“Gemoss” veiksmes stāsts e‑veikala izveidē un attīstīšanā

Ārkārtējā situācija Latvijā pēdējo mēnešu laikā ir būtiski ietekmējusi gan iedzīvotāju ikdienas paradumus, gan biznesa vidi valstī. Šis ir īpašs laiks e-komercijas jomai, kad ik dienu tiek atvērti jauni e-veikali.

Aprīlī veiksmīgu tirdzniecību internetā uzsāka uzņēmums Gemoss”. Lūdzām viņus dalīties pieredzē, atklājot arī citiem savas darbības veiksmes principus.

Pēdējā laikā piedzīvotais ievērojami lielais apgrozījuma kritums HoReCa sektorā lika sasparoties bāru, restorānu un viesnīcu aprīkojuma tirgotājam, kā arī riekstu un žāvēto augļu importētājam “Gemoss”. Aprīļa sākumā uzņēmums atvērta jaunu pārdošanas kanālu un uzsāka tirdzniecību internetā.

“Gemoss” vadītāja Ieva Treija dalījās ar atziņām par veiksmīga e-veikala izveidošanu.

Situācija liek pieņemt lēmumus nekavējoties

Mūsu ceļš uz e-veikalu ir bijis ilgs, brīžiem nesteidzīgs, jo vienmēr ir bijis kaut kas iekšēji pārspriežams un noslīpējams.

Esošā situācija, kura liek mainīties un maina iepirkšanās paradumus citiem, lika mums saņemties un dažu nedēļu laikā pielikt pēdējos punktus, lai mūsu produkcija kļūtu pieejama klientiem, neizejot no biroja vai mājām. Joprojām ir sajūta, ka e-veikals nav pabeigts, bet tā tas ir par visu jauno.

Kad klientu gaidas piepildās

Pieprasījums pēc e-veikala bijis vienmēr, tāpēc mūsu klienti reaģēja uzreiz pēc paziņojuma par tā atklāšanu. Jāatzīst, ka tik lielu interesi jau pirmajās dienās negaidījām. Mēs ļoti novērtējam mūsu klientu uzticību!

Veiksmes atslēga – komanda un tehniskie risinājumi

Ļoti svarīgi e-veikala izveidošanā ir paši pamati – programma, risinājums, sadarbība ar banku, piegādātāju kompānijām un citiem.

Taču bez šī visa liela loma ir arī cilvēciskajam faktoram. Pats svarīgākais ir uzticams projektu vadītājs, kurš kā līderis vada un kontrolē procesu, un noved to līdz gala produktam. Ļoti liela loma visā ir arī komandai – ar spēcīgu un saliedētu komandu var paveikt lielas lietas!

Sasniegt jaunas auditorijas

Līdz šim ikdienā mūsu mērķauditorija bija profesionāli pavāri, konditori un bārmeņi, lai gan iepirkties pie mums vienmēr var jebkurš kulinārijas entuziasts. Līdz ar e-veikala atvēršanu ievērojami palielinājās privātpersonu interese.

Mainoties klientu lokam, mainījās arī pieprasījums pēc dažādām preču grupām. Pircēji iecienījuši mūsu zīmola “Zelta Rieksts” produkciju – dažādus riekstus un žāvētus augļus. Pieprasījums palielinājās pēc augu pieniem, jo daudzi mājās gatavo kafijas dzērienus, izmantojot tieši augu pienu.

Ja būtu jāsāk viss no jauna

Ir viegli spriest, ko darītu citādāk, ja būtu iespēja visu sākt vēlreiz no sākuma, bet tajā brīdī, kad lec nezināmajā, ir jāmācās arī no savām kļūdām. Šobrīd var teikt, ka tiktu cītīgāk izskatīta stratēģija un optimizēta e-veikala izstrāde, jo nepareizi attīstības lēmumi prasa papildu izmaksas, laiku un enerģiju.

Ko ņemt vērā, lai viss izdotos

Interneta veikala izveidošana ir salīdzinoši vienkārša, ja esat gatavi manuāli uzturēt produktu katalogu un ja saturs ir gandrīz nemainīgs. Ir pieejamas ērtas un gatavas platformas, kas atvieglo šo procesu. Pie lielākiem apjomiem gan būs nepieciešama profesionāļu palīdzība.

Jāatceras arī, ka starp e-veikalu un tiešo tirdzniecību jābūt vienlīdzībai. Lai klienti būtu apmierināti ar e-veikalu, piedāvājumā jābūt tām pašām precēm un par tādu pašu cenu, kādas ir veikala plauktos. To ievērojām arī mēs, un tādējādi klients ir tikai ieguvējs, jo veikalos pieejamās preces var iegādāties internetā.

Novēlam uzņēmumam “Gemoss” labus panākumus e-komercijas jomā arī turpmāk!