Altruisms, filantropija, mecenātisms, labdarība – beidzot arī Latvijas uzņēmējdarbības vidē šie vārdi izskan aizvien biežāk

Pasaulē tendence, ka veiksmīgi uzņēmumi iesaistās vai paši iniciē kādus labdarības projektus, ir vispārpieņemta un pašsaprotama lieta. Lielākoties tas pat nav saistīts ar uzņēmuma tēla veidošanu – jā, tas nereti var būt kā papildu ieguvums, taču mērķis iesaistīties labdarībā šiem uzņēmumiem ir pavisam cits. Vienkāršiem vārdiem sakot, varam to dēvēt par uzņēmuma “karmu”, jeb apziņu, ka veiksmīgākiem uzņēmumiem ir iespēja daļu savu resursu un/vai peļņu atvēlēt kādiem sociāliem mērķiem, lai sniegtu vispārējo pienesumu sabiedrībai un palīdzētu tām personām, kam dzīvē nav tik ļoti paveicies.

csr1

Ne vienmēr ieguldījumam jābūt saistītam ar finansēm

Ikvienam uzņēmumam ir savi resursi un, par ko uzņēmumi bieži neaizdomājas, arī ietekme. Uzņēmumiem ne vienmēr ir nepieciešams milzīgs budžets vai speciāli veidota komanda, lai iesaistītos kādos sev nozīmīgos labdarības projektos. Ikvienam uzņēmumam ir iespēja atbalstīt labdarības procesus visdažādākajos veidos, piemēram, sniedzot informatīvo atbalstu un padaloties ar informāciju par konkrēto labdarības projektu savos sociālajos tīklos.

Nenoliedzami – uzņēmumi var sniegt arī materiālo atbalstu, ziedojot finansiālos līdzekļus kādam sev tuvam mērķim. Vai vēl labāk – organizējot kādu labdarības akciju paši. Mūsdienās, lai cik liels arī nebūtu uzņēmums, ikvienam pastāv daudz iespēju un priekšrocību sniegt savu pienesumu sociāli neaizsargātāku grupu atbalstam.

Iekļaujiet jautājumu par labdarību uzņēmuma nākamās sapulces dienaskārtībā

Lai saprastu, kas ir svarīgi gan jums, gan jūsu darbiniekiem, sākotnēji nepieciešama diskusija. Izvēloties iesaistīties labdarībā, darbavietas kultūra nenoliedzami uzlabosies, jo, palielinot darbinieku iesaisti uzņēmumam nozīmīgos procesos, veicināsiet pozitīvu vispārējo attieksmi. Darbinieki respektē uzņēmumus, kas rūpējas par sabiedrību – tas vienkārši liek darbiniekiem justies labi un palielina emocionālo piesaisti. Tomēr darbinieku iesaistei ir jābūt pārdomātai – tā nekādā gadījumā nedrīkst būt kā piespiedu papildu pienākums.

Nosakiet konkrētus sasniedzamos mērķus

Pēc kopēja lēmuma par iesaisti kāda konkrēta labdarības projekta atbalstīšanā, nosakiet konkrētus sasniedzamos mērķus, lai jūs savu iesaisti uzskatītu par veiksmīgu. Tikai tā jūs pēcāk varēsiet izvērtēt savu pienesumu. Sākotnēji nosakiet šos mērķus piesardzīgi, jo esat jaunienācējs šajos procesos un jums vēl ir jāmācās, jātestē, kas strādā labāk, kas nē. Piemēri mērķiem, ko varat izvirzīt – reāli sasniedzams iesaistāmo partneru skaits, “share” un “like” skaits jūsu soc. tīklu ierakstiem u.tml..

Padarīt to par tradīciju

Ja vienreiz esat pamēģinājuši un rezultāts bijis veiksmīgs, kāpēc labdarību neveidot par Jūsu uzņēmuma tradīciju? Mūsdienās pastāv tika daudz sociālu jautājumu problēmas, ka labdarības tēma atnāks pati – vajag tikai uzsākt.  Ieplānojiet savā uzņēmuma mārketinga aktivitāšu kalendārā konkrētus laikus šādām aktivitātēm, sniedziet iespēju darbiniekiem ziedot savu laiku un radīt kopā labus darbus un jūs redzēsiet, ka gandarījums par sasniegto tos saliedēs labāk, kā iekšējās ballītes.

Iesaistiet klientus, citus uzņēmumus un pat konkurentus

csr2

Labdarības organizēšana ļauj uzņēmumam aktīvi iesaistīt visus darbiniekus, blakus uzņēmumus un pat konkurentus. Tā ir iespēja uzņēmumiem veidot sadarbību ar dažādām organizācijām un saviem klientiem.

Nenoliedzami, ka iesaiste labdarībā var palīdzēt mainīt gan jūsu biznesu, gan darba kultūru. Labdarības ziedojumi palīdz veidot pozitīvu uzņēmuma tēlu, un gan jūsu partneri, gan sabiedrība to ātrāk vai vēlāk ne tikai pamanīs, bet arī novērtēs.

Tomēr – pirms uzsākat, ļoti būtiski ir iedziļināties un saprast, kas konkrēti jūsu uzņēmumam ar jums pieejamajiem resursiem ir vispiemērotākais, un spēs sniegt vislielāko gandarījumu gan jums, gan jūsu darbiniekiem.