Mida uut toob suvi kaasa kirjade saatmisel ja postiteenuste kasutamisel?

Kirjade saatmine on interneti ajastul küll vähenenud, kuid armas käsitsi kirjutatud kiri või kaunis postkaart pole kuhugi kadunud. Küll aga peab ka postiteenus käima ajaga kaasas, seega toimuvad alates 31. maist teenuses osutamises mõned muudatused ja uuendused.   

  • Kirja saatmise hind muutub ning kirja saates tuleb ümbrikule kleepida varasemast suurema summa eest marke. 
  • Eesti-siseste kirjade saatmiseks tekib kaks erinevat teenust – kiri ja ekspresskiri.

Kiri, mille saatmise hind on 90 senti, viiakse kohale üleandmisele järgneval kolmandal tööpäeval. Seega, kui kirja kohalejõudmise täpne päev pole oluline (näiteks meeleolupostkaardi saatmisel) või seda saab pikemalt ette plaaneerida (näiteks sünnipäevatervituste teelepanekul), saab kasutada soodsamat teenust. Uue postmargi saab tellida siit.

Ekspresskiri toimetatakse kohale üleandmisele järgneval tööpäeval. Ekspresskirja saatmiseks on eriline oranž ümbrik, millel on tähistus „Ekspresskiri“ ja see maksab 1,50 eurot.  Ekspresskirja ümbrikule ei ole vaja enam marki peale kleepida, sest mark on juba ümbriku hinna sees. Ekspresskirja ümbriku saab tellida siit.

Välismaale kirja saatmisel ei pea enam mõtlema, kui palju konkreetsesse riiki kirja saatmine maksab. Kõikidesse riikidesse saatmiseks kehtib alates 31. maist ülemaailmselt hind 1,90 eurot, mis muudab selle teenuse kasutamise lihtsamaks. Vastava margi saad tellida siit.

Senised margid kehtivad edasi, kuid neile tuleb lisada täiendavas vääringus marke, et markide maksumus vastaks kirja saatmise uuele hinnale. Uued postmargid ning lisamargid vääringus 5 või 25 senti, mida saab kleepida vana hinnaga postmarkidele juurde, on müügil postkontorites ja postipunktides. Samuti saab neid mugavalt ja kontaktivabalt tellida ka e-poest ja kaup tuuakse otse kodusesse postkasti.

Margid-ümbrikud kirjakandja käest

Lisaks pakub Eesti Post kõigile maapiirkondade elanikele ka võimalust kasutada postiteenust kodus või töö juures. Selleks saab veebikeskkonna vahendusel või telefoni teel kutsuda enda juurde kirjakandja, kes pakub kõiki postkontori teenuseid.

Veebilehe kaudu saab märkida, milliseid postkontori teenuseid soovite oma koduuksel täpselt kasutada. Kirjakandja saab müüa marke, tuua kohale pakke või panna teie eest kirjad teele. Samuti saab kirjakandja vahendusel tasuda oma arveid või võtta vastu pakke. Kui inimene asub postkontorile lähemal kui 5 kilomeetrit, siis on teenustel täiendav tasu.

Eriolukord on Eestis küll lõppenud, kuid ettevaatust tuleb jätkuvalt säilitada. Praeguses olukorras kasutavad kirjakandjad kindaid ning desovahendeid ning teenust osutatakse võimalusel vabas õhus, vajadusel ka kortermaja koridoris. Kliendi eluruumidesse kirjakandja ei sisene. Teenuse osutamisel hoiab kirjakandja 2 meetrist vahemaad, asetades üleantavad kaubad või saadetised sobivale pinnale ja eemaldudes vastavasse kaugusesse.

Kasutage praegust kodusemat aega selleks, et saata eemal olevatele lähedastele armas käsitsi kirjutatud kiri või kaunis postkaart!