7 nippi pakitoiminguteks hoidmaks enda ja teiste tervist

COVID-19 viiruse leviku tingimustes saab igaüks midagi ära teha, et Eesti oleks kõigi jaoks ohutum paik. Reastasime 7 nõuannet, kuidas posti- ja pakitoiminguid tehes nii enda kui teiste tervist hoida saab.

  1. Pakkide saatmisel ja saamisel eelista pakiautomaati

Koroonaviirus levib piisknakkusena, mistõttu tasub vältida kaubanduskeskuseid ja rahvarohkeid kohti. Igaüks saab oma nakatumise riski vähendada, kui kasutab saadetiste edastamiseks just õues asuvaid pakiautomaate. Lisaks vähendab pakiautomaadi ees kuluvat aega see, kui vormistad saadetise eelnevalt minu.omniva.ee keskkonnas. Kaupa e-poodidest tellides eelista samuti võimalusel õuesasuvat kontaktivaba automaati kullertranspordile ja postkontorile.

Omniva jaunie pakomāti
  1. Pakiautomaati kasutades puuduta ekraani kindaga

Käte pesu ja desinfitseerimine on parim kaitse viiruse eest. Omniva töötajad on varustatud des-vahenditega ning Tallinna ja Tartu pakiautomaatide ekraane puhastatakse igapäevaselt, teistes piirkondades nii tihti kui võimalik. Lisaks hügieeninõuetest kinnipidamisele aitab tervena püsida ka otsese füüsilise kontakti vältimine avalike pindadega. Näiteks saad pakiautomaadi puutetundlikku ekraani kasutada kindaga.

kinnastega PA
  1. Eelista alati viipemakset

Piisknakkusena leviv viirus pesitseb ka materjalidel ja pindadel mida kätega katsutakse. Vaatamata sellele, et viirus paberil pikalt vastu ei pea, palume võimalusel tasumisel kasutada sularaha asemel pangakaarti. Selleks, et vältida kontakti makseterminaliga on võimalik kõikides pakiautomaatides tasuda ka viipemaksega.

NFC
  1. Külasta postkontorit ainult äärmisel vajadusel. 

Selleks, et vähendada inimeste omavahelist kokkupuudet ja piirata viiruse levikut palume klientidel eelistada iseteeninduskanaleid. Kõik postkontorid ja postipunktid on küll klientidele avatud, kuid postkontorisse minnes palume kõigil kinni pidada sealsetest siltidest, märgistest ja juhistest.

  1. Telli postkontoris müügil olevad kaubad e-poest otse postkasti või pakiautomaati

Omniva e-poes on nüüd esindatud kogu postkontoritest tuttav kaubavalik. Kirjade saatmiseks vajalikud ümbrikud ja margid, post- ja õnnitluskaardid, saadetiste pakkimiseks karbid ning täitematerjal. Eriti mugavaks teeb e-poest kauba tellimise see, et väikesemõõdulised ostud toob postikuller koduväravas asuvasse postkasti. Suuremate mõõtmetega kaubad, mis postkasti ei mahu, toimetab kuller rõõmuga kliendi jaoks mugavaimasse pakiautomaati.

pexels-photo-2574470
  1. Hoia distantsi ka postitöötajaga

Terviseameti soovitustest lähtudes tuleb hoida teise inimesega vähemalt 2 meetri pikkust vahemaad. Oma töötajate ja klientide tervise huvides soovime kõikidele südamele panna, et distantsi tuleb hoida ka postkontoritöötajate, kullerite ja teiste tublide eesliini töötajatega.

  1. Ära võta saadetist haigena vastu

Haigestumise korral soovitame kõik kullersaadetised suunata pakiautomaati või lükata kättetoimetamist edasi kuni tervenemiseni.

pexels-photo-3873187