Linn Emajõe Ateena südames – Suvetuur Tartus

Emajõe Ateena südames võib ise tunda suursuguse linna vaimsust. Linn on täis nooruslikku energiat ning ka esimene laulupidu just leidis aset seal – jah, see on Tartu. Tartu jaotuskeskuses töötab 52 postikullerit ja 27 kirjakandjat, kes toimetavad ajalehed ja saadetised kohale üle terve Tartu maakonna. Omniva Suvetuuri raames võtsid kaks tragi postikullerit Annika ja Piret Suvetuuri meeskonna vastu naeratus näol, kuigi mõlemal oli pikk tööpäev seljataga.

Annika on töötanud postikullerina 7 aastat ning Piret 3 kuud. Kuna postikulleri tööpäev lõppeb juba lõunaaeg, on mõlemal tavapäraseks saanud kodus kodutööde tegemine. Lemmikloomad, pere ja aed vajavad ju samuti hoolt!

Kahe postikulleri jutust võib aga järeldada, et kanderingid ei ole kunagi igavad. Piret rääkis, kuidas üks klient on teda mitmel korral üritanud paari panna oma pojapojaga ning kuidas osad kliendid kostitavad alati postikullerit maiustuste ja muu hea-paremaga.

65904127_2554895604521795_1773005870368555008_n.jpg

Põnevad kohad, mida Tartus külastada

Piretile meeldib käia lastega  Tartu loodusmaja talus. Seal saab külastada mitmeid erinevaid näituseid, vaadata loomi, taimi ja putukaid. Kindlasti sobib see külastamiseks terve perega kui ka üksi!

Annika soovitab suvel seltskonnaga külastada Emajõe-Suursood. Seal on erinevad matkarajad ning järvepealne maja saunaga, mida saab rentida ööbimiseks.

Aktiivsematele puhkajatele soovitavad postikullerid Rahinge Wakeparki, kus on olemas veelauapark, hüppemägi ja erinevad palliplatsid. Suvetuuri meeskond käis ka ise kohapeal uudistamas ja kuigi ilm oli pilvine, siis suvetunne puges südamesse küll.

Mõlemad postikullerid julgustavad suvel aega veeta looduses. Hea näpunäide on leida sobiv loodusmaja RMK Loodusega Koos veebilehelt, et võtta puhkusest maksimum!

Kelli (1).jpg
Foto: Kelli Talving

 

Postikulleri töö annab võimaluse näha Eestimaa loodust

Kuna postikulleri töö on liikuv, siis igal aastaajal on võimalik näha kogu looduse ilu. Kevadel tärkavad esimesed õied, suvel saab kuulda siristavate linnukeste linnulaulu, sügisel näha puude värvidemängu ning talvel osa saada tõelisest talvevõlumaast. Postikulleri töö annab võimaluse jälgida enda ümber looduses toimuvat, mis tihtipeale kiire elutempo tõttu võib kahe silma vahele jääda.

Kui ka Sina tunned, et postikulleri töö on midagi Sulle, siis tutvu vabade tööpakkumistega www.omniva.ee/too Meie ootame Sind!

Jälgi meie suvetuuri Omniva Instagramis storyde alt.