Ärikingituste meelespea

Loo autor: Anette Lõhmus, Omniva turundusspetsialist

Jõuludeni on jäänud vähem kui 3 kuud ja paratamatult liiguvad mõtted juba pikkade pühade radadel. Omast kogemusest teame, et ettevalmistustega alustada pole kunagi liiga vara. See kehtib ka jõulukingituste puhul – mitte ainult lähedaste jaoks vaid ka ärilises kontekstis. Kui tavaliselt on kogu kingileidmise koorem ainuisikuliselt kinkija õlgadel, siis ärikingitustega aitavad kingiagentuurid. Selleks, et leida Sinu vajadustele vastav kingilahendus tasub nende poole pöörduda juba praegu, sest jõulud on kingimaailmas tegusaim aeg. Mida aga silmas pidada kingitusi valides, tellides ja saajale üle andes?

Pea meeles, et jõulukingituste tegemine ei ole ettevõtte kohustus, vaid üks hea võimalus suhete hoidmiseks klientidega, partneritega või hoopis meeskonna siseselt.

Mõtle, kuidas kingitus suhestub Teie ettevõtte üldise turundus- ja kommunikatsiooni strateegiaga ja millist eesmärki ning sõnumit toetab.

Lisaks tasub kohe kingitust valides mõelda selle üle andmisele – broneeri varakult kalendrisse mõned tunnid kingituste personaalseks kohale toimetamiseks või pane jõulumeened teele hoopis Omniva pakiautomaadist.

Millised märksõnad iseloomustavad Sinu ettevõtet ja mida sooviksite kingituste abil selle saajale öelda? Kingitus peaks olema nii ideeliselt kui ka visuaalselt ettevõtte brändi kehastus. Kui soovid näiteks rõhutada ettevõtte päritolu, siis tee koostööd kohalike disaineritega. Kui peate ettevõttes oluliseks keskkonnasäästliku mõtteviisi, siis seda ideed annaks edasi jätkusuutlikult toodetud kingitus.  

Asjade ülekülluses katsu mõelda sellele, et kingi saaja jaoks oleks tegu praktilise ja meeldejääva kingitusega. Praktilise kingilahenduse leidmine on lihtsam, kui kingisaajate kohta kehtib teatav ühisnimetaja, olgu selleks elustiil, hobi, vanuserühm, töövaldkond vms. Samas ei pea kingitus alati olema asi! Aina populaarsemaks muutub ka meeskondlike elamuste kinkimine või kingiraha annetamine heategevuseks.

Kingi kvaliteet on hindamatu. Ettevõtte logoga vihmavari, mis läheb esimese tuulega katki või kohutava helikõlaga kõrvaklapid pakuvad kindlasti kasutajale meeldejääva elamuse, kuid ei aita kaasa Sinu ettevõtte usaldusväärsele kuvandile. Väike, kvaliteetne ja mõttega tehtud kingitus võib luua palju kestvama ja positiivsema emotsiooni kui odavalt suures koguses tellitud ’’nänn’’.

Tunne kingi saajat! Kui teed kingitusi ka rahvusvahelistele partneritele, siis pea meeles nende kultuurist tulenevaid eripärasid. Aasia suunal kingitusi tehes väldi valget värvi, mida seostatakse seal surmaga. Ärisuhetes Araabia riikidega tasub vältida Euroopas ja Skandinaavias väga populaarset ärikinki – alkoholi.

Kingituse pakendit valides arvesta transpordiga

Väga oluline on mõelda ka kingituse pakendamise ja üleandmise peale. Kõige personaalsem on kingitust üle anda näost-näkku kohtudes. Nii saad ka rohkem rõhku panna pakendi välisele ilule ja kohtumise heale emotsioonile, mis annavad kingitusele lisaväärtust. Tihtipeale on jõuludele eelnev aeg tööl aga kiire, liigutakse palju ringi või kasutatakse hoopis võimalust puhkuseks. Siinkohal tulevad appi Omniva kullerid ja pakiautomaadid, toimetades Sinu kingituse rõõmuga kohale. Kasutades meie abi kingituse kohale toimetamisel palume meeles pidada, et kinkepakend ei ole transpordi pakend. Nii pakiautomaadi kui ka kulleriga saadetud pakid käivad läbi logistika keskusest, kus need sorteeritaks ja saaja poole suunatakse. Mõlemal juhul on pakendi kõige tähtsam omadus vastupidavus ja turvalisus, et kingitus ühes tükis kohale jõuaks. Loe pakendi valiku kohta lähemalt siit ja vihjeid õrna saadetise pakendamiseks leiad siit.

Kas valida pakiautomaat või kullerteenus?

Sel aastal kestavad pühad peaaegu terve nädala – esmaspäeval (23.12) on lühendatud tööpäev ja uuesti töölainele lülituma peab vaid ainult reedeks (27.12). Siis seisab ees juba aastavahetus, enne mida on nädala alguses üks täispikk (30.12) ja üks lühendatud tööpäev (31.12). Seega on tõenäoline, et osad kollektiivid puhkavad pikalt ja soovitame mõelda pakiautomaati kingituse saatmise peale. Automaadist saab kingi saaja paki välja võtta just endale sobival ajal – peale puhkust, lõunapausi ajal või enne koju minekut. Kulleri teenust kasutades täpsusta paki saajaga, kas ta viibib planeeritaval üleandmise hetkel kontoris. Nii garanteerid kingituse muretu transpordi saajani!