Praktika Omnivas – sisekommunikatsioon on rohkem kui siseveebi sisuloome

Hei! Mina olen Elo ja õpin Tartu Ülikoolis teisel kursusel ajakirjandust ja kommunikatsiooni. Minu praktikaperiood Omnivas sai alguse juunikuuga. Räägin, kuidas Omniva kasuks otsustasin ning milliseid väljakutseid ja võimalusi praktika mulle pakub.

Kui ülikooli teise aasta kevadsemester kätte jõudis, olin algul üsna nõutu. Mul polnud ühtegi ideed, millises organisatsioonis oma kohustuslikku kommunikatsioonipraktikat läbida. Otsustasin mõelda, mida tahan praktika käigus kogeda ja õppida ning otsida endale selle põhjal sobiv organisatsioon. Leidsin, et tahan koguda teadmisi sisekommunikatsioonis, millega mul seni mingit kokkupuudet ei olnud. Kuna sisekommunikatsioon on eriti olulise tähtsusega just suurtes ja laia tegevusalaga organisatsioonides, võtsin endale eesmärgiks mõnda sellisesse praktikale saada.

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi tööandjate messil jäin pidama Omniva laua juurde, käed juba teisi ettevõtteid tutvustavaid flaiereid täis. Rääkisin kommunikatsioonitiimi liikmete Kelli ja Mattiasega praktikandi tööst ja võimalustest Omnivas. Kuigi olin algul veidi skeptiline – mida põnevat saab olla posti ja pakiäris? – siis jutuajamise lõpuks olin veendunud, et tahan Omnivasse praktikale. Saatsin enda CV, pidasin Skypes kommunikatsioonijuht Kaja ja personalijuht Liselliga meeldiva vestluse ning sain mõne päeva pärast meilile teate, et mind oodatakse Omnivasse praktikale.

Nüüdseks olen praktikal olnud veidi üle kahe nädala. Mul on olnud võimalus kirjutada postitusi ja lugusid nii töötajate Facebooki gruppi, siseveebi kui ka blogisse. Osalesin liikluskuu viimase video filmimises ja korraldasin loodusfoto päeva loosimist. Olen saanud osa väga erinevatest meeskonnaüritustest ja kohtumistest, alustades turundusosakonnaga peetud team-building väljasõidust ja lõpetades Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi haldusalade kommunikatsioonikohtumisega. Hetkel õpin paremini tundma Omniva siseveebi ja tegelen jäätisepäeva korraldamisega.

Praktikal oldud ajaga olen õppinud Omnivat kui organisatsiooni paremini tundma. Tean rohkem selle struktuuri, toimimise ja tööülesannete liikumise kohta. Siiski tunnen, et mul on palju uurida ja avastada nii siinses kommunikatsioonitöös kui ka organisatsioonis üldiselt.

Olen saanud targemaks ka sisekommunikatsiooni vallas. Üks teadmine, mille olen Omnivas juurde saanud on, et sisekommunikatsioon ei piirdu vaid siseveebi artiklite ja infokirjadega, vaid ka selles valdkonnas saab teha palju põnevat näiteks jagada teadmisi video või lõbusa testi abil. Usun, et läbi lõbusa ja mängulise võtme jääb ka nähtu-kuuldu paremini meelde ja tekitab meeldivaid emotsioone.

­­­

Kelli Talving, sisekommunikatsiooni juht ja Elo praktikajuhendaja:

“Entusiastlikud praktikandid nagu Elo on Omnivasse alati oodatud. Kasu saavad sellest mõlemad osapooled.

Ettevõte saab uusi mõtteid, sest praktikandil on ettevõtteväline, ent konkreetse valdkonna taust. Kui panna Omniva mälu ja värske vaade kokku, võivad tekkida eredad ideesähvatused, mida saab kohe töösse rakendada. Õnneks on noortel usinatel praktikantidel väledad sõrmed ja hea tehniline taip, mis ettevõttes oldud ajal mitmesse projekti panustada saavad.

Loodan, et praktikajuhendajad keedavad endale kohvi ja mõne igavama töö teevad ka ikka ise ära teha, sest sellest kogemusest oleneb praktikandi elukutse valik. Kui oleme autentsed ja austavad üksteise suhtes, saame endale ettevõtte fänni ja miks mitte – ka uue töötaja – juurde. Meil on mitmeid kolleege, kes leidsid tee Omnivasse just läbi praktika.”