Kas un kāpēc iepērkas internetā?

78% Latvijas iedzīvotāju ir veikuši vismaz vienu pirkumu internetā pēdējo 12 mēnešu laikā, bet 13% aptaujāto plāno iepirkties internetā tuvākajā nākotnē. Tātad vairāk nekā ¾ daļas Latvijas iedzīvotāju ir internetveikalu klienti, un, ja šie cilvēki vēl nav Jūsu klienti, Jums ir visas iespējas viņus uzrunāt.

Piedāvājam ieskatīties jaunākajā Gemius AdHoc pētījumā par e-komercijas tendencēm Latvijā.

Iepirkšanās internetā iemesli

Galvenie iepirkšanās internetā motīvi gadu no gada paliek nemainīgi. TOP 3 klientu motivējošie faktori ir:

  • lētākas cenas nekā parastajos veikalos;
  • elastīgs darba laiks un iespēja iepirkties jebkurā diennakts laikā;
  • vieglāk salīdzināt dažādas preces, kā arī cenu kādai konkrētai precei dažādos veikalos.

Gemius_-_Iemesli_kadel_ieperkas_interneta_800x400

Tātad Jūsu uzdevums ir parādīt klientiem izdevīgumu iepērkoties interneta veikalos salīdzinājumā ar parastajiem veikaliem.

Motivēt iepirkties biežāk

Ikviena komersanta mērķis ir palielināt pircēju skaitu, bet bieži vien rodas jautājums, kā to izdarīt? Visiem ir skaidrs, ka nepieciešams pievilināt un motivēt pircējus. Bet kas motivē klientus veikt pirkumu?

Viena no būtiskām lietām, protams, ir cena! Pircēji meklē lētāko un izdevīgāko piedāvājumu, turklāt tā var būt ne tikai lētākā cena, bet arī īpašas akcijas, atlaižu kuponu vai pat izdevīgāki piegādes nosacījumi. Jūs  parūpējaties par labāko cenu, bet mēs parūpēsimies par piegādi!

Tāpat ļoti būtiska klientiem ir pēc iespējas plašāka informācija par produktu. Parastajos veikalos cilvēkiem ir iespēja preci ne tikai apskatīt, bet arī aptaustīt un izprašņāt pārdevēju. Interneta veikalos šo produkta izzināšanas kāri var atrisināt ar maksimāli plašu informāciju un ērti un pārskatāmi strukturētu tehnisko specifikāciju.

Gemius_-_Kas_varetu_Jus_motivet_iepirkties_interneta_biezak_800x400

Par citiem klientus motivējošiem faktoriem stāsta Pēteris Asbahs, Gemius klientu servisa speciālists Latvijā un Igaunijā: “Es šo jautājumu skatītu arī no citas prizmas – kas cilvēkus motivētu pirkt pie manis par augstāku cenu nekā pie citiem?

Pirmais prātā nāk zīmols – tā atpazīstamība un uzticamība, kas svarīguma ziņā mijas ar vidējā čeka vērtību. Bet tas, ko mēs redzam datos un ko Jūs varat izdarīt no savas puses – nodrošināt pēc iespējas plašāku informāciju par produktu (bieži tās nav vispār), runāt par kvalitāti, piedāvāt norēķināties par preci tās saņemšanas brīdī un personalizēt piedāvājumus.

Tāpat vēlos pieminēt, ka droši un daudz plašāk var komunicēt par produkta atgriešanas iespējām. Tikai mums šķiet, ka visiem viss par to ir zināms un skaidrs, taču klienti bieži vien par to pat neaizdomājas.

Ērtāka interneta veikala izmantošana ir cilvēkiem bieži pat neapzināts faktors, ko minēt kā motīvu, bet mēs pilnīgi droši varam apgalvot, ka lapas ērtums un arī ātrdarbība pilnīgi noteikti noved pie vairāk pirkumiem.

Pircēju profils

Katrs veikals ir atšķirīgs, un atšķiras arī šo veikalu auditorijas. Lai pēc iespējas precīzāk uzrunātu savus klientus, Jums ir jāzina šo klientu profili. Analizējot klienta profilu, jāņem vērā gan viņa vecums un dzimums, gan arī specifiskie paradumi.

  • Visbiežāk internetā iepērkas klienti vecumā no 25-34 gadiem, bet visretāk – seniori, kas vecāki par 65 gadiem.
  • Jaunieši izceļas ar lielu vidēji interneta veikalos pavadīto laiku, bet tam ne vienmēr seko pirkuma veikšana. Iespējams, šī kategorija gaida izdevīgo cenu piedāvājumu.
  • Sievietes biežāk meklē preces un informāciju, izmantojot mobilos tālruņus.
  • Vecāki cilvēki biežāk izmanto datorus.

Gemius_-_Interneta_iepirksanas_biezums_800x400

Gemius_-_eKomercijas_vietnes_TOP20_800x400

Mēs aicinām Jūs regulāri domāt ne tikai par produktu vai pakalpojumu, ko pārdodat, bet par pašu klientu, kas šos produktus pērk, jo mērķtiecīgi uzrunājot klientu, arī labi pārdošanas rezultāti neizpaliks.

*Dati no Gemius AdHoc (09.2018) un Gemius Audience (09.2019)