Vaata kohe! Kuidas saata pakke Soome sealse postitöötajate streigi ajal?

Omniva kliendid saavad ka streigi ajal saadetisi Soome saata, kui nad kasutavad selleks Kuller Euroopa või “Pakk väljastuspunkti” teenust.

Seoses Soome postitöötajate streigiga  ja sellest lähtuvalt väljakuulutatud Soome-suunalise lennuposti emabargoga on häiritud Omniva kaudu Soome suunduvate ja Soomest teele pandud kirjade ning mõningal määral ka pakkide liikumine. Lisaks on häiritud ka Soome kaudu liikuvate rahvusvaheliste kirjade tarne.

Kuigi Soome post on öelnud, et Baltikumist saabuvaid pakke püütakse tavapäraselt kätte toimetada, palume klientidel siiski arvestada võimaliku pikema tarneajaga.

Streik algas 11. novembril kell 6:00 ja võib kesta neli nädalat ning see mõjutab posti kohaletoimetamist kogu Soomes. Omniva kliendid saavad ka streigi ajal saadetisi Soome saata, kui nad kasutavad selleks Kuller Euroopa või “Pakk väljastuspunkti” teenust, mida toimetab Soomes Omniva partnerina kohale Matkahuolto.

Omniva jaunie pakomāti

Erakliendid saavad Kuller Euroopa teenust tellida Omniva e-teeninduse kaudu ning paki saab üle anda ka pakiautomaadist. Ärikliendid saavad lisaks Kuller Euroopale saata pakke ka Soomes asuvatesse väljastuspunktidesse – selleks tuleb ühendust võtta oma kliendihalduri või äriklienditeenindusega.

Samamoodi on streigi ajal võimalik Matkahuolto kaudu pakke muretult ka Eestisse saata.

Omniva teenusete kättesaadavus streigi ajal on alljärgnev:

 1. Tavapäraselt toimivad Soome suunal järgnevad teenused:
  • Kuller Euroopa
  • Pakk väljastuspunkti
 2. Teenused, mille kättetoimetamine võib võtta tavapärasest kauem aega:
  • Standardpakk
  • Maksipakk
 3. Teenused, mida Omnival pole võimalik lennuposti embargo lõppemiseni Eestist välja saata:
  • Standardkirjad
  • Maksikirjad
  • EMS

   ​Soovitame nende teenuste asemel Soome saatmiseks kasutada punktis 1 ja 2 toodud teenuseid.