Klient küsib: Väidate, et pakk ei mahu pakiautomaati? Mahtus ju!

„Saatsin paki pakiautomaadist pakiautomaati. Aga teie ütlesite saajale, et see ei mahu pakiautomaati ja viisite paki postkontorisse. Kuidas nii? Ma ise ju panin selle pakiautomaati ja mahtus küll!“

Mitte just sageli, kuid aegajalt pöörduvad kliendid sellise pealtnäha absurdse olukorraga: saatja poolt pakiautomaati pandud pakk liigitatakse pakiautomaati mittesobivaks. Milles põhjus?

Lähtu teenusetingimustest, mitte pakiautomaadi lahtrist

Otsustamise aluseks, kas pakk oma mõõtudelt sobib pakiautomaadiga saatmiseks või mitte, ei ole mitte konkreetse pakiautomaadi lahter, vaid teenuse tingimused. Tingimustes toodud mõõdud on selleks, et tagada paki mahtumine kõikidesse (erinevatesse) pakiautomaatidesse ning koos sellega ka saadetise turvalisus.

Pakiautomaati sobivate pakkide maksimaalsed mõõtmed on väljas Omniva kodulehel ning kontrolliks on „mõõtejoonlaud“ joonistatud ka pakiautomaadi peale.

pexels-photo-164957.jpeg
Photo by Pixabay on Pexels.com

Tingimustes toodud mõõdud tagavad paki kohalejõudmise igas automaadis

Kuna pakiautomaate on erinevatelt tootjatelt, võib lahtri suurus olla erinevate pakiautomaatide puhul erinev. Erinevused pole küll suured, kuid ka 1-2 cm võib olla määrav. Tagamaks, et pakk mahub probleemideta ka saaja pakiautomaati, ongi tingimustes toodud pakkide maksimaalsed mõõdud. Kui pakk vastab teenuse tingimustes toodud mõõtudele, on tagatud, et saaja selle oma pakiautomaadist kätte saab – ükskõik millisesse automaati seda ka ei saadetaks.

Terve paki ja pakendi tagamiseks on lahtris lisaruum

Teenusetingimustes toodud maksimaalsed mõõdud on alati ka pisut väiksemad kui on pakiautomaadi lahter. Põhjuseks on saadetise turvalisus. Maksimaalsed mõõdud on toodud arvestusega, et paki saab pakiautomaati panna ja sealt välja võtta surumise-sikutamiseta – see tähendab, et paki ümber peab jääma pisut ruumi. Pakiautomaadi lahtrisse ülitäpselt mahtuva või sellest isegi pisut suurema paki võib küll lahtrisse sisse pressida, kuid on suur oht pakendit  (või ka selle sees olevat saadetist) kahjustada. Küllap on kõik nõus, et sellega ei tohi riskida.

IMG_8157

Automaatika on absoluutne

Kus kohas siis otsustatakse, kas pakk „mahub“ pakiautomaati või mitte? Otsustajaks on automaatne pakisorteerimisliin. Liin mõõdab pakid üle, võrdleb tulemust teenusetingimustega ja sorteerib pakid vastavalt saadud tulemusele. Automaatika ei kauple selle üle, kas mõõtudest suuremat pakki saaks ehk moel või teisel ja hea õnne korral siiski pakiautomaati mahutada, tema lähtub faktist. Kui pakk on etteantud mõõtudest suurem, siis sorteeritakse see pakiautomaati minevate pakkide hulgast välja. Ja muidugi on automaatika nii karm just selle tõttu, et tagada pakkide terve ja turvaline kohalejõudmine!