Käega katsutav jõulukaart pakub rohkem rõõmu

Jõulud on ilusate soovide ja meelespidamise aeg. Üha digitaalsemaks muutuvas maailmas muutuvad aina suuremaks väärtuseks päris asjad. Uut tõusu on läbi tegemas ka vana hea postkaart, seda just jõuluajal.

Miks postkaarti saata?

Tänapäeval pole enam eriline saada sõnumit e-kirja, SMSi või chati kaudu. See ei tekita ealeski sama südantsoojendavat emotsiooni kui päris kiri või kaart. Kaart või kiri, mille oled ise käsitsi kirjutanud, ümbrikusse pannud, sellele erilise margi kleepinud ja postitanud, on väga isiklik ja südamlik viis oma lähedastele ja sõpradele rõõmu valmistada. See näitab ka saajale, et oled võtnud spetsiaalselt tema jaoks aja ning tema peale tõsiselt mõelnud.

Kas oled märganud, et tänapäeval ei oska me tihtipeale enam omavahel suhelda, ei märka enda ümber lihtsaid asju ega väikeseid rõõme, ei suuda panna tundeid sõnadesse ega üksteist üllatada? Kõik on asendunud elektrooniliste vidinate, arvutite ja nutitelefonidega. Aga see kõik ei ole päris. Ajastul, mil kõik digitaalne ja kiire tundub ainuõige, ei ole siiski tõeliste tunnete ja emotsioonide edasiandmiseks arvuti ega nutitelefon piisav. Kui soovid väljendada tundeid, siis võta aega, ava oma süda ja kirjuta oma lähedasele paar ilusat rida ja see teeb tema päeva eriliseks ja maailma ilusamaks.

Jõulukaarti tasub lähedastele ja sõpradele saata just selle personaalsuse ja erilisuse pärast! Ja millal siis veel, kui mitte jõulude ajal? Nii on ju ka ajalooliselt meie kultuuriruumis olnud, et just jõulud on heade soovide aeg. Juhuks, kui sa veel kahtled, kas tasub ikka kaarti saata, siis meenuta, millal Sina viimati oma postkastist jõulukaardi leidsid ja mis tunnet see tekitas. Võime täiesti kindlad olla, et olid selle üle siiralt rõõmus ja üllatunud.

Eriline jõulusari 2019

Päris kaardi või kirja erilisusele aitab kaasa erikujuliste ja uudse tekstuuriga markide turuletulek. Postmargist on saamas emotsionaalne toode – sest just emotsiooni tahavad inimesed koos oma sõnumiga edastada.

Tänavune sametine jõulupostmark on pehmest vildist, mis muudab soojad pühadetervitused veel soojemaks. Sametise jõulupostmargi autor on tunnustatud Eesti tekstiilikunstnik Krista Leesi, kelle teos „Lumikiri“ võitis kevadel korraldatud loovtööde konkursi. Rahvuslikest mustrikirjadest inspireeritud jõulumargil saavad kokku erinevad märgid-kirjad, mis sarnanevad lumehelvestele ja tekitavad talvise meeleoluga mustripinna. Margi alumine Muhu roosa tekstiriba on loodud sarnaselt kindakirjadele pikslitena ruudustikule.

Jõulupostmark on saadaval nii üksikult kui ka neljast margist koosneva komplektina. Lisaks jõulupostmargile on müügil samast sarjast ka postkaart, kahes suuruses ümbrikud ja postkaart margikujutisega, mis on mõeldud üle maailma saatmiseks.

Mugavad on ka jõulutoodete komplektid (neli ümbrikku ja marki ning jõulumargist, -kaardist ja -ümbrikust koosnev komplekt). Sarja täiendab vildist jõulumark kaante vahel, mis sobib hästi kinkimiseks või isiklikku kollektsiooni.

Kust saab osta jõulukaarte ja postmarke?

Kogu vajaliku info jõulukaardi või -kirja mugavaks saatmiseks leiad aadressilt omniva.ee/postkaart.

Siit kaardilt leiad endale lähima postkontori või postipunkti. Postkontorites on saadaval kõik jõulusarja tooted, postipunktides on müügil margid. Lisaks saad postmarke osta kõikidest R-Kioskitest, Charlot poodidest, Prisma infoletist ja Omniva e-poest. Lisaks on ka väikeseid poode, mis marke müüvad. Lähimad margimüügikohad maakondade kaupa leiad SIIT.

Sel aastal saad jõulutervitused teele panna ka otse rongist!

Perioodil 12. kuni 21. detsembrini võid Elroni rongides kohata päkapikke, kellelt saad sobiva postkaardi välja valida ja oma pühadetervitused kirja panna. Omniva hoolitseb selle eest, et Sinu jõulukaardid jõuaksid ilusti kohale. 

Kaart kirjutatud, mark olemas – mis edasi?

Selleks, et kiri jõuaks kiiresti just selle inimeseni, kellele mõeldud, tasub meeles pidada järgmist:

  • Kirjuta ümbrikule või kaardile loetavalt õige aadress ladina tähtede ja araabia numbritega.
  • Veendu, et kirjas on saaja õige sihtnumber. Sihtnumbri leiad SIIT.
  • Kui saadad kirja või kaarti välismaale, lisa kindlasti saaja riik (inglise või prantsuse keeles).
  • Kleebi postmark alati ümbriku või kaardi ülemisse paremasse nurka.

Sel aastal paigaldas Omniva 30 ajutist kirjakasti üle Eesti, et teha jõulukaardi saatmine võimalikult lihtsaks. Vaata kirjakastide asukohti SIIT.

Lisaks leiad jõulukirjakastid ka Tallinnas Ülemiste keskuse Rimi toidupoe ees, Rocca al Mare kaubanduskeskuse aatriumis, Kristiine keskuses liftide juures, Tartu Eedeni keskuses ja Viljandis UKU keskuses.

Jälgi kirjakasti peal toodud tühjendamisaegu – just siis alustab Sinu kiri või kaart teekonda saaja poole!