Osa Kuldmunadest läkitati võitjatele lambavillaga täidetud pakkides

Eile läkitati teele rohkem kui 300 loovusfestivali Kuldmuna 2020 auhinda, mis jõuavad võitjateni üle Eesti Omniva pakiautomaatide kaudu. Sel aastal teeb munadest auhinnad veelgi erilisemaks see, et neist osade pakkimisel kasutati mullikile asemel keskkonnasõbralikku lambavillatäidet. Pealtnäha on need pakid nagu kõik teised, aga hinnalist Kuldmuna kaitseb uuenduslik lambavillane ümbris, mis vaid hetk enne välja saatmist presspingi all valmis sai. Omapärase pakendi loomise taga on ettevõtlikud ning keskkonnateadlikud noored Woolast ja Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna disainer Katrin Kabun koostöös Omnivaga.

IMG_5973
Autor: Woola

E-kaubanduse arenedes ja mahtude kasvades on järjest olulisem mõelda keskkonnasõbralikele pakkelahendustele. Seda, kas lambavill tulevikus täielikult mullikile asendab, on veel vara ennustada. Villaste pakendite tarbeks eraldi lambaid kasvatama aga ei hakata, tegemist on loodussõbraliku projektiga ja kasutusse võetakse vaid lambavill, mis muidu lihtsalt ära visataks. 90% Eestis pügatavast lambavillast leiab praegu tee prügimäele.

Kuni tulevikulahendusi välja töötatakse, innustame kõiki pakkematerjale ka taaskasutama. Tugevaid pappkarpe, mullikilet, ümbrikuid tasub mitmekordselt pakkide saatmiseks kasutada. Seejuures tuleb siiski jälgida kõiki tavapäraseid pakendamise reegleid. Sealhulgas ka seda, et paki välispind peab olema puhas ja seal ei tohi olla eelnevalt kasutusel olnud aadresse ega vöötkoode.

Loe veel, kuidas lambavillase pakitäitematerjali ideeni jõuti.