Eesti Post lõi postmargi entusiastide jaoks püsitellimuse teenuse

Kui varem on uute postmarkide hankimine toiminud postkontori lettide taga või e-poe vahendusel, siis sellest suvest alates on postmarkide huvilistel võimalus vormistada püsitellimus ning margid jõuavad ilma igasuguse lisategevuseta kliendi postkasti.

„Püsitellimus on mõeldud neile, kes soovivad saada kõiki aasta jooksul ilmuvaid postmarke ja filateeliatooteid mugavalt koju kätte,“ ütles Eesti Posti postmargi ja kaubamüügi juht Marili Tammaru. Tammaru sõnul saab püsitellimusega filateeliatooteid tellida kas puhtalt või tembeldatult. „Lisaks saadame püsitellijatele kingituseks postmarkide infokaardid,“ lisas Tammaru.

Püsitellimuse saab teha kindla perioodi peale ning ka kindla teema või tootekategooria põhiselt, näiteks ajalugu, floora/fauna või jõulud. Sel juhul jõuavad tellija postkasti vaid valitud teema tooted.

Püsitellimuse vormistamiseks piisab vaid Omniva veebipoe külastamisest, kus tuleb täita püsitellimuse tellimusvormi. Tellimusvormis saab muuhulgas määrata, kui kaua & mis teemadel edaspidi postmarke soovitakse saada.

Püsitellimusi ja infot perioodi tellimuste kohta on võimalik vaadata oma e-poe konto alt. Lisaks pole vaja püsitellimuse vormistajal igal aastal uut püsitellimust vormistada – püsitellimus kehtib, kuni klient otsustab selle ise lõpetada.

Püsitellimust on võimalik vormistada kõikjal üle kogu maailma – nii sobib see heaks kingiks ka välismaal elavatele eestlastele.

Täpsemat infot püsitellimuste kohta saab ka kirjutades aadressile epood@omniva.ee.