Mille järgi valida saadetisele sobiv pakend?

Paki saatmisel tuleb meeles pidada, et asjakohase pakendi valimise eest vastutab saatja. Oluline on, et pakendi materjal tagaks sisu terve ja rikkumatu säilimise käitlemisel ja transportimisel ning võimalusel peaks vastu ka erinevatele ilmastikuoludele.

Selleks et kindlustada saadetise jõudmine soovitud kujul saajani, soovitame välispakendi valimisel jälgida järgmiseid lihtsaid juhiseid:

  • Vali paraja suurusega pakend. Lähtuvalt sellest, kui suur ja õrn on paki sisu vali välispakend, mis kaitseb saadetist täies ulatuses, kuid mahutab sisu ja pakendi vahele veel täitematerjali;
  • Jälgi, et pakendi kandevõime oleks paki sisu jaoks piisav. Liiga raske sisu puhul võib välispakend puruneda ning vigastada selle läbi ka saadetise sisu;
  • Vali sobiv materjal. Kõige turvalisemad pakendid on esmakasutatavad tugevast lainepapist pappkastid ja -karbid ning väiksemate ning kergemate esemete korral turvaümbrikud. Tavaline paberümbrik esemete saatmiseks ei sobi. Samuti ei sobi pakendamiseks tekstiilist materjal, kuna sellelt võib aadresskaart lahti tulla.

Vaata ka õpetusvideot korrektse pakendi valimiseks.

One comment

  1. Pingback-viide: Ärikingituste meelespea

Comments are closed.