Viena diena Omniva kurjera dzīvē

Neskatoties uz izmaiņām iedzīvotāju ikdienā ārkārtējās situācijas dēļ, kas šķietami samazinājusi pasaules notikumu ritējuma tempu, Omniva ikdienā jūtamas izmaiņas gan iedzīvotāju ikdienas paradumos, gan biznesa vidē, kas tieši sekmē mūsu sniegto pakalpojumu izmantošanu.

Lai arī šobrīd Omniva nodrošina ne tikai sūtījumu piegādi, bet arī aktīvi strādā pie citiem projektiem, mūsu kodolu veido kurjeri, bez kuriem sūtījumi nenonāktu pie saviem adresātiem un mūsu pamatdarbība nevarētu notikt. Līdz ar to, lai iesāktu stāstījumu par to, kā norit Omniva ikdiena, mēs iejutāmies Omniva kurjera lomā.

Mūsu kurjeru loku pārstāv 4 dažādu veidu kurjeri. Rīta kurjeri, kas dod iespēju saņemt klientiem paciņu pakomātā jau pašā rīta agrumā Rīgā vai Pierīgā – viņu darbadiena sākas jau plkst. 5:30! Brīžos, kad paciņu ir vairāk nekā skapīšu pakomātā, mēs piesaistām Omniva rūķus, kas pie pakomātiem izsniedz cilvēkiem pienākušās paciņas. Tiem, kuru paciņas steidzas un vēlas sasniegt adresātu jau tajā pašā dienā, mums ir sameday” kurjeri. Un lielākā darba apjoma veicēji – klasiskie kurjeri, kas nogādā paciņas no pakomāta uz pakomātu, no sūtītāja saņēmējam vai arī kombinējot abus iepriekš minētos variantus.

Kurjera darba forma ietver Omniva oranžo krekliņu, lai kurjers būtu atpazīstams. Pamanot kurjeru droši palūdz palīdzību, ja tā ir nepieciešama vai pasaki “paldies” par darbu.

Klasiskajā variantā Omniva kurjera darbadiena ilgst no plkst. 10:00 līdz plkst. 19:00. Iesākoties darbadienai, kurjera pienākums ir apsekot sava darba automašīnas tehnisko stāvokli, un ievietot tajā jau naktī sašķirotās paciņas atbilstoši savam maršrutam. Kad tas ir izdarīts, var doties ceļā. Ņemot vērā šā brīža sūtījumu apjomu, kas ārkārtas situācijas dēļ būtiski palielinājies, pat netālu no Omniva kursējošie kurjeri pa dienu Omniva noliktavā neatgriežas. Kā no rīta kurjers izbrauc, tā vien vakarā ar pilnu kravas busiņu šķirojamu paciņu pārrodas atpakaļ, nododot tās mūsu čaklo šķirotāju rokās. Un starp daudzajiem sūtījumiem reizēm, jo īpaši ap Ziemassvētku laiku, arī kurjeram tiek kāds prieciņš. Nereti pie sūtījuma ir pievienota šokolādes tāfelīte vai kāds cits gardums, kas adresēts tieši viņam, kā pateicība par darbu, kas tiek darīts.

Ja, klients kurjera atbraukšanas brīdī neatrodas norādītajā adresē, tad tiek piedāvāta iespēja paciņu ievietot tuvākajā pakomatā, lai klients to varetu izņemt jebkurā sev izdevīga laikā.

Paralēli sūtījumu saņemšanai, pārvadāšanai un ievietošanai pakomātos, mūsu kurjeru pienākumos ietilpst rūpes par savu formastērpu, tāpat arī rūpes par kurjera kompanjonu – busiņu. Jāapseko gan tā tehniskais stāvoklis, gan jāparūpējas, lai tas ir tīrs kā no ārpuses, tā no iekšpuses, lai pašam un paciņām patīkamāks brauciens. Arī pakomāti ir tīri un kārtīgi, pateicoties kurjeriem, lai gan par to būtu jāuzņemas atbildība arī pašiem paciņu sūtītājiem. Reizēm pakomātos gadās atrast dažādas interesantas lietas, kam tur gluži nevajadzētu atrasties. Piemēram, sākoties vasaras karstumam, no viena pakomāta uz citu ceļoja arbūzs, kas tajā bija pamanījies ieplīst. Domājams, ka pie makšķernieka ar pakomāta starpniecību ceļoja dzīvā ēsma – circeņi. Ir bijušas arī automašīnu rezerves daļas, no kurām tek motoreļļa vai arī citi kaitīgi šķidrumi, ko sūtīt ar pakomāta starpniecību ir aizliegts, un vēl daudzi līdzīgi gadījumi, pēc kuriem īpaši jāparūpējas par mūsu pakomātu skapīšiem.

Diemžēl gan īstu maģiju vēl neesam apguvuši un paciņas nav spējīgas no pakomāta uz pakomātu teleportēties acumirklī, bet mūsu gadījumā kurjers ir mūsu maģijas sastāvdaļa, jo sūtītājam ieliekot paciņu Omniva pakomāta skapītī vienā Latvijas vietā, jau nākamajā darba dienā paciņas adresāts to saņems citā Latvijas vietā.

Prieks ir ceļā pie Tevis!