Rämpspost või postkastist leitud raha?

Loo autor: Anette Lõhmus, Omniva turundusspetsialist

Toidu ostmine on argipäevane tegevus ja vähesed meist planeerivad seda pikalt ette. Kas eelistad tööpäeva lõpus poodi minna ja riiulite vahel jalutades kaupa valida või tellid kõik hoopis e-poest? Olenemata ostlemise stiilist on kindel see, et kohati langetame me kõik poes ebaratsionaalseid otsuseid, mis avaldavad pikas perspektiivis mõju ka rahakotile või koguni tervisele.

92% inimeste postkasti jõuab otsepost, mis aitab toidu ja esmatarbekaupade ostmist paremini planeerida ning seeläbi raha säästa.

Kvaliteetne ei pea tingimata olema kallis

Kas sul on kindel bränd kohviube, tualettpaberit või kodukeemiat, mida ei vahetaks mitte millegi vastu, kuna oled veendunud selle kvaliteedis? Otseposti jälgimine aitab selliste kaupade ostmist paremini planeerida. Hoia silm peal oma lemmiktoodete pakkumistel ja varu neid ette, kui kaupluses on pakkumine. Nii väldid ebameeldivaid üllatusi, kui avastad hommikul, et kohv on otsas või poodi minnes, et toote hind on jälle tõusnud.

Säästa lisaks rahale ka tervist ja aega

Kiire hetk ja tühi kõht võivad panna langetama ebatervislikke valikuid. Kui oled selle probleemiga hästi kursis, siis kustuta teine kord enne poodi minekut esmane nälg ja koosta eelseisvaks nädalaks menüü.  Selle koostamisel on palju abi jällegi kaupluste kliendilehtedest, kus on kirjas parimad pakkumised. Osad kaubaketid lisavad pakkumiste vahele ka inspireerivaid retsepte ning nõuandeid. Nii saabki kliendilehtedest tänapäeval informatsiooni, mida ja kuidas mõistliku hinna eest söögiks valmistada. Kui planeerid oma toidulaua ette, saad aega ostlemise arvelt kokku hoida ja soovi korral ka tervislikumaid valikuid langetada.

Keskmine kampaania allahindlus on 30% kandis ja ostes toitu ette pikemaks ajaks aitab see säästa hulga raha. Eksperimendi mõttes koostasime poenimekirja hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidest üheks päevaks, kuigi koguseliselt jätkub enamus asju ka oluliselt kauemaks.

Eesti Konjuktuuriinstituudi andmetel oli 2019. aastal Eestis elava inimese nädala toidukorvi keskmiseks hinnaks 75,34 eurot. Erinevad pakkumised aitasid meil ühe päeva menüü arvelt säästa 7,16 eurot ehk maksime varasema 23,28 euro asemel 16,12 eurot. Võttes aluseks keskmise nädala toidukorvi hinna, saame teada, et täishinnaga toodete puhul käiksime poes umbes kolm korda nädalas või ostaksime korraga rohkem kui kolmekordse koguse sarnases hinnaklassis toidukaupasid. Jälgides kliendilehtede pakkumisi säästaksime sama hulga ostude pealt nädalas umbes 23 eurot, kuus 92 eurot ja aastas lausa üle 1000 euro. Sellest tulenevalt saame väita, et rämpspostina tuntud kliendilehed võivad osutuda hoopis kullaauguks.

Oma kodukandi kaupluse otsepostitused leiad postkastist või veebist. Eelmise nädala kliendilehte saad kasutada pakke saates täitematerjalina või visata paberkonteinerisse, kust need jõuavad ümbertöötlusesse ja taaskasutusse. Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse andmetel aitab ühe tonni vanapaberi ümbertöötlemine päästa 17 puud ning hoida kokku 1 400 liitrit kütust, 4 000 kilovatti elektrienergiat ning üle 26 000 liitri vett.