Südamlik jõulukaart või kingitus pakuvad rõõmu Sinu lähedastele

Jõulude aeg on ilusate soovide ja meelespidamise aeg. Juba ammusest ajast on sel perioodil tehtud üksteisele kingitusi. Kingi väärtused, sisu ja eesmärgid on ajas muutunud, kuid peamine soov – kingisaajale rõõmu valmistada – on jäänud samaks. Loe, miks tasub saata häid soove kingituste või kaartide näol ning mida seejuures silmas pidada.

Miks postkaarti saata?

Tänapäeval pole üldsegi enam eriline saada sõnumit e-kirja, SMSi või chati kaudu. See ei tekita ealeski sama südantsoojendavat emotsiooni kui päris kiri või kaart. Kaart või kiri, mille oled ise käsitsi kirjutanud, ümbrikusse pannud, sellele erilise margi kleepinud ja postitanud, on väga isiklik ja südamlik viis oma lähedastele ja sõpradele rõõmu valmistada. See näitab ka saajale, et oled võtnud spetsiaalse aja ning tema peale mõelnud.

Päris kaardi või kirja erilisusele aitab kaasa erikujuliste, uudse tekstuuriga ja lõhnavate markide turuletulek. Postmargist on saamas emotsionaalne toode – sest just emotsiooni tahavad inimesed koos oma sõnumiga edastada.

Seega võiks jõulukaarti saata just selle personaalsuse ja erilisuse pärast. Ja millal siis veel, kui mitte jõulude ajal? Nii on ju ka ajalooliselt meie kultuuriruumis olnud, et just jõulud on heade soovide aeg.

Juhuks, kui sa veel kahtled, kas tasub ikka kaarti saata, siis meenuta, millal Sina viimati oma postkastist jõulukaardi leidsid ja mis tunnet see tekitas. Võime täiesti kindlad olla, et olid selle üle siiralt rõõmus ja üllatunud.

iStock-476227581_PNG

Mida lähedastele kinkida?

Kingituste tegemise taga on soov teha oma lähedasele rõõmu. Kink peaks kindlasti mõjuma meeldivana, jääma meelde, rõhutama head läbisaamist ja seda, kui oluline üksteise jaoks ollakse.

Teadlased on teinud uuringu, et nii kingisaaja kui -tegija on kingitusega palju rohkem rahul, kui see sobib kokku saaja iseloomuga. Seetõttu võid kingisaajalt enne uurida, mida ta kingiks soovib. Samas selleks, et kingitus oleks eriti eriline, soovitavad psühholoogid leida midagi sellist, mis peegeldaks vähesel määral ka sind ennast.

Niisiis enne, kui kellelegi midagi ostad (või ka oma kätega meisterdad), mõtle kingisaajale ja sellele, kes ta on ning mida jõuluks soovida võib. Võib-olla on ta see inimtüüp, keda rõõmustaks hoopis tema nimel mõnele heategevusorganisatsioonile tehtud annetus? Või rõõmustab teda kõige enam hoopis kingituse saamise viis? Sümboolne kingitus uhkes lipsuga kingipakis personaalselt temani kulleriga saadetuna või pakiautomaadis teda ootamas on võib-olla just tema viis rõõmu kogeda.

Smiling woman holding Christmas gift and hugging man in snowy field

Elevust tekitab nii paki saatmine kui ka saamine

Kõige südamlikum viis kingitust üle anda on kingisaajaga personaalselt kohtuda. Juhul kui kalender ega tähtede seis teie kokkusaamist aga ei võimalda, saab kingituse saata mugavalt lähimasse pakiautomaati, postkontorisse või kulleriga kingisaajale koju. Kes meist ei oleks tundnud rõõmsat ootusärevust, kui paki saabumisest teavitav SMS meieni jõuab ning teame, et tore saadetis meid turvaliselt pakiautomaadis ootab? Vali paki kohaletoimetamise viis vastavalt kingisaajale – mis temale sobib ja mugavaim on.

Üks mugavamaid viise pakkide saatmiseks on pakiautomaatide kaudu. Omniva pakiautomaadid asuvad mugavalt üle-eesti suuremate kaubanduskeskuste ja külakeskuste juures õues, et nendele ligipääs ei sõltuks kaubanduskeskuse või poe tööaegadest. Seega pääseb saaja (ja ka paki postitaja) pakiautomaadile ligi 24/7, mis annab võimaluse minna pakile järele kas pärast õhtust sõpradega koosviibimist või pärast lapse trennist toomist. Kui on soovi, siis kasvõi öösel. Statistika põhjal võetakse ligi 20 protsenti pakkidest välja pärast kella 22.

Omniva pakub kolmes eri suuruses kappe, mis mahutavad kuni 64 sentimeetri pikkuseid ning 30 kilogrammi raskuseid kingitusi. Kui saatja paneb paki automaati enne õhtust tühjendamist, jõuab see kohale juba järgmisel päeval – seda tänu Omniva nobedatele kulleritele.

Pakki hoitakse pakiautomaadis maksimaalselt 7 päeva. Küll ei tasuks pakki liiga kauaks automaati jätta, sest jõulude aeg on pakiautomaatidele üks kõige tihedamaid tööaegu, seetõttu vajab seda pakiruumi tõenäoliselt juba varsti mõni teine pakk. Seega tasuks pakisaajalt mõne aja pärast delikaatselt uurida, kas pakk on kenasti temani jõudnud. Nii on kõik rõõmsad! Kuna näeme, et pakiautomaaditeenus on eestlaste seas ääretult populaarne, on meil rõõm tõdeda, et Omniva pakiautomaadivõrk laieneb pidevalt.

IMG_9914

Seega – mõtle kingituste ja kaartide tegemisele juba praegu. Nii jõuad piisavalt mõelda sellele, mida kingisaaja tegelikult soovib ning mis talle rõõmu valmistab. Samuti jääb sulle piisavalt aega, et kingitus ära tellida ning saaja poole kas pakiautomaadiga, kulleriga või postkontoris teele panna.