, et see oleks ka lihtsasti leitav ja mugavalt kasutatav.

  image00002-198029148-1556810376264.jpeg

 

Siinkohal lõppes meie intervjuu Beriti ja Hillariga ning nad suundusid edasi tavapäraseid tööülesandeid täitma. Vestlusest võib järeldada, et tööandja turundus on ajas muutuv valdkond, millega tegelemine on täis põnevaid väljakutseid ning lõbusaid seiku.

 

Omniva sotsiaalmeedia juht,

Janeli