Värske kodusisustaja rännakud osta.ee keskkonnas

Käesolev kevad on paljud meist kodudesse sundinud, kus paratamatult mõtted remondist koos uute sisustusideedega ligi hiilivad. Uus koduomanik Katrin Seiman jagas oma kogemust, kuidas Osta.ee portaali abil taskukohaseid sisustuslahendusi leida.

Umbes aasta aega tagasi õnnestus mul lõpuks täita üks suur unistus – osta oma kodu!

Nagu uues elamises ikka, tabas mind suur remontimise ja muutmise tuhin. Kõik tuleb ümber teha enda moodi. Aastaga õnnestus steriilselt skandinaavia-stiilis korterist teha tumedates toonides soe ja hubane kodu.

Minu soovide ja reaalsuse vahel olid teravad käärid, mistõttu ei saanud endale lubada kõike, mida oleksin uude koju kohe soovinud. Õnneks olen kodu sisustades saanud aktiivseks Osta.ee kasutajaks ja veedan tunde antiigi-sektsiooni lehekülgi lapates.

Minu viimane idee oli muuta inetu erekollane koridor tumepunaseks vanaaegses stiilis ruumiks, mille seinad on kaetud piltidega. Sinna pidid kuuluma ka mugav vanaaegne tool, lauake raamatute jaoks ja põrandalamp. Mul oli selge visioon silme ees ja teadsin täpselt, mida tahan. Kahjuks oli see kokku nii kallis, et oleksin pidanud enne oma kodu taas maha müüma, et tekiks rahaline võimalus selle kõige realiseerimiseks.

Mis seal ikka – igapäevane Osta.ee kammimine oli mul juba selge ja lootus, et midagi sealt leian suur. Nimelt oli mul esmalt vaja ühte mugavat ja stiilset tooli. Otseloomulikult ilmus portaali peagi just see, mida olin oodanud. Kahjuks oli kõnealune tool hoopis teist värvi, kui mu uude koju sobiks, aga siiski ilus ja stiilne. Lisaks ei nõudnud selle hind neeru maha müümist mustal turul. Mõni asi lihtsalt on selline, et esimest korda nähes tead kohe, et see on „minu oma“.

Aega läks, sest tegemist oli oksjoniga ja puudus „Osta kohe“ hind. Tegin pakkumise. Ootasin. Närisin küüsi. Jälgisin ja refreshisin lehte. Ma ei suutnud viimase hetkeni uskuda, et sain selle tooli ilma viimase veretilgani kestva pakkumiste võistluseta. Olin selleks valmis, kuid õnn oli seekord minu poolel. Nii saigi imeilus sinine tool päriselt minu omaks.

Teadupärast on pildid veidi petlikud. Toolile järgi sõitnuna selgus, et oma mõõtudelt on ta oluliselt suurem ja mahub vaevu minu autosse. Tühja sellest autost – paigutades tooli kodus nii ja naa pidi olin sunnitud tõdema, et see oli suur ka minu unistuste koridori jaoks. Kõige targem oleks olnud tool maha müüa ja soetada midagi väiksemat.

kass1
Tool koju toodud ja paigutatud. Selgunud, et liiga suur ja tooli eest mööda eriti hästi ei mahu.

Otsustasin, et seni kuni kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Tooli asukoht tingis selle, et seal istumine oleks takistanud koridoris liikumist ja inimeste poolt see kasutust seega ei leidnud.  Kuni otsisin paremat lahendust, olid mu kaks kassi selle enda mugavaks privaattooliks kuulutanud. Nemad nautisid suurt tooli täiel rinnal. Pehme sametkate, palju ruumi ja hea ülevaade elamises toimuva üle – mida kaks kassi veel tahta võiks!

kass3
Osa mööblist välja lõhutud, osa muudetud. Tool mahub kenasti ära ja istumisnurk olemas. Nii kassidele kui ka inimestele.

Aga kui tool ei sobi koridori, siis ainuvõimalik lahendus oli kogu koridorinurk tooli järgi ümber ehitada. Mina vähemalt tegin nii! Ja nüüd mahub uhke tugitool kenasti ära, paistab väärikalt silma ja lisaks kassidele saavad seal ka inimesed istuda. Mina olen lõpliku lahendusega väga rahul, kuid kassidele muidugi ei meeldi, et nende troonil saavad nüüd ka teised istuda.

Olen jõudnud arusaamisele, et mul oleks vaja eraldiseisvat maamaja, kuhu ära mahutada kogu see kraami, mida ma Osta.ee portaalist leian ja kindlasti vajan.

Kui Sul on ka plaanis kevadel kodus ümberkorraldusi teha, siis Omniva aitab kõik selleks vajaliku Sinuni toimetada. Kui soovid alustada väiksematest asjadest kui tugitoolid, siis 19. aprillini on tarne Omniva pakiautomaati Osta.ee portaalis soodushinnaga. Suuremad ostud toimetavad rõõmuga kohale Omniva kullerid.