Otseposti kohta levinud müüdid ja tegelikkus

Otseposti teemal liigub palju müüte, millel ei ole mingit seost tegelikkusega. Peatume põgusalt mõnel teemal, mis on viimasel ajal päevakorras olnud ja küsimusi tekitanud.

1.         müüt: otsepost on prügi

Arvatakse, et otsepost lendab kliendi postkastist otse prügikasti. Otseposti märgatavuse uuringute abil oleme kindlaks teinud, et inimesed märkavad ja mäletavad kvaliteetseid otsepostitusi. Mais läbi viidud uuringu kohaselt märkas 82% inimestest otseposti, neist 89% lehitses seda ja 32% tunnistas, et tänu otsepostile on külastanud kauplust või sooritanud ostu. Sellest võime järeldada, et visuaalselt meeldiv ja sihtrühma jaoks huvitavat või olulist teavet sisaldav otsepostitus ei ole prügi, vaid ettevõtte jaoks väärtuslik reklaamikanal.

clothes on sale
32% inimestest tunnistas, et on tänu otsepostile on külastanud kauplust või sooritanud ostu.
Photo by Artem Beliaikin on Pexels.com

2.         müüt: otsepost hävitab loodust

Levib arvamus, et otseposti trükkimisel hävitatakse asjatult metsa, kuid seejuures jäetakse tihti tähelepanuta asjaolu, et igal reklaamikanalil (sh. digikanalitel) on oma jalajälg. Keskmise otseposti ökoloogiline jalajälg jääb ca 30-60g CO2 juurde, võttes arvesse otseposti tarnimisele ja ettevalmistamisele kuluvat C02 emissiooni. Võrdluseks võib tuua, et ühe manusega e-kirja jalajälg võib olla kuni 50 grammi CO2, kuid nendest veel mahukamad on iganädalased kliendilehed, mis on kauplusekettide kodulehtedel saadaval umbes 10 MB suurusena. Lisaks faili allalaadimisele kasutatakse energiat iga kord, kui fail uuesti avatakse ja lõpuks ka siis, kui see fail arvutist kustutatakse.

Otseposti jalajälge on võimalik vähendada, kui see on trükitud ökopaberile (mis ei ole tänapäeval enam ilmtingimata pruun), loodussõbralike trükivärvidega ja kui paber suunatakse hiljem taaskasutusse, kasutades selleks paberikogumise konteinerit.

worms eyeview of green trees

Photo by Felix Mittermeier on Pexels.com

3.         müüt: otseposti efektiivsust ei saa mõõta

Ekslikult arvatakse, et otseposti kasutades puudub äril ülevaade, kes otseposti sai ja milline on antud tegevusest tekkinud müügitulem. Otsepostitusele on kergesti võimalik lisada kuponge ja soodus- või QR-koode, mille abil saab mõõta konkreetse pakkumise toimimist.

Meie hea klient Koduekstra teeb pärast iga kampaaniat otseposti detailanalüüsi, kus hinnatakse tulemuslikkust nii otseposti lehekülgede järgi kui ka toodete lõikes. Täiendavalt analüüsitakse ka kaasnevate toodete ostmist s.t mida ja kui palju osteti koos kampaaniatootega. Otseposti sihtimise optimeerimiseks on Koduekstras kasutatud ka täpsemat mõõdikut, kus analüüsitakse postituspiirkonnas elavate püsiklientide ostuaktiivsuse muutust.

Pea nõu meie kliendihalduriga ja uuri lisa kande teostamise kohta, et saada maksimaalselt infot oma otsepostituse toimimise kohta.