Sagaidīsim pavasari veselīgi. Dion Sportlab ieteikumi veselības stiprināšanai

Omniva sadarbībā ar partneri Dion Sportlab ir sagatavojusi trīs vienkāršus ieteikumus savas veselības stiprināšanai. Kas jāņem vērā, lai sevi uzturētu veselu un formā, lasi ieteikumus, kuros dalās Dion Sportlab pārstāvji.

Arī pavasarī jāatceras, ka veselība ir mūsu lielākā vērtība!

Siltie saules stari dienās nepārprotami liecina par drīzo pavasara tuvošanos. Daudziem tas saistās ar patīkamām sajūtām, jo drīz varēs nomest biezos mēteļus un ļauties siltajam pavasara vējam. Atnākot pavasarim, daudzi jūt nogurumu, vājumu, miegainību un darba spēju samazināšanos. Šī ir sezonāla parādība, ko izraisa  vitamīnu un minerālvielu nepietiekamība cilvēka organismā. Lai izvairītos no pavasara noguruma, svarīgi ir apzināties, ka diena ir jāplāno tā, lai tajā tiktu atrasts laiks pilnvērtīgai atpūtai un vitamīniem bagātam uzturam, attiecībām ar tuviem cilvēkiem, fiziskām aktivitātēm un rūpēm par sevi.

Neaizmirsti uzņemt neaizvietojamās taukskābes.

Atgādinām, ka pastāv arī labie tauki – Omega 3 un Omega 6 taukskābes, kas ir ļoti vajadzīgas pilnvērtīgai organisma darbībai un veselības saglabāšanai. Cilvēka organisms spēj veidot visas sev nepieciešamās taukskābes, izņemot divas – Omega 3 un Omega 6. Tāpēc tās sauc par neaizvietojamajām taukskābēm. Lai Omega 3 un Omega 6 organismā nepietrūktu, tās pareizās devās ir jāuzņem ar uzturu. Ieteicamais Omega 3 taukskābju daudzums ir 1-2 g/dienā.

Lietojiet pietiekami daudz šķidrumu – negaidiet, līdz parādās slāpju sajūta

Optimālais diennaktī organismam nepieciešamais šķidruma daudzums, kas jāuzņem ēdot un dzerot, ir aptuveni 1,5 – 2 litri. Uzņemot lielu šķidruma daudzumu, tiek veicinātas ne tikai urīnu dzenošās funkcijas, bet arī svīšana. Tā iespējams mazināt sāļu izgulsnējumus organismā, īpaši urīna izvadsistēmā, kā arī tiek veicināta atliekvielu (urīnviela, urīnskābe, kreatīns) izvadīšana.