Ostunippe säästlikumaks septembriks

Autor: Anette Lõhmus

Iga sügis, kui lapsed taas lasteaeda või kooli lähevad, liigub rahakotist välja suurem hulk raha. Jälle on vaja uusi tosse, kummikuid, jopesid ning suvega on väikeseks jäänud ka kõik viisakamad riided. Aina populaarsem on lastekaupade tellimine internetist. E-poodides saad mugavalt võrrelda erinevate pakkujate hindasid ning lugeda teiste ostjate kogemusi. Lisaks võtab see tihtipeale vähem aega kui kaupluste vahel jooksmine. Samuti jõuavad ostud kiiresti ja odavalt Sinule lähimasse pakiautomaati!

Milliseid tooteid on mõistlik osta uuena ja milliseid vähekasutatuna?

Tihtipeale on just lastekaubad need, mis jäävad pärast lühiajalist kasutamist kappi seisma. Sama palju kui on Sinul puudu õiges suuruses riideid, on kellelgi teisel üle väikseks jäänud riideid ja jalanõusid, mis kapis ruumi võtavad. Ideaalne võimalus säästa nii raha kui ka ruumi kapis, on pöörduda mõne ostu-müügiplatvormi juurde.

Eesti suurim ostu-müügiplatvormis Osta.ee on iga päeva pakkumises üle 600 000 eseme. Kuna Ostat külastab iga päev ligemale 50 000 inimest, siis on suur võimalus leida sealt sobivas suuruses kummikud, uus elektritõukeratas või maha müüa lapsele väikseks jäänud joped ja mänguasjad. Kõikidest Osta.ee-s müüdavatest toodetest 60% on uued ja ülejäänud kasutatud.

Kõige populaarsemad lastekaubad

  1. Tüdrukute riided 15 000 pakkumist
  2. Poiste riided 10 500 pakkumist
  3. Lastekaubad (turvatoolid, reisivoodid, mähkimisalused jne) 10 000 pakkumist
  4. Mänguasjad 6 500 pakkumist
  5. Beebi riided 3 300 pakkumist
  6. Lastemööbel 300 pakkumist

Kuidas teha oma kapi sisu rahaks?

Kas oled mõelnud selle peale, milline varandus Sinu kappides seisab ja millal oleks sellest kõige mõistlikum vabaneda? Osta.ee portaalijuht Tarvo Tesloni sõnul tasub arvestada järgmiste tähelepanekutega.

  • Inimeste ostusoovid on hooajalised. Suve alguses soovitakse lapsele osta uut jalgratas, kooli alguses aga kirjutuslauda. Vähekasutatud asju müüki pannes proovi sellega kindlasti arvestada.
  • Lasteriiete müügikuulutust koostades pea meeles, et tihtipeale otsitakse märksõnu nagu “parka”, “laste jope” või hoopis tuntud kaubamärke. Mõtle läbi, milliste märksõnade abil sinu kaupa kõige lihtsam leida oleks.
  • Kõige populaarsemad kaubamärgid on Guess, Didriksons, Helly Hansen, Hilfiger, Ecco, Nike ja Breden. Kas neid leidub ka Sinu kapis?

NB! Praegu on Osta.ee portaalist Omniva pakiautomaati kauba tellimine soodushinnaga. Pakiautomaati eelistab 50% Osta.ee klientidest.