Kuigi erinevaid postkaartide eelkäijaid võib leida juba varasemast ajast, siis 151 aastat tagasi 1. oktoobril 1869. aastal võeti Austrias kasutusele esimene ametlik postkaart. Postkaardi eesmärk oli lihtsustada lühikeste sõnumite saatmist posti teel.

Miks postkaarti saata?
Tänasel päeval pole enam eriline saata õnnitlusi e-kirja, e-kaardi või SMSi teel. Sel viisil saadetud sõnumi “mõju” kestab täpselt niikaua, kui selle läbilugemiseks aega kulub. E-kaardil või e-kirjal pole kunagi võimalust jõuda oma tuttava lauale, kolleegi kontoriruumi seinale või sõbra. poolelioleva raamatu järjehoidjaks.
Kaart või kiri, mille oled ise käsitsi kirjutanud, ümbrikusse pannud, sellele erilise margi kleepinud ja postitanud on väga isiklik ja südamlik viis oma partneritele rõõmu valmistada.

Disaini postkaart ise
Personaalsus on kaasaja suurim võtmesõna ja personaalne postkaart – olgu selleks kollektiivi ühine pilt, puhkusel tabatud reisimuljed või armas loodusvaade – toob kindlasti topeltsoojuse kaardisaaja hinge. Isekujundatud postkaardi näol on tegemist maailma ainueksemplariga, mille väärtus ajas aina kasvab.

Postkaart toob rohkem rõõmu kui teised kaugtervitused
Seda, et käegakatsutav postkaart on midagi enamat kui postitus Facebooki seinal või tervitus e-kirjaga kinnitas ka Suurbritannia postifirma Royal Maili poolt läbiviidud uuring, millest selgus, et üle 80% inimestest eelistab näiteks paberil jõulukaarti e-kaardi või muu sotsiaalmeedia jõulutervituse asemel.
Postkaartide ajaloo ning võimalike tegevustega ülemaailmsel postkaardipäeval saad tutvuda ülemaailmse postkaardi päeva veebilehel.