Omniva pirmā ceturkšņa rādītāji Latvijā augstākie biznesa vēsturē

2019. gada pirmais ceturksnis ir bijis veiksmīgākais Omniva sūtījumu biznesa vēsturē Latvijā. Uzņēmuma sūtījumu ieņēmumi šajā periodā ir auguši par 43%, bet izdevumi, ietverot arī jauno pakomātu uzstādīšanu, palielinājušies tikai par 30%.

Šī gada pirmajā ceturksnī Omniva pakomātu un kurjeru sūtījumu apjoms pieaudzis par 49%, salīdzinot ar šo pašu periodu 2018.gadā. Visstraujāk auguši tieši pakomātu sūtījumu ieņēmumiem – par 54%.

Straujais pieaugums lielā mērā skaidrojams ar jauno pakomātu uzstādīšanu vietās, kurās iepriekš tie nebija pieejami, piemēram, Zilupē, Ērgļos, Koknesē, Viesītē, Liepājā, Dundagā, Vecumniekos, Ķegumā, Kārsavā, Ilūkstē un citviet. Tādējādi Omniva šobrīd nodrošina plašāko automatizēto sūtījumu saņemšanas tīklu Latvijā ar 162 pakomātiem vairāk nekā 76 dažādās pilsētās un apdzīvotās vietās.

Ņemot vērā pakomātu tīkla paplašināšanas sniegtās iespējas un analizējot pieprasījumu, varam runāt par jaunu tendenci – arvien vairāk klientu dodot priekšroku tieši sūtījumu piegādei pakomātos, nevis piegādēm ar kurjeru. To pierāda mūsu dati, 2019. gada pirmajā ceturksnī pakomātu sūtījumiem sasniedzot  jau 75% no visiem Omniva sūtījumu apjomiem, kas ir par 6% vairāk nekā gadu iepriekš,” skaidro Omniva Latvija vadītāja Beāte Krauze-Čebotare. Uzsverot, ka tā ir loģiska izvēle, Čebotare turpina: “Sūtījumu saņemšana pakomātos cilvēkiem ir daudz ērtāka – katrs savu dienaskārtību var plānot, neesot piesaistīts konkrētai vietai un konkrētam laikam. Mūsu pakomāti ir izvietoti publiskajā ārtelpā pilsētu vai ciematu centros pie veikaliem un pieejami 24h diennaktī. Tādējādi, lai saņemtu vai nosūtītu sūtījumu, klienti pakomātu apmeklēšanu var ieplānot “pa ceļam” savām ikdienas gaitām.”

Jau no 2018. gada Omniva aktīvi strādā pie iekšējās efektivitātes, tāpēc uzņēmuma izdevumi pieaug daudz lēnāk, kā ieņēmumi. Procesu pārskatīšana tiek turpināta arī šogad, vienlaikus izstrādājot jaunus risinājumus gan privātajiem, gan biznesa klientiem, pielāgojoties aktuālajām tirgus tendencēm un klientu gaidām, tādējādi stiprinot savas līderpozīcijas Latvijas tirgū.

Tuvāko divu gadu laikā plānota arī nākamā pakomātu tīkla paplašināšana, lai Omniva pakomāti būtu pieejami katrā Latvijas apdzīvotajā vietā, sniedzot iespēju ērti iepirkties un saņemt sūtījumus ikvienam iedzīvotājam.