Būtiskākās izmaiņas sūtījumu saņemšanā pēc “Brexit”

Šī gada 1. februārī Lielbritānija juridiski izstāsies no Eiropas Savienības. Tā kā tieši no šīs valsts interneta veikaliem uz Latviju tiek sūtīts ievērojams apjoms preču, svarīgi ir zināt, ka līdz gada beigām ir noteikts pārejas periods, kura laikā būtiskas izmaiņas preču piegādes procesā nav plānotas, taču jau 2021. gadā stāsies spēkā grozījumi Eiropas Savienības PVN direktīvā, kas ieviesīs daudz jaunumu tirdzniecības nosacījumos.

Omniva pakomāti

Arī pēc 2020. gada ikviens varēs veikt pasūtījumus no Lielbritānijas interneta veikaliem, tomēr jārēķinās ar to, ka sūtījumu saņemšana būs laikietilpīgāka un dārgāka:

  • Sūtījumiem, kuru vērtība pārsniegs 22 EUR, tiks piemērots PVN; izņēmums ir alkoholiskie dzērieni, smaržas un tualetes ūdeņi, kam PVN tiks piemērots pilnā apmērā, neraugoties uz to cenu;
  • Sūtījumiem, kuru vērtība pārsniegs 150 EUR, papildu PVN tiks pievienots arī muitas nodoklis.

VIDEO


Iesakām jau pirms pirkuma veikšanas sīkāk iepazīties ar interneta veikalu informāciju par pirkumu apmaksu un piegādi, piemēram, vai veicot apmaksu, tajā iekļauts arī PVN.

Tā kā Lielbritānijas interneta veikali var nenodrošināt pietiekami skaidru informāciju par  papildu nodokļiem, ar ko vajadzētu rēķināties saņemšanas valstī,  ļoti būtiski pirkšanas procesā ir norādīt korektu saņēmēja kontaktinformāciju. Tādējādi, nepieciešamības gadījumā, piegādātājam būs iespēja sazināties ar pircēju un vienoties par muitas vai citām nepieciešamajām formalitātēm.

Jāņem vērā, ka 2021. gadā, kad stāsies spēkā grozījumi Eiropas Savienības PVN direktīvā, muitas formalitāšu kārtošana attieksies uz pirkumiem ne tikai interneta veikalos Apvienotajā Karalistē, bet arī citās trešajās valstīs, tostarp Ķīnā.