Eestlased saadavad aina enam jõulukaarte. Ka teised pühad muutuvad tähtsaks kirjasaatmisel

Kuigi postkaartide ja kirjade saatjate arv on aasta-aastalt vähenenud, siis suurte tähtpäevade puhul on eestimaalased ikka otsustanud oma lähedasi ka kirjaga meeles pidada. Näiteks viimastel, 2020. aasta jõuludel saadeti Eestis ligi 600 000 kirja.

Aasta populaarseim tähtpäev kirjade saatmiseks ongi jõulud

Aasta populaarseim tähtpäev on kindlasti jõulud, mil nii Eestis kui maailmas peetakse oma lähedasi meeles, saates neile postkaardi. Ka sel aastal tipnes jõuluperiood 22. detsembril, mil teele läks üle 160 tuhande jõulukirja.

Liikumispiirangud on muutnud veelgi olulisemaks lähedaste meeles pidamise

Ajal, mil sõprade või vanematega kokkusaamine pole koroonaviirusest tingitud distantsihoidmise tõttu soovitatud, on veelgi olulisem oma lähedaste meeles pidamine.

Hea võimaluse selleks annab postkaart, mis on märksa isiklikum kui elektrooniline sõnum (Messenger, SMS, e-kiri) ning võimaldab vanematele-sõpradele saata enda loodud postkaarte ja heasoove.

Nii kutsub Eesti Post sellel aastal neljal tähtsamal pühal – sõbrapäev (14. veebruar), emadepäev (9. mai), vanavanemate päev (12. september) ning isadepäev (14. november) – leidma hetke, et saata üks tõsiselt mõeldud heasoov oma lähedastele postkaardiga.

Margid ja sobiva postkaardi leiad selleks Eesti Posti e-poest pood.omniva.ee.