Mis on postiautomaat ja mis kasu on sellest maainimesele?

Postiautomaatide eesmärgiks on maainimeste saadetiste ja (posti)teenuste lihtsam kättesaamine – ning uute võimaluste avamine kohalikuks teenusepakkumiseks.  Ühe võimalusena võiksid postiautomaadid tuua kogukonda erinevaid ringlusteenuseid nagu raamatulaenutus, kingaparandus, keemiline puhastus ja muud, mis eeldavad asjade edasi-tagasi saatmist.

Tasub tähele panna, et tegu on just posti-, mitte pakiautomaadiga! Postiautomaat pakub lisaks tavapärasele pakiteenusele ka muid (posti)teenuseid ning on kasutamiseks avatud mitte ainult Eesti Postile, vaid sinna saavad saadetisi panna ka teised ettevõtted ja ka kohalikud ettevõtjad.

Inimese jaoks on postiautomaadi kasutamine lihtne. E-poest tellides saab märkida kauba kättesaamiskohaks lähima postiautomaati – näiteks Varbla. Kauba toob Varblasse kohale ja paneb pakiautomaati Eesti Post või mõni teine avatud võrgustiku kasutajast kullerfirma. Või hoopis ettevõtja ise, kui tellimus on esitatud ettevõtjale, kes ise, ilma kullerfirma vahenduseta tarneid teeb.

Testperioodi ajal ei saa eraisikud veel kasutada postiautomaati oma isiklike pakkide saatmiseks, see võimalus lisandub edaspidi. Samuti on Eesti Posti soov, et tulevikus võimaldaksid ka praegused pakiautomaadid kõiki muid teenuseid, ehk siis muutuksid sisult samuti postiautomaatideks.

Kui rääkida postiteenustest, siis näiteks võivad inimesed saada tulevikus automaadist soovi korral kätte ka tähitud saadetisi, mille järgi peaks muidu minema postkontorisse. Ja miks mitte kasutada automaate kirjade saatmiseks, ilma postmargi ostmiseks vaeva nägemata.

Postiautomaat saab tulevikus kiirendada ka posti jõudmist maapiirkonna elanike postkastidesse. Nimelt testib Eesti Post (Lääneranna vallas) ka seda, kas ja kuidas saab postiautomaate kasutada selleks, et toimetada sinna kirjakandjate jaoks piirkonna saadetised. Kirjakandjad saavad need sealt edasi postkastidesse toimetada, nii et ära jääb nendepoolne sõit piirkonna jaotuskeskusse.

Ootame kohalike ettevõtjate kaasamõtlemist, kuidas postiautomaatidest neile võimalikult palju kasu võiks olla. Huvitatud ettevõtjad võivad juba praegu oma huvist ja mõtetest märku anda, kirjutades Eesti Posti projektijuhile Madis Prinkile ( madis.prink@omniva.ee ).

One comment

Comments are closed.