FOTO! Piecas izplatītākās kļūdas, nosūtot sūtījumus

Nepareizi iesaiņots sūtījums ir visizplatītākā problēma, ar ko saskaras jebkurš loģistikas uzņēmums. Tā rezultātā sūtītās preces var tikt neatgriezeniski bojātas. Lai nodrošinātu, ka sūtījumi tiek nogādāti laikus un neskarti, mūsu eksperti ir apkopojuši TOP 5 izplatītākās kļūdas sūtījumu iepakošanas un nosūtīšanas procesā.

1. Kļūda – adrešu karte nav nolasāma

Automātiski sagatavotu adrešu karti sūtītājs saņem divos veidos:

  • izdrukājot adrešu karti no pakomāta, ja sūtījumu tiek noformēts pie pakomāta;
  • uz e-pastu, ja sūtījums tiek noformēts Omniva.lv e–pašakpalpošanās vidē. Šādos gadījumos sūtītājam adrešu karti nepieciešams izdrukāt pašam.

Piestiprinot adrešu karti pie sūtījuma, sūtītājam vienmēr jāpārliecinās par divām būtiskām lietām:

  • sūtījuma iesaiņojuma virsmai jābūt līdzenai, lai uz tās kārtīgi varētu piestiprināt adrešu karti;
  • adrešu kartes svītru kods nav saņurcīts, un automatizētā sistēma to viegli varēs nolasīt.

Tas ir līdzīgi kā iepērkoties veikalu pašapkalpošanās kasēs – ja preces svītru kods ir salocījies, skeneris to nevar nolasīt. Tāpat jāņem vērā, ka, atkārtoti izmantojot iepakojumu jaunam sūtījumam, nepieciešams pārliecināties vai uz iepakojuma neatrodas vecās sūtījumu adrešu kartes.

! Adrešu kartes nekādā gadījumā nevar veidots pats – sistēma tās neatpazīs.

2. Kļūda – sūtot trauslu sūtījumu, nav izvēlēts papildus pakalpojums “Trausls”

olistošs

Nosūtīt plīstošus vai trauslus sūtījumus, vienmēr pie sūtījuma noformēšanas jāizvēlas papildpakalpojums “Trausls”. Papildu pakalpojuma izvēle nodrošinās, ka sūtījums tiks marķēts ar atbilstošu uzlīmi, kas garantē, ka šķirošanas laikā sūtījums tiek apstrādāts ar rokām, un uz šī iepakojuma netiks novietots neviens cits sūtījums.

! Pašdarinātas brīdinājuma zīmes automātiskā sūtījumu šķirošana neatpazīs, un lielā sūtījuma apjoma dēļ kurjeri šādu informāciju uz iepakojuma var nepamanīt.

3. Kļūda – iepakojums neatbilst sūtījuma izmēram

Par lielu sūtījums

Iepakojot sūtījumu, nosūtītājam vienmēr jāpārliecinās vai tā izmērs ir atbilstošs. Pārāk mazs iesaiņojums var neizturēt pārvadāšanas un šķirošanas procesus un var tikt bojāts. Savukārt, ja sūtījums iepakots neatbilstoši lielā iepakojumā, arī šādos gadījumos saturs var tikt bojāts, jo iepakojums sūtījuma saturu nefiksē.

4. Kļūda – sūtījums iepakots neatbilstošā iepakojumā

maisins

Ja sūtījums tiek iepakots plīstošā iepakojumā, piemēram, plastmasas maisiņā, nosūtītājs uzņemas risku, ka sūtījuma saturs var tikt bojāts, jo iepakojums neatbilst sūtījuma iepakošanas drošības prasībām. Turklāt parasti šāda tipa iepakojumos netiek izmantots arī papildus pildījums vai aizsargājošs materiāls, kas nepieciešams sūtījuma satura aizsardzībai. Eksperti iesaka sūtījumus neiepakot plastmasas maisiņos – tie ne tikai apdraud sūtījuma drošību, bet arī nav dabai draudzīgs materiāls.

Kādēļ sūtījumus sūtīt kartona iepakojumā, vairāk lasi šeit.

5. Kļūda – trauslu sūtījumu iepakošana nav pilnīga

trausls sūtijums 1

Lielākā kļūda, ko nosūtītāji nereti pieļauj, sūtot trauslu sūtījumu, ir pietiekams aizsargpildījuma trūkums. Ārējā iepakojuma materiāla mērķis pamatā ir aizsargāt sūtījuma saturu no iespējamiem blakus apstākļiem, piemēram, transportēšanas un šķirošanas, kā arī nodrošināt to stabilitāti iesaiņojuma iekšpusē. Taču, sūtot trauslus sūtījumus, obligāti nepieciešams izmantot arī sūtījuma drošības papildmateriālus, piemēram, koka vati, granulas, burbuļplēvi vai drupinātu papīru.

Kā droši nosūtīt sūtījumu, lasi šeit.

Noformē savu sūtījumu Omniva e – pašapkalpošanās vidē šeit.